Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

Опубліковано

Ви вже відмовились від пластикових пакетів, чи ще досі тоннами берете їх в супермаркеті, бо дешево? А чи знаєте, що вони розкладаються 400-500 років. Щороку у світі близько п’яти трильйонів поліетиленових торбинок. Уявіть, яка це шкода екології. На щастя, українські виробники крокують вперед і вже вигадали безліч екологічних альтернатив ненависним шкідливим пакетам. А екоторбинки ще й виглядають дуже стильно. Тому пропонуємо вам познайомитись з брендами, які виробляють екологічні “пакети”.

1. Pelicano – універсальні торбинки

Багаторазові мішечки – це екологічно, стильно і дуже зручно. У них можна покласти улюблені солодощі, фрукти чи будь-які інші продукти. Такі мішечки знадобляться і на прогулянці, і в магазині. А ще прослужать довгі роки і не будуть зберігатись в “пакеті з пакетами”.

У Pelicano можна придбати універсальні торбинки. Тут є і бавовняні шопери, і багаторазові мішечки з саржи, і сіточки. Вибір кольорів і розмірів різноманітний, тому кожен знайде собі тут щось до вподоби. Торбинки від Pelicano дозволяють не використовувати 100-300 пластикових пакетів на місяць. Та ще й зручні у використанні — касовий стікер легко приклеюється на шнурки.

Ціни: сіточки – 22 грн, торбинки – 135 грн за 3 штуки, шопер – 135 грн.

2. Karman – покупки з шедеврами мистецтва

Бренд Karman проти пластику, але за мистецтво. Тому і виготовляють унікальні сумки-шопери з картинами відомих художників. Наприклад, можна придбати сумку з картиною з 1480 року прямо з епохи італійського Відродження, або з зображенням “Дівчини з перловою сережкою” від Яна Вермеєра. А ще у Karman є торбинки з інтерпретацією класичних пакетів зі смайликом чи BMW.

Читайте також: Як стати еко-френдлі: правило “п’яти R”

Яскрава сумка прикрасить ваш гардероб та витримує до 20 кг речей чи продуктів. Вона йде в комплекті з маленьким чохлом, легко переться, швидко висихає і до того ж є водонепроникною. Шопер виготовлений з 100% поліестеру. Крім того, у бренду можна придбати бамбукові зубні щітки та вушні палички.

Ціна: 550 гривень.

3. Raw Flaw – закохані в недосконалість

Raw Flaw – це поєднання моди зі свідомим та розумним споживанням. Тут можна придбати стильні шопери, які зроблять ваш похід у магазин справжнім святом. Засновниці бренду закохані в недосконалість і цінують справжнє, тому для виробництва використовують екологічний матеріал — сертифікований водонепроникний папір. Такий матеріал, який ще називають vegan cloth, не містить тваринного походження і є повністю безпечним для природи та людей.

Бренд Raw Flaw виготовляє сумки, косметички, торбинки для зберігання продуктів та аксесуари. vegan cloth. Тканина для сумок складається із целюлози, латексу та води, 0,5-2% фарби залежно від кольору. Тканина підходить для переробки і її можна використовувати багаторазово.

Ціни: від 750 грн.

4. Сooleco – сумки з кукурудзяного крохмалю 

Піклуйся про себе, своє майбутнє та про майбутнє нашої планети — девіз бренду Cooleco. Це перший в Україні виробник екологічних пакетів із кукурудзяного крохмалю. Цей бренд також спеціалізується на сумках і мішках для продуктів з супермаркету. В асортименті є авоськи і пакети з кассави (їстівна рослина родом з Південної Америки) для заміни звичних кульків.

Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів

Крім того, цей бренд виготовляє етичні презервативи, натуральні жуйки, лаки для нігтів та засоби для його зняття, які не шкодять вашому здоров’ю, термочашки та пляшки, бамбукові стакани. Справжня екоскарбниця!

Ціни: мішечки для покупок – 55 грн, пакети для покупок – 30 грн, шопер – 330 грн.

5. HANDCRAFTS – сумки від вихованців з дитячого будинку

Екосумки від цього бренду є справді унікальними. І не лише через цікаві принти та хороший склад. Вироби для творчої майстерні HANDCRAFTS роблять вихованці дитячих будинків зі всієї України у колаборації з найкращими майстрами та дизайнерами. Діти самі навчаються створювати вироби, вкладають у них свою душу й отримують за це кошти. Вони надходитимуть до дітей, що створили виріб та підуть на розвиток освітніх програм з соціалізації, профорієнтації і навчання ведення побуту для підлітків-сиріт.

Речі, які роблять діти, є гарними та якісними і точно стануть у пригоді кожному. Тут є екосумки, футболки, кружки, браслети, натуральне мило.

Ціни: екосумки коштують 200 грн.

6. Gifty – торбинки від топових українських ілюстраторів

В асортименті магазину Gifty є більше 10-ти видів крутих екосумок. Вони є унікальними, адже оригінальні принти створюють українські ілюстратори. У кожної з них є своя душа, своя ідея, свій особливий сенс. Всі вони виконані абсолютно в різних стилях, бо кожен художник має своє власне уявлення про те, як все вже влаштовано або як має бути насправді. Тому кожен може знайти тут собі стильний шопер до вподоби.

