Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

Опубліковано

Ви вже відмовились від пластикових пакетів, чи ще досі тоннами берете їх в супермаркеті, бо дешево? А чи знаєте, що вони розкладаються 400-500 років. Щороку у світі близько п’яти трильйонів поліетиленових торбинок. Уявіть, яка це шкода екології. На щастя, українські виробники крокують вперед і вже вигадали безліч екологічних альтернатив ненависним шкідливим пакетам. А екоторбинки ще й виглядають дуже стильно. Тому пропонуємо вам познайомитись з брендами, які виробляють екологічні “пакети”.

1. Pelicano – універсальні торбинки

Багаторазові мішечки – це екологічно, стильно і дуже зручно. У них можна покласти улюблені солодощі, фрукти чи будь-які інші продукти. Такі мішечки знадобляться і на прогулянці, і в магазині. А ще прослужать довгі роки і не будуть зберігатись в “пакеті з пакетами”.

У Pelicano можна придбати універсальні торбинки. Тут є і бавовняні шопери, і багаторазові мішечки з саржи, і сіточки. Вибір кольорів і розмірів різноманітний, тому кожен знайде собі тут щось до вподоби. Торбинки від Pelicano дозволяють не використовувати 100-300 пластикових пакетів на місяць. Та ще й зручні у використанні — касовий стікер легко приклеюється на шнурки.

Ціни: сіточки – 22 грн, торбинки – 135 грн за 3 штуки, шопер – 135 грн.

2. Karman – покупки з шедеврами мистецтва

Бренд Karman проти пластику, але за мистецтво. Тому і виготовляють унікальні сумки-шопери з картинами відомих художників. Наприклад, можна придбати сумку з картиною з 1480 року прямо з епохи італійського Відродження, або з зображенням “Дівчини з перловою сережкою” від Яна Вермеєра. А ще у Karman є торбинки з інтерпретацією класичних пакетів зі смайликом чи BMW.

Читайте також: Як стати еко-френдлі: правило “п’яти R”

Яскрава сумка прикрасить ваш гардероб та витримує до 20 кг речей чи продуктів. Вона йде в комплекті з маленьким чохлом, легко переться, швидко висихає і до того ж є водонепроникною. Шопер виготовлений з 100% поліестеру. Крім того, у бренду можна придбати бамбукові зубні щітки та вушні палички.

Ціна: 550 гривень.

3. Raw Flaw – закохані в недосконалість

Raw Flaw – це поєднання моди зі свідомим та розумним споживанням. Тут можна придбати стильні шопери, які зроблять ваш похід у магазин справжнім святом. Засновниці бренду закохані в недосконалість і цінують справжнє, тому для виробництва використовують екологічний матеріал — сертифікований водонепроникний папір. Такий матеріал, який ще називають vegan cloth, не містить тваринного походження і є повністю безпечним для природи та людей.

Бренд Raw Flaw виготовляє сумки, косметички, торбинки для зберігання продуктів та аксесуари. vegan cloth. Тканина для сумок складається із целюлози, латексу та води, 0,5-2% фарби залежно від кольору. Тканина підходить для переробки і її можна використовувати багаторазово.

Ціни: від 750 грн.

4. Сooleco – сумки з кукурудзяного крохмалю 

Піклуйся про себе, своє майбутнє та про майбутнє нашої планети — девіз бренду Cooleco. Це перший в Україні виробник екологічних пакетів із кукурудзяного крохмалю. Цей бренд також спеціалізується на сумках і мішках для продуктів з супермаркету. В асортименті є авоськи і пакети з кассави (їстівна рослина родом з Південної Америки) для заміни звичних кульків.

Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів

Крім того, цей бренд виготовляє етичні презервативи, натуральні жуйки, лаки для нігтів та засоби для його зняття, які не шкодять вашому здоров’ю, термочашки та пляшки, бамбукові стакани. Справжня екоскарбниця!

Ціни: мішечки для покупок – 55 грн, пакети для покупок – 30 грн, шопер – 330 грн.

