Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Опубліковано

Ще два роки тому це була просто закинута сторічна хатина на малолюдному хуторі, а зараз її інтер’єр схожий на картинки з Pinterest. Усе завдяки Наталі Ал Баз та її чоловіку, які виїхали з окупації та знайшли прихисток за сто кілометрів від рідного дому.

Наталі веде блог про ремонт на хуторі та каже, що підписники дякують їй за натхнення починати все з нуля. 

«Можна втратити дім, майно, але залишитися собою і знайти сили побудувати своє життя навіть на покинутому хуторі. Сміття можна прибрати, стіни побілити, створити затишок своїми руками», — ділиться жінка.

Наталі Ал Баз

Зробила дизайнерський ремонт у закинутій хаті на хуторі

Потрапили в окупацію в перший день вторгнення

За три місяці до початку повномасштабної війни Наталі Ал Баз із чоловіком Євгеном і маленькою дочкою Ріанною переїхали в будинок чоловіка в село Циркуни, яке є передмістям Харкова. Євген працював у Харкові та саме завершив ремонт свого офісу в середині лютого 2022 року. Тоді ж зробили ремонт в кухні, коридорі та ванній і саме планували облаштовувати кімнати. Наталі розвивала власний магазин диджитал-товарів на Etsy та щодня возила доньку до Харкова в садочок і на гуртки.

Наталі Ал Баз із чоловіком Євгеном і дочкою Ріанною. Фото надала героїня

Вдосвіта 24 лютого два роки тому крізь сон Наталі почула вибухи та гул літаків. Напередодні подружжя пізно повернулося додому, тому не встигли купити харчі, заправити машину та зняти готівку. Вранці Євген поїхав на закупи, а жінка з дочкою та молодшим братом Євгена залишилися вдома й не знали, що робити. Коли чоловік повертався додому, назустріч йому вже їхали російські танки, а окупанти встановлювали свої блокпости. У перший же день великого вторгнення росіяни окупували Циркуни.

Перед виїздом на хутір снилася безлюдна дорога

З першого дня окупації в будинку Наталі не було опалення, зв’язку та інтернету. У кімнаті було холодно, тому нагрівали воду в каструлях і грілися від пари. Сусіди приходили до молодої сім’ї по воду, адже ті мали криницю в дворі. Люди в селі обмінювалися продуктами та давали собі раду, як могли. 

Якось російський гвинтокрил пролетів прямо над будинком Наталі. Раніше вона бачила такі лише в дитячих ігрових наборах. Неподалік щось влучило в будинок, і з того моменту жінка все частіше задумувалася про виїзд. Щодня ставало гучніше. 

«Ми намагалися гратися з дочкою, говорили, що нас захищає велике добре серденько, і що все буде добре. Нам сказали, що окупанти вже забирають автівки в місцевих, тому ми навіть боялися заводити свою. Проте коли влучили в будівлю Харківської ОДА, ми зрозуміли, що це надовго, і треба вибиратися з дому», — каже Наталі.

Сусіди радили прив’язати на автівку білі ганчірки, аби їх не розстріляли. А в ніч перед виїздом жінці снився довгий безлюдний шлях, яким вона їхала з чоловіком і дочкою. На щастя, біля блокпосту окупантів нікого не було, тому все ж вдалося виїхати. Наталі відчула дежавю — виїжджали тією ж дорогою, що їй снилася напередодні, і все було саме так, як уві сні. Свого Харкова жінка просто не могла впізнати — уламки, порвані дроти, налякані люди.  

Новим домом стала закинута хата на хуторі

Свій новий дім Наталі з чоловіком, дочкою та братом чоловіка знайшли на хуторі за сто кілометрів від рідного села. Раніше бували тут у кумів на дачі. Проте в їхній хатині не працювала груба, було дуже холодно. Тому сім’я оселилася в хатині поряд, де не було проблем з опаленням.Так їхнім новим домом стала покинута сторічна хата на хуторі. На контрасті з життям в окупації подружжя було дуже щасливим, бо тут було тепло, зв’язок і ще й кухня.

Сторічна хатина на хуторі, куди переселилася Наталі з сім’єю два роки тому. Фото надала героїня  

З моменту переїзду Наталі веде блог про життя на хуторі. Каже, що тоді опинилася наче в паралельній реальності й дуже хотіла поділитися цим з іншими. А ще подружжя хотіло створити на хуторі для себе та дитини максимально комфортні умови.

Веранда в хатині до ремонту. Фото надала героїня

«Спершу ми просто прибрали приміщення, принесли з іншої хати шафу, переставили меблі та облаштувалися. Чоловік з братом зробили для нас велике двоспальне ліжко зі старих дверей, які ми знайшли в сусідніх покинутих хатах на хуторі. У квітні ми з чоловіком офіційно одружилися та завели собі кіз», — згадує Наталі.

Євген з молодшим братом роблять двоспальне ліжко зі старих дверей. Фото надала Наталі 

Улюблений куточок у хатині — декоративна стіна в спальні

У травні пара зрозуміла, що зимуватимуть теж на хуторі. Хоч ЗСУ й звільнили Циркуни, але росіяни часто їх обстрілювали. Тому Наталі вирішила відновити грубу, аби вона не диміла, та щоб не було багато пилюки. 

Наталі на веранді після ремонту. Фото надала героїня

Коли відремонтували грубу, то стали спокійнішими, але жінку дуже дратувала побілка, тому вона вирішила її перефарбувати та зробити декоративну стіну. Так на старенькому хуторі почався «дизайнерський ремонт».

Елементи декору в сторічній хатині. Фото надала Наталі

У вересні в Наталі був день народження, тому її підписники та друзі подарували нові вікна.

«Ми робили все, щоб нам було там приємно жити, тому знаходили творчі рішення. Я захотіла поставити трафарет, тому написала виробникам з пропозицією співпраці, і вони мені його подарували. А ще намагалася максимально використати старовинні речі, аби вони виглядали красиво: зі старої рамки зробила дзеркало, з плаща із секонда покриття на крісло», — розповідає Наталі Ал Баз.

Спальня на хуторі після ремонту. Фото надала Наталі

Жінці дуже подобається стіна, яку вона сама створила. Блогерка пригадує, що декор обійшовся їй лише в сто гривень, але тепер щодня дарує радість. Чоловік зробив полицю зі старих дощок, частину декору надіслали підписниці, а деякі речі Наталі створила своїми руками. 

Декоративна стіна, яку створила Наталі. Фото надала героїня

Усі предмети інтер’єру вийшли досить бюджетними, навіть ванна коштувала 1700 гривень, хоча придбали її навесні 2022 року. Дорогими на хуторі є лише труби, адже довелося провести каналізацію до хатини. Тут лише одна кімната, нема звукоізоляції, проблеми з водопостачанням, але Наталі почуває себе тут щасливою та в безпеці. 

Хутір, який не відпускає

У Харкові подружжя має власну квартиру, де минулої осені почали ремонт і переїхали на кілька місяців туди. Проте в їхньому районі часто «прилітає», тому вирішили ще поки залишатися на хуторі. 

«Тут я почуваюся набагато спокійніше, хоча прильоти теж бувають за 10-15 кілометрів від нас. На хуторі зовсім інша естетика. У нас тут була найдовша в житті весна після евакуації з Циркунів два роки тому. Я розглядала кожен листочок, кожну квіточку, милувалася всім довкола. Раніше за щільним графіком життя я цього всього не помічала», — розповідає Наталі.

Наталі з родиною біля відремонтованої хати. Фото надала героїня

Крім власного блогу, жінка веде телеграм-канал «Створюй своїми руками» з інструкціями для людей, які цікавляться редизайном. А з кінця 2022 року Наталі також веде ютуб «Естетика хутора», де ділиться порадами, як почати ремонт, зробити зі старої шафи сучасну чи провести на хуторі швидкісний інтернет.

«Я відчуваю у своїй діяльності місію надихати людей. Можна втратити дім, майно, але залишитися собою і знайти сили побудувати своє життя навіть на покинутому хуторі. Сміття можна прибрати, стіни побілити, створити затишок своїми руками. Щодня мені про це пишуть люди й дякують за натхнення», — каже Наталі Ал Баз.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі