Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Опубліковано

Життя в Харкові продовжується попри постійні обстріли російських окупантів, що не вщухають із перших днів повномасштабної війни. Побут харків’ян, які вимушено або свідомо залишилися в місті, дуже змінився, але вони об’єднуються, підтримують одне одного та волонтерять задля пришвидшення нашої перемоги.

Редакція ШоТам зробила добірку з благодійних ініціатив, якими можуть скористатися жителі Харкова.

Гуманітарна допомога (ХОВА)

фото: Shutterstock

Про ініціативу:

Чат-бот програми Президента України Зеленського В.О. “Пакет кожному громадянину” за підтримки голови Харківської обласної військової адміністрації Синєгубова О.В. було створено для реєстрації у програмі “Пакет кожному громадянину”.

Ця програма передбачає видачу безкоштовних продуктових пакетів один раз на місяць. Щоб гарантовано отримати свій пакет, необхідно зареєструватися на його отримання, після чого вам буде надіслано повідомлення про час і місце його отримання.

У разі додаткових запитань можна зателефонувати за номером: 0 800 301 415.

Help Army

Про ініціативу:

Волонтерська група HELP ARMY народилася в м. Харків в березні 2014 року та побудована за принципом Координатор -> Волонтери. Кожний координатор веде свій напрямок, але за потреби ми об’єднуємо зусилля всіх членів групи задля досягнення загальної мети.

Найбільша в Харкові та одна з найчисельніших в Україні волонтерська організація допомоги українським військовим. Також закривають гуманітарні запити цивільних мешканців, що постраждали внаслідок війни.

Станція Харків

Про ініціативу:

Станція Харків” – одна з найбільших гуманітарних волонтерських ініціатив України, що працює з 2014 року.

Понад дев’ять років “Станція Харків” об’єднує і координує зусилля багатьох волонтерів та громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям з окупованих росією Донбасу і АР Крим, сім’ям загиблих учасників бойових дій, харків’янам, які потрапили в біду.

5 напрямів роботи волонтерів:

  • робота з родинами, що опинились у складних життєвих обставинах, підвищення їх впевненості
  • фандрайзинг та адресна гуманітарна допомога тим, хто втратив дохід
  • громадська активність, мотивація інших активістів та ініціативних груп, у тому числі – до волонтерства
  • сприяння розвитку партисипативної демократії, моніторинг реформ та сприяння їх реалізації
  • проведення неформального навчання, реагування на виклики часу.

ХАБ Вокзал

Про ініціативу:

ХАБ Вокзал – це волонтерське об’єднання, створене для допомоги громадам Харківщини. Запит на отримання гуманітарної допомоги для громади Харківщини через гугл форму.

Організація волонтерів, що забезпечує логістичну підтримку ініціативам і організаціям на Південній залізниці у Харкові, а також надає гуманітарну допомогу мешканцям громад Харківської області.

Подати запит можна тут.

Штаб 24.02

Про ініціативу:

Волонтерський Штаб “24.02” – це незалежне об’єднання волонтерів створено на базі закладів харчування. До лав організації долучились більш ніж 100 волонтерів.

Також це волонтерська ініціатива, де можна:

  • отримати допомогу з харчуванням для цивільних, військових, лікарів, поліції і комунальних служб;
  • залишити заявку на допомогу з харчуванням і ліками;
  • допомогти зібрати кошти на потреби військових, ліки, продукти та їжу.

Kharkiv Zero Waste

Про ініціативу:

Ця організація приймає багато видів вторсировини на переробку. 

Як скористуватися послугами переробки?

По-перше, перегляньте перелік вторсировини та правила її прийому.
Головне правило – все повинно бути чистим, вимитим та без залишків органіки. 

Якщо вам складно орієнтуватися у видах вторсировини, спочатку розподіліть свої відходи на скло, метал, макулатуру, тетрапак, пластик та плівку і приходьте до екохабу.  

Волонери організаці проконсультують Вас, на які види ділити пластик та як їх розрізняти, як сортувати макулатуру та залізо, яка плівка переробляється та інше.

Гуманітарна допомога

Це розділ на веб-сайті Харківської обласної військової адміністрації, де постійно оновлюється інформація про мапу місць, в яких можна отримати гуманітарну допомогу в місті.

Благодійний фонд “Заради життя”

Про ініціативи:

У вересні 2015 група небайдужих людей у місті Харкові розпочала роботу з кризовими вагітними з метою зберегти життя ненародженій дитині і створила громадську організацію для захисту дітей до народження і сімейних цінностей “Заради життя“, без статусу юридичної особи.

Учасниками організації є 12 людей.

Мета організації – захистити права дитини з моменту її зачаття, шляхом надання допомоги вагітним жінкам і сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також популяризація цінностей сім’ї, багатодітності, відповідального батьківства, подолання абортного мислення.

Харківська обласна організація Товариства Червоного Хреста України

Про ініціативу:

Структурний підрозділ Товариства Червоного Хреста України – найстарішої та наймасштабнішої гуманітарної організації на території України.

Місія організації – захист життя людини, запобігання і полегшення людських страждань, утвердження ідеалів миру, добра і милосердя.

Створені загони швидкого реагування для надання допомоги постраждалим під час ситуацій громадського неспокою, особливо в Києві, Харкові, Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Херсоні, Одесі, Миколаєві, Вінниці. Суспільство зосереджує роботу на наданні допомоги постраждалим і переміщеним особам із зони збройного конфлікту і Криму, а також продовжує допомагати вразливим категоріям населення. Розвивається напрямок діяльності Товариства за психосоціальної підтримки.

Благодійний фонд “Благо”

Про ініціативу:

Фонд “Благо” сфокусований на створенні умов для формування відповідального і здорового способу життя серед дітей і молоді, протидії соціально небезпечним захворюванням (ВІЛ / СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити та інші інфекції, що передаються статевим шляхом), популяризації толерантного ставлення до оточуючих людей і природі, а також поширення енергозберігаючих технологій.

Діяльність фонду спрямована на профілактику соціально небезпечних явищ, надання медико-соціальної допомоги мешканцям  регіону, які в силу своїх фізичних, матеріальних чи інших особливостей потребують  допомоги й опіки.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: