

Військо
Україна отримає протитанкові гранатомети від чеської компанії на 765 000 євро
Компанія STV GROUP у посольстві України в Чехії 14 листопада передала символічний чек на закупівлю гранатометів RPG-7.
Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.
«Передача цієї військової допомоги є ще одним прикладом солідарності та підтримки наших чеських друзів. Переконаний, що ці гранатомети в руках наших героїчних військових відіграють значну роль в обороні від агресора і захисті людських житів», — сказав посол Василь Зварич.
Читайте також: Гурт Курган і Агрегат зібрав понад 14 млн гривень під час благодійного туру в Європі

В українському МЗС зазначили, що ця модель гранатометів продемонструвала свою високу ефективність у бойових умовах.
Гранатомети передають у межах співпраці посольства України з компанією STV GROUP, яка є провідним чеським виробником боєприпасів і військової техніки.
Нагадаємо, що фермери з Британії передали Силам оборони України 26 пікапів (ФОТО).
Фото обкладинки: Збройні сили Чехії
Військо

Російська пропаганда активно штампує фейки про «самообстріли» українців дронами. Ця брехня легко заходить, адже для багатьох безпілотники залишаються чимось складним і незрозумілим. Ворожі вкиди, що нібито українські військові самі обстрілюють цивільних, неодноразово викривав виробник дронів Сергій Охотнік.
Маючи неабиякий досвід з безпілотними системами, він доводить, що всі ці історії про «самообстріли» — цілковита нісенітниця. Чому подібні фейки так грають на руку росіянам та як їх розпізнати, дивіться в новому епізоді проєкту «Мій персональний фейк».
Фото обкладинки: скриншот з відео Факти ICTV
Військо

Міністерство оборони України кодифікувало та дозволило до експлуатації FPV-комплекс «Світловод» з оптоволоконним управлінням. Безпілотник здатен доставляти бойовий заряд на десятки кілометрів і розгортається у бойове положення за кілька хвилин.
Про це повідомили в Міноборони.
Особливості нового дрона
FPV-дрони комплексу створили на міцній рамі, оснащені потужними двигунами та легкими акумуляторами великої ємності. Вони використовують оптоволоконний канал управління та здатні доставляти бойове навантаження на десятки кілометрів.
Читайте також: У ЗСУ формують перший жіночий екіпаж для перехоплення ворожих дронів
Залежно від комплектації безпілотники можуть обладнати денними або нічними камерами, а також системами автоматичного виявлення та розпізнавання цілей. Перевагою комплексу є швидкість розгортання: «Світловод» готовий до бойової роботи за кілька хвилин.
З початку 2025 року до експлуатації в українському війську допущено понад 60 зразків безпілотних авіаційних систем із оптоволоконним каналом управління.
Нагадаємо, що на озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку.
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

У Львові почав роботу навчальний центр підготовки операторів FPV-дронів для Повітряних сил Збройних сил України. У ньому військові навчатимуться керувати як розвідувальними, так і ударними безпілотниками, зокрема й тими, що призначені для ураження повітряних цілей.
Про це повідомили в повітряному командуванні «Захід» ПС ЗСУ.
Для підготовки облаштували спеціальні навчальні місця, закупили персональні комп’ютери, монітори, пульти для керування, дрони, VR-окуляри та інше обладнання. Центр також має кабінет для теоретичних занять і симулятори для відпрацювання навичок.
Спочатку курсанти опановуватимуть FPV-дрони, а згодом — апарати типу «крило». Метою створення навчального центру є посилення спроможностей ЗСУ зі знищення ворожих повітряних об’єктів, якими атакують українські міста.
Читайте також: «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі»
Програму підготовки розробили з урахуванням бойового досвіду. Проєкт реалізували за фінансової підтримки компаній EveryMatrix та «Львівського ІТ Кластера». Загальна вартість робіт перевищила 7,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, що в ЗСУ формують перший жіночий екіпаж для перехоплення ворожих дронів.
Фото: фейсбук-сторінка повітряного командування «Захід» ПС ЗСУ