Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Причина №5: чому варто підтримати #ШоТам

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Коронакриза підкосила бізнес по всьому світу. У тому числі боляче вдарила по роботі медіа. І ШоТам не виняток. Тому просимо читачів підтримати нас фінансово, щоб ми й далі могли щоденно тішити вас позитивом.

Що ви можете зробити для нас? Підписатись на щомісячний платіж на підтримку нашого видання. Можна обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:  29.99 гривень, 49.99 гривень, 99.99 гривень.

Що ми зробимо для вас? Продовжимо працювати і надихати. У нашій серії публікацій вкотре розказуємо, чому варті вашої підтримки

Причина №1. За час існування нашого сайту ми БЕЗКОШТОВНО розповіли про понад 500 успішних кейсів українських підприємців. І продовжуємо це робити.

Причина № 2. Доводимо, що село – це не занедбані руїни та покинуті хати. Ми стежимо за прикладами розвитку сільської місцевості і показуємо вам, що таке можливо! 

Причина №3. Показуємо кейси, коли маленькі українці об’єднуються і самотужки творять у своїй країні громадянське суспільство. 

Причина №4. Безперервно розповідаємо вам про екосвідомих українців. Ці люди змінюють не тільки своє поводження з відходами, а стають прикладами для інших. 

Причина №5. Ми за гендерну рівність. “Я тобі не жіночка!” – у цьому переконують героїні наших публікацій. Ми знаємо, що жінки на рівних можуть бути військовими, пожежниками, ковалями чи самостійно вести успішний бізнес.

Дуже важливо побороти дискримінацію жінок у головах політиків, роботодавців і загалом усього суспільства. Допомагаємо це зробити, розповідаючи вам про сильних духом українок, які можуть усе. Переконайтесь у цьому, знайомтесь із ними на нашому сайті. Це лише невелика частина історій про жінок, які змінюють Україну.

1. Наталія Герасимчук не просто займається ковальством, а вже 15 років тримає бізнес у містечку Шепетівка (Хмельницька область) – і керуючи кузнею, і займаючись художньою ковкою на рівних з чоловіками.

2. Людмила Речкіна – повелителька биків. Родина переселенців на Донеччині заснувала ферму та мережу магазинів “М’ясна лавка”. Бізнес розвивають за 20 кілометрів від міста Вугледар, у селі Новомайорське. 

3. Тетяна Кулеша, у сина якої рідкісне невиліковне захворювання, вже понад 10 років б’ється у всі двері та бореться за те, аби держава давала фінансування на лікування орфанних хворих.

4. Наталія Верещагіна –  жінка,  яка ще нещодавно тягала вугілля і мріяла реалізувати себе в іншій професії. Тепер навчає танцю на пілоні інших жінок та дітей. 

5. 71-річна моторна гуцулка у маленькому селі відкрила справжній бізнес. Пані Василина створила з своєї хати музей вишивки з власних робіт, куди приїжджають туристи, аби лишень подивитись на красу та переночувати у бабці на перині за 300 гривень!

Щоб дізнаватись більше про людей, які змінюють свою громаду і цілу країну – підписуйтеся на ШоТам!

Суспільство

На Житомирщині монтують модульний дитсадок вартістю 1 млн євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У місті Овруч на Житомирщині зводять модульний дитячий садочок. Це перший проєкт міжнародної програми відбудови в області, який буде зведено з «нуля».

Про новину повідомив керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Садочок розрахований на 160 діток та 20 працівників. Його загальна вартість становить майже мільйон євро. Більшу частину витрат взяв на себе естонський уряд.

Зазначається, що кілька днів тому до будівельного майданчика були доставлені з Естонії модулі майбутньої будівлі. Нині триває монтаж конструкцій на підготовлений фундамент.

Модулі прибувають одразу з усім необхідним устаткуванням: меблями, побутовою технікою та, навіть покриттям для ігрових кімнат та іграшками.