5. HANDCRAFTS – сумки від вихованців з дитячого будинку

Екосумки від цього бренду є справді унікальними. І не лише через цікаві принти та хороший склад. Вироби для творчої майстерні HANDCRAFTS роблять вихованці дитячих будинків зі всієї України у колаборації з найкращими майстрами та дизайнерами. Діти самі навчаються створювати вироби, вкладають у них свою душу й отримують за це кошти. Вони надходитимуть до дітей, що створили виріб та підуть на розвиток освітніх програм з соціалізації, профорієнтації і навчання ведення побуту для підлітків-сиріт.

Речі, які роблять діти, є гарними та якісними і точно стануть у пригоді кожному. Тут є екосумки, футболки, кружки, браслети, натуральне мило.

Ціни: екосумки коштують 200 грн.

6. Gifty – торбинки від топових українських ілюстраторів

В асортименті магазину Gifty є більше 10-ти видів крутих екосумок. Вони є унікальними, адже оригінальні принти створюють українські ілюстратори. У кожної з них є своя душа, своя ідея, свій особливий сенс. Всі вони виконані абсолютно в різних стилях, бо кожен художник має своє власне уявлення про те, як все вже влаштовано або як має бути насправді. Тому кожен може знайти тут собі стильний шопер до вподоби.

Екосумки є компактними, легко складаються, мають міцні ручки та дві кишені. Вироби виконані у двох розмірах – М (37х42 см.) і L (42х44) і різних кольорах — чорний, сірий, червоний, синій, бежевий, темно-зелений.

Ціни: 400-500 грн.

7. Мультяшні принти у Bilka

Зелені думки в дії — такий девіз українського бренду Bilka.Тут можна купити екосумки й торбинки з яскравими мультяшними принтами. Нещодавно бренд випустив тревел-набір водонепроникних екоторбинок для білизни, взуття та аксесуарів.

Крім того, Bilka – це компанія з екотрансформації. Бренд не тільки виготовляє екологічні товари, а й допомагає компаніям налаштувати процес сортування в офісі і розумно споживати ресурси.

Ціни: торбинки коштують, в середньому, 50 гривень. 

8. Сумки від Torbins для фруктів та овочів

Рожеві томати у чорній сітці, пухнасті персики у фруктовці кольору океану, червонобокі яблучка у карамельній, фіолетовий базилік у рожевій торбинці — ваші продукти чудово себе почуватимуть в екологічних торбинках від Torbins. А ще тут є сумки з плащівки, які не бояться бруду, великої ваги, супер ергономічні та зручні. Засновники переконані, що такі торби будуть служити не один і навіть не два роки.

Читайте також: Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

Ця торбинкова майстерні ставить собі за мету мінімізувати кількість пластику у своєму житті та житті своїх клієнтів. Тому на своїх сторінках у соціальних мережах регулярно публікують пости про свідоме споживання та про те, як правильно доглядати за їх виробами, щоб вони прослужили вам набагато довше.

Ціни: торбинки з плащівки – 35-45 грн, авоськи – 120 грн, мішечки для фруктів – 25-40 грн.

Суспільство

Компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ

Опубліковано

У Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Деталі співпраці

Минулого місяця військова частина в Україні звернулася до компанії Evolve Dynamics з проханням внести зміни в технологію, щоб зробити її безпечнішою для операторів.

Читати також: Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Співробітники компанії придумали, як відокремити радіоблок безпілотника від його управління. Після надсилання інструкцій військова частина змогла успішно впровадити зміни протягом 24 годин після запиту.

Виконавчий директор Evolve Dynamics Майк Дьюхерст, який щомісяця відвідує Україну, вирішив підтримати модифікацію після того, як дізнався, що солдати планували оплатити її самостійно. Evolve Dynamics доставила до України 100 безпілотників Sky Mantis, що робить її одним з провідних британських постачальників безпілотних апаратів в Україну, повідомили в компанії.

Нагадаємо, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Evolve Dynamics

Читати далі

Суспільство

Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі