

Суспільство
Причина №6, чому варто підтримати #ШоТам: Декомунізація свідомості
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українці 1 травня відзначають День праці — свято, яке нам дісталося у спадок від Радянського Союзу. Ставитись до нього можна по-різному, однак п’ять років тому народні депутати проголосували за пакет законів про декомунізацію в Україні. Серед іншого комунізм прирівняли до нацизму, ухвалили рішення перейменувати населені пункти та прибрати комуністичних ідолів з міст та селищ.
Ми в #ШоТам вважаємо, декомунізація – це не лише очищення від пам’ятників тоталітарного минулого. Це в першу чергу очищення свідомості від тоталітарних патернів:
– “всі мої проблеми має вирішити держава”;
– “мені погано платять – я погано працюю”;
– “підприємці = спекулянти”;
– “краще колгоспи, ніж вільний ринок землі”;
– “радянська школа та медицина – найкращі в світі”
І купа інших міфів та забобонів, які і досі стримують демократичний та економічний розвиток нашої країни.
Зміни залежать від кожного, а не лише від рішень номенклатури. Тож якщо погоджуєтесь з цим твердженням — підтримайте #ШоТам. Допоможіть нам фінансово, і ми продовжимо розповідати натхненні історії про свідомих громадян та шлях українців до ментальної декомунізації. Впевнені, що такі історії допоможуть побудувати громадянське та небайдуже суспільство.
А ми, в свою чергу, допомагаємо це зробити, розповідаючи вам про активних громадян, які не бояться змінювати себе та країну на краще. Переконайтесь у цьому та знайомтесь із ними на нашому сайті. Це лише невелика частина історій про соціально активних громадян, які не чекають поки держава вирішить все замість них.
1. Познайомтесь з шеф-кухарем Євгеном Клопотенко, який замінив старі радянські страви сучасним меню у вже 150 українських школах. Він впроваджує Нове шкільне харчування без засмажки та шкварок. Тепер українські школярі їдять болоньєзе, чахохбілі та поленту.
2. Ось подивіться, як жителі села на Прикарпатті перетворили стару молочарню на сучасну ферму і створили бренд “Чесниківський сир”. Тепер селяни заробляють тисячі гривень.
3. Дізнайтесь, як містяни Дрогобича першими та за власної ініціативи позбулись радянських черг та бюрократії. Вони стали прикладом того, як зробити місто прозорим ще й заробляти на цьому.
4. Або ж почитайте, як команда волонтерів серед яких архітектори, художники та дизайнери змінюють Київ. Вони долають радянщину на вулицях, у транспорті та метро.
5. А завдяки соціально активним громадян занедбана радянська спадщина перетворюється на арт-простори по всій Україні. Заводи Києва, Львова та Харкова перетворюються на новітні локації для бізнесу, підприємств та фестивалів.
А щоб і надалі розповідати натхненні історії про свідомих громадян та шлях українців до ментальної декомунізації, нам потрібна твоя підтримка. Ти можеш задонатити #ШоТам та оформити платну підписку.
Її вартість:
🌿 29.99 грн;
🌿 49.99 грн;
🌿 99.99 грн.
Оформити її можна за посиланням.
Це щомісячний платіж, який зніматиметься автоматично (але ви завжди маєте змогу відписатись).
Підписка — це наче запрошення на каву. А американо (29,99) це буде чи лате із зефірками (99,99) — вже обирати тобі, наш любий підписнику 🙂
Давайте разом побудуємо громадянське та небайдуже суспільство. Так переможемо!

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У селі Боянець, що на Львівщині, відновили будівництво сміттєпереробного заводу потужністю 220 тисяч тонн на рік.
Про це розповів міський голова Великих Мостів Ярослав Ройко, повідомляє zaxid.net.
За його словами, будівництво заводу планувалося ще у 2019 році, але проєкт не міг розпочатись через відсутність усіх дозвільних документів. Зрештою підприємство «Екоіндастріс», що будуватиме завод, отримало усі необхідні документи, включно з висновками про оцінку впливу проєкту на довкілля.
Завод планували побудувати до серпня 2023 року, однак планам завадило російське вторгнення. Наразі проєкт вдалося відновити, зазначає міський голова.
«Зараз нарешті проєкт відновили. Виготовляється проєктна документація. Ми не хотіли афішувати, поки не буду руху», – сказав Ярослав Ройко.
Зазначимо, раніше у Львівській обласній адміністрації зазначали, що вся область має бути охоплена сміттєпереробними заводами невеликої потужності, аби забезпечити потреби громади.
Раніше ми повідомляли, що у Житомирі запустили перший в Україні сміттєпереробний завод, збудований за кошти приватного інвестора.
Нагадаємо, на базі недіючого льонозаводу в селі Рижани на Житомирщині створять кластер із вирощування та переробки технічних конопель, а також закладуть найбільшу в Європі плантацію.
Фото: ілюстративне, pixabay.com.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Відтепер у міському застосунку «Київ Цифровий» можна придбати QR-квитки на кільцеву електричку.
Про це повідомляє КМДА.
Для того, щоб придбати квиток, необхідно:
- вибрати сервіс «QR-квитки» – «Кільцева електричка»;
- вибрати кількість квитків і спосіб оплати;
- здійснити оплату з банківської картки, Apple Pay або Google Pay;
- відсканувати QR-квиток на валідаторі при вході на станцію, так само як і в інших видах транспорту.
Читайте також: Місце сили та єднання. Навіщо нам Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі

Нагадаємо, що QR-квиток на електричку одноденний, тому скористатися ним можна лише в день придбання. Квиток не діє в інших типах громадського транспорту. Вартість квитка – 15 грн.
Раніше ми повідомляли, команда застосунку «Київ Цифровий» запустила платформу «Безпечне небо» для допомоги силам ППО столиці.
Крім того, застосунок «Київ Цифровий» інтегрували з «Дією».
Фото: t.me/KyivCityOfficial
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Національний реабілітаційний центр «Незламні» запускає першу майстерню протезування, яка за місяць виготовлятиме щонайменше 100 протезів для українців.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
Що відомо про майстерню
Площа приміщень нової майстерні – 250 м². Майстерня складається з гіпсової, де виготовлятимуть гіпсові негативи, кімнати з пічками та верстатами, де робитимуть куксоприймачі, а також примірочної і тренувальної кімнати.
Нова майстерня, як і попередня «мобільна лабораторія», що запрацювала у Центрі «Незламні» у вересні, оснащена обладнанням одного з найкращих у світі виробників – німецької компанії Ottobock.
Команда протезної майстерні
У команді центру – вісім фахівців. Це протезисти із багаторічним досвідом роботи та молоді спеціалісти. Серед них Ілля Пилипенко – танкіст, що втратив ногу в бою із окупантами. Захисник лікується у центрі «Незламні». Невдовзі він отримає протез, а потім, пройшовши навчання, допомагатиме іншим протезистам.
Хто допоміг із запуском
Відкрити майстерню протезування вдається завдяки допомозі донорів. Зокрема, бренд Nescafе компанії Nestlе передав 3,5 млн грн для реновації приміщення. Обладнання вдалося придбати завдяки коштам американської організації The Global Jewish 9-1-1 та БФ «Запорука».
Про центр «Незламні»
Національний реабілітаційний центр «Незламні» – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування.
Крім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Напрямок протезування центр «Незламні» запустив торік, відкривши мобільну майстерню. Її разом з обладнанням та комплектуючими від німецької компанії Ottobock надала Мальтійська служба допомоги. Разом з майстернею центр «Незламні» отримав 200 протезів.
Нагадаємо, у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» запустили напрям дитячого протезування. Першим протез отримав син українського захисника.
Також ми повідомляли, що американська гуманітарна організація Direct Relief надає 1 мільйон доларів на придбання реабілітаційного обладнання для центру «Незламні».
Фото: unbroken.org.ua