Читайте також: Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Як запевняють естонські фахівці, модульні садочки – це нова концепція дитячих закладів, яка з’явилася в останні роки. Основною перевагою таких садків є їхня повна адаптивність до теперішніх умов, дотримання усіх інклюзивних й енергоощадних норм та головне, довговічність. Конструкції розраховані щонайменше на 50 років служби.

Такі споруди – екологічно безпечні для малюків та готові до експлуатації одразу після завершення монтажу. Також садочок буде укомплектований кухнею, їдальнею і великим бомбосховищем для усіх дошкільнят та персоналу закладу.

Нагадаємо, на Київщині підприємці самотужки відновили зруйнований дитсадок.

Раніше ми повідомляли, що сучасний дитячий садок почав працювати у селі Недобоївці, що на Хотинщині Чернівецької області.

Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko.

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні створили та запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Курс безкоштовний і доступний на освітній онлайн-платформі Зрозуміло за посиланням.

У новому онлайн-курсі «ProKrym» йдеться про:

  • історію Кримського півострова, зокрема у контексті розвитку корінних народів та українців;
  • основні події та наслідки окупації для півострова та його населення;
  • ключові нормативно-правові акти, позиції України щодо термінології та окремих важливих питань, пов’язаних із окупацією;
  • кримські органи державної влади, які тимчасово переміщені та діють на підконтрольній території України;
  • позиції міжнародних інституцій у контексті тимчасової окупації Криму;
  • міжнародні судові процеси між Україною та Росією.

Ведучими курсу стали відомі українські журналісти Вадим Карп’як та Ірина Славінська.

Читайте також«Кримськотарські чебуреки» та «Українська ковбаса»: Укрпошта презентувала нові марки

Свої коментарі про Крим дали також запрошені українські експерти і представники органів влади, серед них: Таміла Ташева, Ірина Верещук, Антон Кориневич, Ігор Поночовний, Марія Томак, Арсен Жумаділов, Альона Луньова, Ольга Скрипник, Андрій Іванець.

Розробниці: відомі українські експертки Дар’я Свиридова та Юлія Тищенко.

Для кого?

Курс розроблений для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, політиків і просто громадян України, які цікавляться питаннями державної політики в контексті тимчасової окупації Криму.

До всіх лекцій додані кримськотатарські субтитри. Після успішно складеного фінального тесту слухачі отримають сертифікат із 0,2 кредитами ЄКТС.

Курс розроблений у межах Проєкту «Підтримка Кримської платформи: час нагадати, що Крим – це Україна», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння USAID – US Agency for International Development.

Нагадаємо, у Києві презентували онлайн-курсу «Qırım: Крим – це ми», створеного викладачами, науковцями та громадськими і державними діячами.

Раніше ми повідомляли, що у небо над Кримом запустили кримськотатарський прапор і тисячі листівок.

Фото: facebook.com/ppu.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

«Чорні запорожці» з дрона влучили у ворожу БМП-2 під Вугледаром (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці 72-ї бригади ЗСУ на Вугледарському напрямку влучили із безпілотника у БМП-2 окупантів та знищили бойову машину.

Відео опублікували на фейсбук-сторінці 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців.

«Весняний Вугледарський Джаз», — підписали ролик наші захисники.

У коментарях користувачі відзначили, що на ворожу машину наші бійці скинули термобаричну гранату РГТ-27С2.

Читайте такожДесять гривень – дрібниця? Ні, це авто для ЗСУ. Як закривати великі збори малими донатами – Ярослава Кравченко та ініціатива «Всі по 10»

Про 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців — військове формування механізованих військ ЗСУ. Бригада створена в 2002 році на базі 72-ї гвардійської механізованої дивізії. З 2014 року бригада брала участь у війні на сході України. У серпні 2017 року бригада названа на честь військового формування часів УНР — Чорних запорожців.

Нагадаємо, «Чорні запорожці» точним ударом підбили ворожий БТР на Херсонщині.

Окрім того, «Чорні Запорожці» збили на Донеччині ворожий штурмовик Су-25.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство24 години тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство3 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство4 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...