Екосумки є компактними, легко складаються, мають міцні ручки та дві кишені. Вироби виконані у двох розмірах – М (37х42 см.) і L (42х44) і різних кольорах — чорний, сірий, червоний, синій, бежевий, темно-зелений.

Ціни: 400-500 грн.

7. Мультяшні принти у Bilka

Зелені думки в дії — такий девіз українського бренду Bilka.Тут можна купити екосумки й торбинки з яскравими мультяшними принтами. Нещодавно бренд випустив тревел-набір водонепроникних екоторбинок для білизни, взуття та аксесуарів.

Крім того, Bilka – це компанія з екотрансформації. Бренд не тільки виготовляє екологічні товари, а й допомагає компаніям налаштувати процес сортування в офісі і розумно споживати ресурси.

Ціни: торбинки коштують, в середньому, 50 гривень. 

8. Сумки від Torbins для фруктів та овочів

Рожеві томати у чорній сітці, пухнасті персики у фруктовці кольору океану, червонобокі яблучка у карамельній, фіолетовий базилік у рожевій торбинці — ваші продукти чудово себе почуватимуть в екологічних торбинках від Torbins. А ще тут є сумки з плащівки, які не бояться бруду, великої ваги, супер ергономічні та зручні. Засновники переконані, що такі торби будуть служити не один і навіть не два роки.

Читайте також: Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

Ця торбинкова майстерні ставить собі за мету мінімізувати кількість пластику у своєму житті та житті своїх клієнтів. Тому на своїх сторінках у соціальних мережах регулярно публікують пости про свідоме споживання та про те, як правильно доглядати за їх виробами, щоб вони прослужили вам набагато довше.

Ціни: торбинки з плащівки – 35-45 грн, авоськи – 120 грн, мішечки для фруктів – 25-40 грн.

Коментарі

Суспільство

У київському зоопарку народилися три червонокнижні пелікани (ФОТО)

Опубліковано

Українські орнітологи цьогоріч вивели та виростили пташеня рідкісного рожевого пелікана. Ще три пелікани народилися у Київському зоологічному парку загальнодержавного значення.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Нові птахи в зоопарку

Птахів вивели завдяки новітнім європейським підходам та роботі працівників зоопарку. У закладі вказують, що ці пелікани примхливі та складні у розведенні.

«Вони ще по-дитячому незграбні та вкриті сіреньким пушком і навіть не вміють плавати. Але не сумнівайтеся, буквально за декілька місяців вони стануть неймовірними та величними рожевими красенями — одними з найбільших та найяскравіших птахів української фауни!» — написали в зоопарку.

Наразі пташок годують річковою рибою. Кожен із пеліканів з’їдає до півтора кілограма їжі на день. Прийти до на новонароджених тварин можна у зимовому пташнику нижнього парку КиївЗоо.

Читайте також: На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Утримання рожевих пеліканів

Рожевих пеліканів сьогодні утримують 109 європейських зоопарків. У 2024 році тільки 12 закладів змогли вивести потомство цього рідкісного птаха.

Нагадаємо, що UAnimals запустила благодійну крамницю для допомоги безпритульним тваринам

Фото: фейсбук-сторінка зоопарку

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Опубліковано

На перонах залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі пасажирів зустрічав святий Миколай та його помічники.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

«Поміж повітряних тривог у прифронтових мільйонниках кожна дитина чекає на дива, і вони трапляються на залізниці. Треба тільки допомогти Миколаю з валізкою… і ще зробити руханку…» — написали в УЗ.

Після вправ святий Миколай передавав дітям подарунки.

Читайте також: 10 фактів про День святого Миколая: історія, традиції та прикмети

Також 5 грудня уперше відправився третій дитячий вагон у складі потяга №42/41 Дніпро — Трускавець.

Проєкт із дитячими вагонами реалізують у партнерстві з ЮНІСЕФ та за фінансової підтримки уряду Бельгії.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» збільшила ліміт безплатного інтернету в потягах Інтерсіті.

Раніше ми писали, що «Укрзалізниця» відкрила цілодобові «Пункти незламності» на 92 вокзалах України.

Фото: телеграм-канал УЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лондоні презентували фільм про ДСНС, який зняв британський режисер

Опубліковано

Документальний фільм «На лінії вогню» про українських рятувальників представив британський фонд Fire Aid разом із Лондонською пожежною бригадою.

Про це повідомили в ДСНС України.

«Фільм став емоційним нагадуванням про важливість міжнародної солідарності у підтримці українських рятувальників, які невпинно працюють, ризикуючи життям, заради порятунку інших», — написали в ДСНС.

Стрічку про роботу ДСНС під час війни зняв режисер Едвард Метьюз після пропозиції від фонду Fire Aid.

Читайте також: Вчаться пиляти дрова та знімати кіно: як режисерка перетворила стару хату на резиденцію для молоді

Фото: сайт ДСНС

Роботу презентували у культурному центрі Сомерсет-хаус. Показ відвідали представники пожежно-рятувальних організацій Британії, міжнародні партнери, дипломати, а також делегація ДСНС України.

Довідка про Fire Aid

Fire Aid допомагає рятувальникам з України уже понад десять років. Після повномасштабного вторгнення сторони посилили співпрацю. За останні три роки фахівці ДСНС отримали пожежні автомобілі, катери, комплекти дихальних апаратів, тепловізійні камери, генератори та засоби індивідуального захисту.

Нагадаємо, що в київському метро українські рятувальники провели масштабні навчання (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Коментарі

Читати далі