

Суспільство
Причина №1: чому варто підтримати #ШоТам
Коронакриза підкосила бізнес по всьому світу. У тому числі боляче вдарила по роботі медіа. І ШоТам не виняток. Тому просимо читачів підтримати нас фінансово, щоб ми й далі могли щоденно тішити вас позитивом.
Що ви можете зробити для нас? Підписатись на щомісячний платіж на підтримку нашого видання. Можна обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів: 29.99 гривень, 49.99 гривень, 99.99 гривень.
Що ми зробимо для вас? Продовжимо працювати і надихати. У нашій серії публікацій вкотре розказуємо, чому варті вашої підтримки.
Причина №1. За час існування нашого сайту ми БЕЗКОШТОВНО розповіли про понад 500 успішних кейсів українських підприємців. І продовжуємо це робити.
Причина № 2. Доводимо, що село – це не занедбані руїни та покинуті хати. Ми стежимо за прикладами розвитку сільської місцевості і показуємо вам, що таке можливо!
Причина №3. Показуємо кейси, коли маленькі українці об’єднуються і самотужки творять у своїй країні громадянське суспільство.
Причина №4. Безперервно розповідаємо вам про екосвідомих українців. Ці люди змінюють не тільки своє поводження з відходами, а стають прикладами для інших.
Причина №5. Ми за гендерну рівність. “Я тобі не жіночка!” – у цьому переконують героїні наших публікацій. Ми знаємо, що жінки на рівних можуть бути військовими, пожежниками, ковалями чи самостійно вести успішний бізнес.

Дуже важливо побороти дискримінацію жінок у головах політиків, роботодавців і загалом усього суспільства. Допомагаємо це зробити, розповідаючи вам про сильних духом українок, які можуть усе. Переконайтесь у цьому, знайомтесь із ними на нашому сайті. Це лише невелика частина історій про жінок, які змінюють Україну.
1. Наталія Герасимчук не просто займається ковальством, а вже 15 років тримає бізнес у містечку Шепетівка (Хмельницька область) – і керуючи кузнею, і займаючись художньою ковкою на рівних з чоловіками.
2. Людмила Речкіна – повелителька биків. Родина переселенців на Донеччині заснувала ферму та мережу магазинів “М’ясна лавка”. Бізнес розвивають за 20 кілометрів від міста Вугледар, у селі Новомайорське.
3. Тетяна Кулеша, у сина якої рідкісне невиліковне захворювання, вже понад 10 років б’ється у всі двері та бореться за те, аби держава давала фінансування на лікування орфанних хворих.
4. Наталія Верещагіна – жінка, яка ще нещодавно тягала вугілля і мріяла реалізувати себе в іншій професії. Тепер навчає танцю на пілоні інших жінок та дітей.
5. 71-річна моторна гуцулка у маленькому селі відкрила справжній бізнес. Пані Василина створила з своєї хати музей вишивки з власних робіт, куди приїжджають туристи, аби лишень подивитись на красу та переночувати у бабці на перині за 300 гривень!
Щоб дізнаватись більше про людей, які змінюють свою громаду і цілу країну – підписуйтеся на ШоТам!
Суспільство

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.
Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».
За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».
Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.
Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США
На фестивалі учасники могли відвідати:
- дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
- заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
- малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
- йога, тактична медицина та лекції для батьків.
Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.
Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».





Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.
Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»
Суспільство

У Києві шукають собаку, який врятував дитину під час влучання у багатоповерхівку. Чотирилапого Річарда бабуся хлопчика назвала янголом-охоронцем.
Про це повідомила Катерина Лісова в фейсбук-групі «Країна допомоги тваринам».
«Мого онука врятувала ця собачка. Він стояв з нею на першому поверсі в під’їзді, що вже зник під руїнами. Потім поряд щось вибухнуло і собачка втекла. Хлопець став кликати її, побіг шукати… Це й врятувало йому життя», — поділилася Катерина Лісова у дописі.
Онука жінки оглушило, як написала його бабуся, дитина довго не могла прийти до тями, коли побачила, що його під’їзду немає. Собака зник після удару, а хлопчик лишився в домашньому одязі та кросівках.
Катерина просить відгукнутися тих, хто знайде чотирилапого. Востаннє Річарда бачили в Солом’янському районі.
Нагадуємо, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Також ми писали, як підтримати хвостиків у притулках.
Фото: фейсбук-сторінка групи «Країна допомоги тваринам»
Суспільство

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7