Киянка Антоніна Борисюк 15 років працювала другою режисеркою, але мріяла про власний бізнес. У 2021 році вона відкрила власну кіностудію, де вже зняли рекламу для Disney і фотографують для Київстару та Нової пошти.Історію Антоніни ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.
Шлях до успіху
Антоніна Борисюк з дитинства мріяла про режисуру — в школі організовувала свята й концерти. Потім вона навчалася кіномистецтва в університеті та загорілася підприємництвом. У 20 років відкрила маленький неприбутковий магазин, тому він швидко закрився. Згодом вона спробувала започаткувати онлайн-магазин одягу, але і цього разу не вийшло.
«Це був дуже дорогий урок, але саме він дав мені навичку прораховувати фінансові ризики та найгірші сценарії, а для ведення бізнесу це важливо», — ділиться Антоніна Борисюк.
На тлі спроб бізнесу кар’єра йшла вгору, і з помічниці режисера дівчина стала другою режисеркою. Працювала з режисерами з усіх куточків світу, але хотіла розвиватися в Україні.
«У моєму творчому доробку понад 700 рекламних роликів, 100 з яких було знято для міжнародного ринку, і 30 серіалів і три повнометражні фільми, серед яких один за участі Жана Рено. За час роботи в кіноіндустрії я отримала безцінний досвід і познайомилася з великою кількістю українських та іноземних фахівців кіноіндустрії», — сказала режисерка.
З досвідом Антоніна зрозуміла — в Україні майже нема інфраструктури кіно та реклами. Аби зняти рекламний ролик, більшість декорацій вона будувала з нуля. Так і народилася ідея поєднати кіно та бізнес і відкрити інтер’єрну кіностудію. Від задуму до реалізації минуло аж три роки: Тоня збирала кошти та відточувала концепцію. Дизайн робила разом із чоловіком. А в листопаді 2021 року дівчина відкрила першу залу кіностудії.
Серед клієнтів студії були такі компанії як Нова Пошта та McDonald’s, а також Міністерство оборони України.
Про те, як дівчина розвивала свій бізнес після 24 лютого 2022 року, і як подалася на проєкт для жінок «Відважна 2» та отримала 500 000 гривень, дивіться на ютуб-каналі ШоТам.
Нагадаємо, що підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО).
Київська область відтепер зможе використовувати гроші європейських фондів для впровадження сучасних підходів в економіці.
Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
Отримання нового статусу
«Київщина має потужний науково-технічний потенціал, який тепер розкривається на повну. Завдяки цьому статусу регіон приваблюватиме більше інвестицій, талантів та інноваційних проєктів, сприяючи економічному розвитку не лише області, а й України в цілому», — написав керівник ОВА.
Область стала однією зі 151 регіону, який отримав цей статус.
Після присудження цієї відзнаки на Київщині розпочинають п’ятирічний проєкт RIVCircular за програмою Horizon Europe. Його втілюватиме Департамент економіки Київської ОВА.
У межах проєкту співпрацюватимуть шість європейських регіонів: Мадрид (Іспанія), Верхня Франція (Франція), Інландет (Норвегія), Бранденбург (Німеччина), Кошице (Словаччина) та Київська область.
Пріоритетами RIVCircular є такі напрямки:
перероблювання відходів будівництва та знесення;
перероблювання акумуляторів електромобілів;
використання відходів як ресурсу відновлення та енергії;
цифровізація малих і середніх підприємств тощо.
Загальна сума проєкту — близько 20,9 мільйонів євро. Київщина зможе використати майже 3 мільйони євро, серед яких 1,48 мільйонів євро — грантові кошти, і ще 1,48 мільйонів євро — співфінансування.
Нагадаємо, що європейська компанія відкрила в Україні масштабну лінію з виготовлення дерев’яних плит.
державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні;
державного реєстру патентів на сорти рослин;
реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва;
реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів);
реєстру сертифікатів на насіння та/або садівний матеріал;
реєстру органів з оцінки відповідності.
Для того, аби отримати необхідну інформацію, варто подати заявку через електронний кабінет. Детальніше про те, як користуватися сервісом, можна прочитати за посиланням на сайті міністерства.
Нагадаємо, що в Одесі реалізують шведський досвід управління відходами: що зміниться.
Коментарі