Суспільство
Причина №4, чому варто підтримати #ШоТам: ми за реформу медицини
В Україні 1 квітня стартував найбільший етап медреформи, який мав повністю змінити підхід у фінансуванні українських лікарень. Пацієнти отримали надію на те, що в лікарнях нарешті зникне канцелярщина, корупція і бюрократія. А медичні працівники – що матимуть належні умови праці та офіційну достойну зарплату.
Ми в #ШоТам вважаємо, що тільки медреформа врятує те, що залишилося від української медицини за майже 30 років бездіяльності. Й обома руками підтримуємо зміни. Регулярно інформуємо вас про успіхи реформи. По всій країні шукаємо лікарів і пацієнтів, які доводять, що трансформація системи охорони здоров’я – це добре. Що далі буде ще краще. Адже впровадили тільки перший етап змін.
Більшість ЗМІ або зовсім не висвітлювали реформування медичної сфери, або ж тиражували фейки “ми всі помремо”. Ґрунтовні публікації небагатьох видань часто губилися на фоні медійного впливу ворогів реформи. Тому для нас підтримати медреформу – це підтримати можливість змін на користь здоров’я усіх українців.
Якщо ви хочете дізнаватись про ще більше успішних кейсів, як працює реформа, і підтримуєте ці зміни – допоможіть #ШоТам фінансово. Оформіть платну підписку на 29.99 грн, 49.99 грн чи 99.99 грн. Зробити це можна за посиланням. Це щомісячний платіж, який зніматиметься автоматично (але ви завжди маєте змогу відписатись).
Ми переконані, що проти реформи виступають ті, хто не хоче змін. Ті, кому зараз вигідно, бо заробляють багато грошей. Це окремі особистості, які наживаються на простих людях.
Читайте також: Звернення редакції #ШоТам до українського суспільства з приводу згортання медреформи
Ось лише невелика частина наших публікацій, які доводять, що реформа потрібна. І що згортати її – велика помилка.
1. Роман Дяченко – сімейний лікар у селі Христинівка на Черкащині. Зарплата цього сільського лікаря – 35 000 грн. Але усі пацієнти обстежуються у нього безкоштовно.
2. А цього львівського медика за розподілом направили у село, а він взяв і поїхав! Львів’янина Ігоря Заставного розподілили в смт. Краківець після університету і він відновив там сільську амбулаторію.
3. А тут ми зібрали 5 гарненьких амбулаторій, які відкрилися у лютому!
4. Погляньте, як Ірина Гнатів перевернула медицину в своєму селі і йде до того, щоб саме в її ОТГ приїжджали вчитися лікарі зі всієї країни.
5. Трансформатор медицини: Історія Павла Ковтонюка, який скасував радянські накази та зупиняє корупцію. Подякуйте цьому чоловіку! Завдяки йому ввели систему eHealth.
6. Навіть таке можливо! На Харківщині сільські амбулаторії встановили сонячні панелі і тепер живлять ще й дитячі садки, бібліотеку та школу. І заощаджують десятки тисяч гривень на рік.
Нагадуємо також про інші причини, чому варто підтримати ШоТам тут і тут! І не забудьте оформити платну підписку!
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі