Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фахівці з 15 країн проконсультують соціально-культурні проєкти на фестивалі Plan B

Опубліковано

У Харкові 10 – 12 квітня відбудеться фестиваль соціальних інновацій та нової музики Plan B.

Чим особливий фестиваль?

Триденна подія об’єднає креативних та соціальних підприємців, IT-ентузіастів, змінотворців, культурних активістів та організаторів.  9 – 10 квітня, у рамках фестивалю інноватори прокачають свої ідеї на воркшопі Idea Boot Camp, а 5 найкращих команд презентуватимуть свої проєкти на денній сцені Plan B.

Четвертий рік поспіль фестиваль відбувається у форматі освітньої програми, гейм хакатонів, виставок, концертів та вечірок від українських і закордонних музикантів. Головною метою є розвиток мережі зв’язків між соціальними інноваторами різних країн, міжнаціональний нетворкінг, популяризація підприємництва, альтернативної освіти та нової музики. Основними темами Plan B є активізм, урбанізм, соціальний бізнес, комунікації, культура та мистецтво, права людини, медіа, технології та мейкерство. 

Читайте також: Замість гірськолижних курортів. Сім українських фестивалів, на які треба їхати в лютому

Яка освітня частина?

Освітня частина фестивалю стартує 9 квітня з дводенного воркшопу Idea Boot Camp, який організатори проводять задля розвитку інновативних соціальних проєктів. Учасники прокачаються в менеджменті, знайдуть ефективну бізнес-модель, сформують актуальний концепт, потренуються у масштабуванні та отримують консультації від експертів. 

Розробляти соціально значущі проєкти допоможуть експерти з України, Нідерландів, Зімбабве, Сербії, США, Німеччини, Австрії і не тільки. Запрошені ментори мають експертизу в музиці, мистецтві, з правозахисного руху та політичних кампаній, у менеджменті культури та організації фестивалів, в урбаністиці та екології, з управління громадськими ініціативами та волонтерського руху, соціальних інновацій й технологій тощо.  Учасники матимуть доступ до 20 експертів у релевантних галузях. 

Проєкти проконсультують фахівці з 15 країн світу, серед яких:  арт-кураторка Фемке Деккер з Нідерландів, правозахисник Макдональд Леваніка з Зімбабве, менеджер культури Урош Раденковіч з Сербії, команда урбаністичної платформи MetaLab з Івано-Франківська, активіст й освітянин Юрко Дідула зі Львова, соціальний підприємець Лоай Малахме з Йорданії, менеджерка громадських організацій Весна Байшанскі-Агіч з Боснії і Герцеговини, продюсер та діджей Мартін Якобсен з США й Данії. 

До 1 березня оголошено open call, заявку можна подавати з будь-якого регіону країни: https://bit.ly/idea_boot_camp_planB. Ідея має бути креативною, інноваційною, корисною для спільноти. Перевагу надають учасникам, що мають спрацьовану команду з 2–5 активістів. Організатори покривають витрати на дорогу, харчування та проживання під час Idea Boot Camp та ще двох днів фестивалю. 

Організатором Plan B є культурна агенція Ɐ, Харків.  Фестиваль втілюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Всі питання з організаційних моментів: ibc@planbfest.com

Сторінка Idea Boot Camp: https://bit.ly/2umFzWV 

Сторінка Plan B: https://www.facebook.com/plan2bfest/ 

Щодо надання інформації, медіа-партнерства, спецпроєктів та інтерв’ю, акредитації: Тома Лазаренко, tamara.lazarenko@gmail.com, +38(093)298 73 63.   

Суспільство

Джонсонюк, шампанське з чорнобривців, хата з Pinterest та TikTok. Українські блогерки показують чим можна займатися переїхавши у село

Опубліковано

Дизайнерський ремонт сторічної хатини, догляд за десятком кіз та овець, велика ферма й підкорення тіктоку своєю креативністю — ці жінки доводять, що в маленьких селах чи навіть на віддалених хуторах можна займатися улюбленою справою, зробляти й об’єднувати навкола себе у власних блогах тисячі читачів.

ШоТам розповідає про чотирьох блогерок, які переїхали з міста в село, показують його естетику та руйнують стереотипи.

Юля з хутора та її кози й вівці

Юлія Малекс, яка відома в соцмережах як «Юля з хутора», переїхала з чоловіком зі Львова на віддалений хутір 6 років тому. Перші кілька років жінка щодня їздила на роботу до Львова, але під час пандемії вирішила, що більше повертатися працювати в місто не хоче. Тепер її робота — це сам хутір: баран Джонсонюк, овечки Фібі та Брі, понад десяток кіз та овець, а ще кури, що живуть у казковому курнику, кіт і 2 собаки. Часом також можна побачити дикого лиса, який може наблизитися до хутора Юлі.

А ще жінка готує для підписників масло гхі та сир і веде власний блог, який читають майже 35 000 людей. Поки її чоловік у складі ППО тримає українське небо, Юлія тримає хутір, а ще — ресурс своїх читачів, які надихаються працьовитістю та силою волі блогерки.

«Я вважаю, що якщо людина успішна, самодостатня, вміє заробляти, то все одно, де вона живе: в лісі, селі чи на хуторі. Організувати своє життя на своїй землі та жити, як хочеш — це те, що дорогого вартує», — каже Юлія Малекс.

Читайте більше: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

Фермерка Юля з Полтавщини та букети з сухоцвітів

Про життя в селі на Полтавщині та власне фермерське господарство Юлії Пархомець тепер знають понад 220 000 читачів, які слідкують за жінкою в Instagram. Колись копірайтерка Юлія та її чоловік дуже мріяли жити у власному будинку в селі. Їхню мрію про переїзд на природу здійснив син, який народився в подружжя 5 років тому. 

Тепер маленький Льова є частим героєм історій у власному блозі Юлії. А ще — теплиця, поля з сухоцвітами та різні смаколики: в’ялені томати, варення чи шампанське з чорнобривців.

«Якщо є погані новини, то вони збивають з пантелику, але мені варто просто піти в поле вирвати бурʼян, і вже на душі легше. Життя в селі — це терапія для мене. Іноді ми піддаємося поглядам інших людей, які часто кажуть, що з села треба їхати, бо тут немає перспектив для молоді. Але я спробувала, не побоялась, і від того мені дуже радісно», — розповідає Юлія Пархомець.

Читайте більше: «Люди кажуть, що в селі немає перспектив. Але я спробувала»: як копірайтерка стала фермеркою та веде блог про сільське життя

Наталі з Харківщини та її дизайнерський ремонт в покинутій хаті на хуторі 

Власний блог Наталі Ал Баз створила в перші дні повномасштабної війни, аби повідомляти про життя в окупації та виїзд з рідного дому на Харківщині. Зараз його читають понад 56 000 людей. Свій прихисток разом з чоловіком та маленькою донечкою Наталі знайшла за 100 кілометрів від рідного будинку — ним стала старенька сторічна хатина на покинутому хуторі. 

Разом з чоловіком Наталі перетворила стару хату на картинки з Pinterest з дизайнерським ремонтом! Більшість речей — бюджетні: широке двоспальне ліжко зі старих дверей, дзеркало та декоративна стіна, яку облаштували лише за 100 гривень. Тепер блогерка облаштовує подвір’я, майструє тин біля хати, а також навчає охочих редизайну. Жінка веде телеграм-канал «Створюй своїми руками» та ютуб-канал «Естетика хутора».

​​

«Я відчуваю у своїй діяльності місію надихати людей. Можна втратити дім, майно, але залишитися собою та знайти сили побудувати своє життя навіть на покинутому хуторі. Сміття можна прибрати, стіни побілити — створити затишок своїми руками», — ділиться Наталі.

Читайте більше: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Софія Крупа та її «робота в тіктоках» на Тернопільщині

Креативні тіктоки Софії та її чоловіка Андрія заполонили соцмережі, адже подружжя співпрацює з відомими українськими брендами та робить для них оригінальну та якісну рекламу. А займаються вони цим у невеликому селі на Тернопільщині, куди переїхали з Києва кілька років тому. 

Крім зйомок, Софія виховує двох дітей та чекає на третю, а ще розповідає про «сучасне життя в селі без городів і з роботою в тіктоках» для понад 65 000 своїх підписників у власному блозі.

«Мене надихають оті всі кадри: стара цегла, дрова, звуки —  це все для мене дуже гарно і є для мене естетикою. Взагалі не місце визначає, яким ти маєш бути. Можна жити в селі та бути ким завгодно й робити що завгодно», — пише Софія у своїх соцмережах.

Усі фото в матеріалі з соцмереж героїнь.

Читати далі

Суспільство

На Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл

Опубліковано

На Запоріжжі вперше почнуть будівництво підземних шкіл. Згідно з проєктом рішення, планують збудувати п’ять підземних шкіл.

Про це  повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

“Міністерство освіти і науки України погодило перші проєкти обласної команди. Попереду ще більше проектів, а загальна сума субвенції від держави – до 500 мільйонів гривень. Перші 3 школи плануємо у Запоріжжі, 2 – у Запорізькому районі”, – сказав він.

Додамо, що підземна школа наразі працює у Харкові.

Читайте також: Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Також раніше повідомлялося, що Литва виділить 5 млн євро на підтримку реконструкції й адаптації зруйнованих українських шкіл, дитячих садків та на встановлення в них укриттів. Про це оголосила міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте під час свого візиту до Києва.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Фото: Підземна школа у Харкові

    Читати далі

    Суспільство

    Норвегія збільшила підтримку України на 600 млн доларів

    Опубліковано

    Норвегія виділила додаткові 600 мільйонів доларів на цьогорічну підтримку України. Більша частина цих коштів спрямована на посилення протиповітряної оборони.

    Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

    Він подякував за рішення уряду Норвегії на чолі з прем’єр-міністром Йонасом Гаром Стере.

    «Цінуємо незмінну підтримку з боку Норвегії, розуміння наших нагальних потреб і готовність бути поряд із нами у вирішальний час», — сказав Зеленський.

    Читайте також: Стрічка “Назавжди-назавжди” отримала головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі

    Загалом у 2024 році норвезький уряд спрямує на пряму підтримку України 22 млрд норвезьких крон (майже 2 млрд доларів).

    Нагадаємо, Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

    Фото: Ukr.Net

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство23 години тому

    «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

    Суспільство2 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство4 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство4 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    РЕКЛАМА: