Суспільство
На Миколаївщині випробовували нові реактивні снаряди для «Градів» (ВІДЕО)
У рамках випробувань реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» відстрілялась боєприпасами «Тайфун-1» на полігоні «Широкий лан».
Про це інформує Мілітарний.
Випробування українських реактивних снарядів тривали два дні – 17 та 18 серпня 2021 року.
Розробник нових снарядів – Державне підприємство «КБ «Південне» з міста Дніпро.
«Пуски – успішні, завдання випробувань виконані в повному обсязі!», – написали у пресрелізі держпідприємства.
Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів
Попередні стрільби відбулись наприкінці липня 2021 року на Державному випробувальному полігоні «Алібей», разом з реактивними снарядами відстріляла модернізована ракетна установка «Точка-У».
Реактивний снаряд «Тайфун-1» має збільшену до 40 км дальність стрільби.
Роботи по снаряду «Тайфун-1» виконуються у межах відповідної дослідно-конструкторської роботи відповідно до договору із Міністерством оборони України у кооперації з підприємствами вітчизняного оборонно-промислового комплексу.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
Окрім ДП «КБ «Південне» до розробки залучено Павлоградський механічний завод, ДП «ВО «Південний машинобудівний завод», ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод», ДП «НВК «Фотоприлад», ДП «Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів» та інших виконавців.
Нагадаємо, турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники.
Як ми повідомляли раніше, Київський Завод «Маяк» показав кулемети власного виробництва.
Головне фото: mil.in.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі