Суспільство
Докторка Хаус зі Львівщини перевернула медицину у своєму селі
Ірина Гнатів перевернула медицину в своєму селі і йде до того, щоб саме в її ОТГ приїжджали вчитися лікарі зі всієї країни.
“Я завжди хотіла бути в медицині. Хотіла “спасти світ”. Тож я поступила на медицину проти волі батьків”, – ділиться Ірина.
Ірина оселилася у Давидові в 2005-ому. Амбулаторія в той час була старою розваленою двоповерховою будівлею, де навіть води не було. А туалету в приміщенні – й поготів.
Ірину призначили в.о. головного лікаря, яка була у декреті. Новій лікарці місцеві довірилися не одразу.
“Була старша фельдшер, до якої усі ходили. А я сиділа, бо чужа, приїхала невідомо звідки, молода… Так було майже рік. Зрозуміла, що треба щось робити. Почала з ремонтів, бо мені не подобалося все”, – згадує докторка.
Читайте також: Як молодий лікар відновив сільську амбулаторію
Ремонти робила за свої кошти. Хотіла, щоб було все кольорове і зовсім по-іншому. Допомагав чоловік сестри, майстер на всі руки.
“Коли я скинула лікарський одяг і почала дерти стіни, прийшов наш стоматолог (колись тут ще комунальні стоматологи працювали), і каже: “Ну, якщо вже головний лікар стіни дере і ремонти робить, я теж буду”.
Ірина зверталася з листами у сільську та районну ради. І їй почали допомагати. Так амбулаторія отримала перші кардіографи, обладнання для фізкабінету, реактиви. Їм провели воду, відремонтували фасад, зробили нормальну систему опалення.
А ще лікарка “пішла у село”: заходила у кожну хату.
“Брала на плече кардіограф, глюкометр і йшла. Робила кардіограму, вимірювала цукор, обстежувала, знайомилася з населенням. І так напрацювала свій паспорт дільниці”, – ділиться пані Ірина.
Читайте також: Європа на Харківщині: як українка з Нідерландів вдихнула життя в рідне село
У 2010 році у Давидові відкрили нову амбулаторію.
В Ірини – великі плани: покращити сервіс і зробити гарну рецепцію з координатором на вході, поставити кулер з водою і апарат з кавою.
Медзаклад увійшов в реформу в третій хвилі, в грудні 2018 року. І уже зараз лікар, якого вибрали понад 1000 пацієнтів, отримує зарплату від 17 до 20 тисяч гривень на місяць. Зарплата медсестри зросла з 4500-5500 грн до 10 тисяч гривень.
“Я оптимістка, – каже про себе Ірина. – Були моменти, коли думала, що уже не буду працювати, але потім сідала дома і думала: “Я надаю медичну допомогу. Вважаю, що роблю це добре. Я люблю свою роботу і не хочу звідси йти. Я живу тим селом, вже тепер всім ОТГ і хочу, щоб воно стало найкращим. Щоб до нас приїжджали, а ми ділилися досвідом. Хочу, щоб наш заклад у рейтингу був першим”.
Коментарі