Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

Опубліковано

Ви вже відмовились від пластикових пакетів, чи ще досі тоннами берете їх в супермаркеті, бо дешево? А чи знаєте, що вони розкладаються 400-500 років. Щороку у світі близько п’яти трильйонів поліетиленових торбинок. Уявіть, яка це шкода екології. На щастя, українські виробники крокують вперед і вже вигадали безліч екологічних альтернатив ненависним шкідливим пакетам. А екоторбинки ще й виглядають дуже стильно. Тому пропонуємо вам познайомитись з брендами, які виробляють екологічні “пакети”.

1. Pelicano – універсальні торбинки

Багаторазові мішечки – це екологічно, стильно і дуже зручно. У них можна покласти улюблені солодощі, фрукти чи будь-які інші продукти. Такі мішечки знадобляться і на прогулянці, і в магазині. А ще прослужать довгі роки і не будуть зберігатись в “пакеті з пакетами”.

У Pelicano можна придбати універсальні торбинки. Тут є і бавовняні шопери, і багаторазові мішечки з саржи, і сіточки. Вибір кольорів і розмірів різноманітний, тому кожен знайде собі тут щось до вподоби. Торбинки від Pelicano дозволяють не використовувати 100-300 пластикових пакетів на місяць. Та ще й зручні у використанні — касовий стікер легко приклеюється на шнурки.

Ціни: сіточки – 22 грн, торбинки – 135 грн за 3 штуки, шопер – 135 грн.

2. Karman – покупки з шедеврами мистецтва

Бренд Karman проти пластику, але за мистецтво. Тому і виготовляють унікальні сумки-шопери з картинами відомих художників. Наприклад, можна придбати сумку з картиною з 1480 року прямо з епохи італійського Відродження, або з зображенням “Дівчини з перловою сережкою” від Яна Вермеєра. А ще у Karman є торбинки з інтерпретацією класичних пакетів зі смайликом чи BMW.

Читайте також: Як стати еко-френдлі: правило “п’яти R”

Яскрава сумка прикрасить ваш гардероб та витримує до 20 кг речей чи продуктів. Вона йде в комплекті з маленьким чохлом, легко переться, швидко висихає і до того ж є водонепроникною. Шопер виготовлений з 100% поліестеру. Крім того, у бренду можна придбати бамбукові зубні щітки та вушні палички.

Ціна: 550 гривень.

3. Raw Flaw – закохані в недосконалість

Raw Flaw – це поєднання моди зі свідомим та розумним споживанням. Тут можна придбати стильні шопери, які зроблять ваш похід у магазин справжнім святом. Засновниці бренду закохані в недосконалість і цінують справжнє, тому для виробництва використовують екологічний матеріал — сертифікований водонепроникний папір. Такий матеріал, який ще називають vegan cloth, не містить тваринного походження і є повністю безпечним для природи та людей.

Бренд Raw Flaw виготовляє сумки, косметички, торбинки для зберігання продуктів та аксесуари. vegan cloth. Тканина для сумок складається із целюлози, латексу та води, 0,5-2% фарби залежно від кольору. Тканина підходить для переробки і її можна використовувати багаторазово.

Ціни: від 750 грн.

4. Сooleco – сумки з кукурудзяного крохмалю 

Піклуйся про себе, своє майбутнє та про майбутнє нашої планети — девіз бренду Cooleco. Це перший в Україні виробник екологічних пакетів із кукурудзяного крохмалю. Цей бренд також спеціалізується на сумках і мішках для продуктів з супермаркету. В асортименті є авоськи і пакети з кассави (їстівна рослина родом з Південної Америки) для заміни звичних кульків.

Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів

Крім того, цей бренд виготовляє етичні презервативи, натуральні жуйки, лаки для нігтів та засоби для його зняття, які не шкодять вашому здоров’ю, термочашки та пляшки, бамбукові стакани. Справжня екоскарбниця!

Ціни: мішечки для покупок – 55 грн, пакети для покупок – 30 грн, шопер – 330 грн.

5. HANDCRAFTS – сумки від вихованців з дитячого будинку

Екосумки від цього бренду є справді унікальними. І не лише через цікаві принти та хороший склад. Вироби для творчої майстерні HANDCRAFTS роблять вихованці дитячих будинків зі всієї України у колаборації з найкращими майстрами та дизайнерами. Діти самі навчаються створювати вироби, вкладають у них свою душу й отримують за це кошти. Вони надходитимуть до дітей, що створили виріб та підуть на розвиток освітніх програм з соціалізації, профорієнтації і навчання ведення побуту для підлітків-сиріт.

Речі, які роблять діти, є гарними та якісними і точно стануть у пригоді кожному. Тут є екосумки, футболки, кружки, браслети, натуральне мило.

Ціни: екосумки коштують 200 грн.

6. Gifty – торбинки від топових українських ілюстраторів

В асортименті магазину Gifty є більше 10-ти видів крутих екосумок. Вони є унікальними, адже оригінальні принти створюють українські ілюстратори. У кожної з них є своя душа, своя ідея, свій особливий сенс. Всі вони виконані абсолютно в різних стилях, бо кожен художник має своє власне уявлення про те, як все вже влаштовано або як має бути насправді. Тому кожен може знайти тут собі стильний шопер до вподоби.

Екосумки є компактними, легко складаються, мають міцні ручки та дві кишені. Вироби виконані у двох розмірах – М (37х42 см.) і L (42х44) і різних кольорах — чорний, сірий, червоний, синій, бежевий, темно-зелений.

Ціни: 400-500 грн.

7. Мультяшні принти у Bilka

Зелені думки в дії — такий девіз українського бренду Bilka.Тут можна купити екосумки й торбинки з яскравими мультяшними принтами. Нещодавно бренд випустив тревел-набір водонепроникних екоторбинок для білизни, взуття та аксесуарів.

Крім того, Bilka – це компанія з екотрансформації. Бренд не тільки виготовляє екологічні товари, а й допомагає компаніям налаштувати процес сортування в офісі і розумно споживати ресурси.

Ціни: торбинки коштують, в середньому, 50 гривень. 

8. Сумки від Torbins для фруктів та овочів

Рожеві томати у чорній сітці, пухнасті персики у фруктовці кольору океану, червонобокі яблучка у карамельній, фіолетовий базилік у рожевій торбинці — ваші продукти чудово себе почуватимуть в екологічних торбинках від Torbins. А ще тут є сумки з плащівки, які не бояться бруду, великої ваги, супер ергономічні та зручні. Засновники переконані, що такі торби будуть служити не один і навіть не два роки.

Читайте також: Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

Ця торбинкова майстерні ставить собі за мету мінімізувати кількість пластику у своєму житті та житті своїх клієнтів. Тому на своїх сторінках у соціальних мережах регулярно публікують пости про свідоме споживання та про те, як правильно доглядати за їх виробами, щоб вони прослужили вам набагато довше.

Ціни: торбинки з плащівки – 35-45 грн, авоськи – 120 грн, мішечки для фруктів – 25-40 грн.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі