Суспільство
Від соціальних інновацій до шаленої музики: у Харкові вируватиме Plan B fest
Три дні й три ночі наприкінці осені Харків вібруватиме від ідей та хорошої музики.
Із 30 листопада до 2 грудня у місті відбудеться найрозумніша вечірка року – міжнародний фестиваль соціальних інновацій та нової музики Plan B fest. Його цьогорічний девіз – Change the game, Змінюй гру.
Шалені діджеї та спікери із Зімбабве
Фестиваль збере інноваторів з усього світу та шалені рейвові гурти з Австрії та України.
Plan B fest – це відривний рейв та перфоманс. Приїдуть гурти з Відня, Харкова та Тернополя. Проте це вночі: вже вдень це фестиваль нової музики та соціальних інновацій.
На фестивалі мізкуватимуть щодо чесного бізнесу, мистецтва на Сході України та прав людини. Приїдуть 50 спікерів з 15 країн від Зімбабве до США. Девід Соломон розкаже про те, як керувати містом за допомогою IT. А Євгенія Васильєва про заснування фестивалю “Авдіївка FM”.
Читайте також: Харків’янин робить маски з металобрухту для міжнародних фестивалів
Уночі спікерів змінять шалені та психоделічні діджеї. Це австрійці “Sofa Surfers” та українці “Prince Albert”. У нічній програмі фестивалю (головна сцена – лофт СХІД OPERA) десять концертів та шість вечірок із DJ-сетами та мистецькими інсталяціями. Хедлайнери – австрійський гурт Sofa Surfers, інші музичні імена організатори назвуть за тиждень.
Фестиваль змін, а не розваг
Музична програма – логічне продовження денної конференції. Організатори обирають музикантів, котрі створюють містки між культурами й самі стають агентами змін.
“Буде гаряче, але це фестиваль не для розваг, а для змін. Уже третій рік поспіль ми ніби змішуємо аудиторії. Люди, що цікавляться переважно музикою, долучаються до соціальних ініціатив. А людям, зануреним у соціальні проекти, ми даємо можливість не просто драйвового відпочинку під якісну нову музику, а нові культурні відкриття, абсолютно нові для них емоційні враження”, – розповідає співзасновниця Аліна Ханбабаєва.
Найочікуваніші теми конференції – це: Активізм, урбанізм та проекти в міському просторі, Розвиток середовища для чесного бізнесу, Мистецькі проекти на українському Сході, Мистецтво і культура задля змін, Права людини, Медіа, популізм і молодь, Технології задля розвитку та Мейкери як нові міські герої.
Головним майданчиком музичної програми стане лофт оперного театру, СХІD OPERA. І, також уже традиційно, протягом ночі працюватимуть ще кілька несподіваних майданчиків, об’єднаних спільною фестивальною архітектурою, – на них гостей фестивалю чекають вечірки від українських та іноземних музичних експериментаторів.
Програма складена так, щоб експерименти були прийнятними для якомога більшої кількості аудиторії. Музичні події триватимуть з 21:00 до 4:00 ранку. Денна програма відбуватиметься в Mental Complex Studio на Лопанській Набережній, 2/2 (там же проходитиме і воркшоп Idea Boot Camp).
Вхід на конференцію вільний.
Фестиваль організовано у рамках проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».
Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.
Що відомо про цей проєкт
Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:
- можливість самостійно пересуватися;
- доступ до інфраструктури;
- сприятливі умови для соціальної інтеграції;
- рівні можливості у користування міськими просторами.
Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.
Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.
Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.
«Рух без бар’єрів»
Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.
Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.
Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство
Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.
Про це повідомили в посольстві.
До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.
«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.
Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)
Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.
Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії
Суспільство
У довіднику кияни зможуть знайти інформацію про послуги з підтримки ментального здоров’я. Цей проєкт втілили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Про це повідомили в Департаменті соціальної й ветеранської політики КМДА.
Творці посібника зібрали інформацію про послуги в таких розділах:
- охорона здоров’я;
- соціальний захист;
- освіта;
- ветеранська політика;
- культура, мистецтво, релігія;
- молодь та спорт;
- неурядові організації;
- цифрові інструменти;
- інші послуги з ментального здоров’я.
Читайте також: У лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО)
«Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку»‚ — написали в департаменті.
Переглянути довідник можна за посиланням.
Нагадаємо, що на Південному вокзалі відкрили виставку про протидію гендерному насильству.
Фото обкладинки: Unsplash