Суспільство
Переселенка із Сєвєродонецька відкрила салон краси для чотирилапих (ВІДЕО)
Можливо, що це наймиліше заняття у світі – робити милих песиків ще милішими! Але нині ці б’юті-процедури для кудлатої малечі – це не лише про красу, а й про антистрес.
Як Анастасія Селіванова із Сєвєродонецька допомагає адаптуватися чотирилапим модникам розповідає ШоТам.
Вона не лише робить стильні зачіски, а й професійно знімає стрес. Тому їй довіряють навіть найвередливіші клієнти.
У Франківську відкрила гумер-студію
Анастасія Селіванова – грумерка з Сєвєродонецька. Війна змусила її родину виїхати до Франківська.
«8 березня – це було таке святкове “привітання” від росії, дуже щільно нас накрили, і я вже не витримала й вирішила, що 9 березня ми виїжджаємо. Майже весь вечір ми намагалися знайти колони. У нас не було вже зв’язку, не було інтернету, і якось хтось нам телефонував, пробивався, і я просила, щоб нам знайшли колону, бо було дуже страшно їхати однією машиною», — розповідає Анастасія Селіванова, грумерка, власниця студії Barboskin.
Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ
Обстріли й евакуацію пережили й улюблениці родини Бетті та Боня. Крихітки досі бояться під’їздів, бо вдома там від вибухів летіло скло.
Крихітки досі бояться під’їздів, бо вдома там від вибухів летіло скло. Пережите навчило Анастасію знаходити підхід до тварин, травмованих війною.
Песики із Маріуполя потребують тиші
Тож у новому місті майстриня знову взялась за ножиці й гребінці.
«Найважчі тварини, які до мене потрапляли, були з Маріуполя. Їм потрібен спокій, тиша і лагідне ставлення. Хоча ми ставимося до всіх собак так, до всіх клієнтів, але ці тваринки… Я просто розумію, що вони пережили, і дуже хочеться їх якось розслабити, щоб вони могли відпочити», — Анастасія Селіванова, грумерка, власниця студії Barboskin.
Першими клієнтами Анастасії стали земляки з Луганщини. А згодом її салон Barboskin став популярним і серед франківців.
Читайте також: Понад 16 годин у дорозі. Як тренерка з верхової їзди врятувала коней з-під обстрілів на Донеччині
Чаклуючи над малими стилягами, Анастасія спілкується з їхніми господарями. Так удосконалює свою українську на практиці, як давно хотіла.
«У якийсь момент я навіть зловила себе на думці, що уже в голові я розмовляю українською мовою, я думаю українською мовою», — Анастасія Селіванова, грумерка, власниця студії Barboskin.
Нагадаємо, в Україні стартували зйомки фільму «Війна очима тварин».
Також ШоТам розповідав, як волонтерка нагодувала всіх безпритульних тварин у Харкові.
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

24 червня у столичному парку UNIT.City зберуться понад 200 активістів, задля порятунку тварин. На першому всеукраїнському форумі «Зоосвідомі» шукатимуть рішення у сфері захисту і розвитку культури відповідального ставлення до чотирилапих.
Про це редакції повідомили організатори події.
Серед учасників — зоозахисники з різних регіонів України, представники держави та бізнесу, міжнародні партнери, а також митці, які популяризують тему зоозахисту.
На форумі говоритимуть про:
- ефективні сервіси з адопції;
- нові підходи до евакуації тварин під час війни;
- етичну роль бізнесу;
- вплив мистецтва
- юридичний супровід прав тварин.
Своїм досвідом поділяться: правозахисниця Олександра Матвійчук, зоозахисник і власник притулку Олексій Суровцев, продюсер Олег Кохан, мисткиня Лала Тарапакіна, керівниця UAnimals Ольга Чевганюк, засновниці притулків та ініціатив Марія Вронська, Ольга Спектор і Катерина Скрипова.
Читайте також: Як подбати про тварин у спеку: 7 порад від UAnimals
Спеціально для учасників форуму організують показ кіноальманаху «Війна очима тварин» — проєкту, створеного за участі 500 українських і міжнародних митців. Антологію заснували на реальних історіях тварин, які пережили війну в Україні. Саундтреком стрічки став хіт гурту Imagine Dragons, а премʼєра вже відбулась на кінофестивалі Tribeca в Нью-Йорку.
Форум ініціювали зоозахисниці Олена Мачинська (URSA) та Ірина Лозова (Save Pets of Ukraine). Генеральний партнер події — Kormotech, а серед інших — UNIT.City, MasterZoo та «Моршинська».
Взяти участь у події запрошують усіх, хто дбає про добробут тварин: волонтерів, активістів, представників громадських організацій. Участь безкоштовна з обов’язковою реєстрацією.

Нагадуємо, що в Нью-Йорку презентували український кіноальманах: до зйомок залучили Imagine Dragons та Шона Пенна.
Фото надали організатори події
Суспільство

Ще одну групу важкохворих, тяжкопоранених та захисників, молодших 25 років, звільнили з російського полону. Військові, що повернулися додому пройдуть медогляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також виплати за весь час перебування у неволі.
Про це повідомили в Координаційному центрі з питань поводження з військовополоненими.
В Україну повернулися військовослужбовці Десантно-штурмових військ, Військово-морських сил, Сил тероборони, а також Державної прикордонної служби, Нацгвардії України й Державної спеціальної служби транспорту.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, переважна більшість звільнених сьогодні оборонців перебували в неволі з 2022 року. Значна частина з них потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Більшість визволених сьогодні захисників — це офіцери. Також частина звільнених — молодші 25 років.
Ці військові воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.
Координаційний штаб сповістив, що найближчим часом проведуть наступний етап звільнення українських бранців.





Нагадуємо, що боєць 3-ї ОШБр пройшов 200 кілометрів з оточеного Маріуполя та отримав звання Героя України.
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими