Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замість гірськолижних курортів. Сім українських фестивалів, на які треба їхати в лютому

Опубліковано

Лютий споконвік вважався найморознішим, “вовчим”, місяцем. Але глобальне потепління обламало йому ікла. І от ми в “ШоТам” на додачу до добірки лютневих розваг цілком серйозно пропонуємо вам їхати в Буковель – щоб запам’ятати вигляд снігу про всяк випадок. 

Куди поїхати замість гірськолижних курортів? Лютнева Масляна все ще на місці, на відміну від морозів. Як і давнє свято виноробів, і навіть зимовий фестиваль повітряних куль у Тернополі. 

Де у лютому в Україні випити доброго вина і подивитись, як обрізатимуть виноградні лози, де спробувати хрустких млинців, а де по-простому – поїсти смачнющої свіжини? Ми підібрали для вас сім українських фестивалів, на які треба їхати в лютому.

“Сімерська свіжина”: гастрономічний фест в ужгородському селі

Скоріш за все, ви не поїдете на краєчок України, щоби спробувати свіжини з Сімерків. Адже:

  • це імовірно, далеко від вас; 
  • ви підписуєтеся на кота в мішку: невідомо, чи вдасться організаторам Перечинської ОТГ провести перший фестиваль настільки круто, щоби прогриміти на всю Україну,
  • організатори поки нічого не обіцяють, крім того, що “буде весело і смачно”.

Тому ми звертаємо вашу увагу на цей фестиваль немовби авансом. А раптом він вийде настільки крутим, що перевершить славнозвісне свято різників-гентешів, яке щороку проводиться у Гечі у тій же таки області?

Ну і стидайтеся, обласні центри без фестивалів, ось у селі Сімерки вже знають, як привести гроші і туристів в свою ОТГ! А як у вас?

Коли: 9 лютого.

Де: якщо ви таки наважились на українську екзотику, то з Ужгорода сміливо їдьте у Сімерки, це приблизно 20 кілометрів від обласного центру. 

“Гармидер” до Дня закоханих

Організатори обіцяють: тільки “найдостойніші українські виробники” зустрічатимуть вас на фестивалі “Гармидер”, що пройде у Львові на початку лютого. 

Виставка буде присвячена Дню закоханих, а тому тематичних подарунків та смаколиків у формі проштрикнутих стрілами сердечок буде просто сила силенна. Обіцяють ще смачну їжу від крафтерів та купу майстер-класів і розваг. 

“Ми за те, щоб не чекати свят для слів “люблю”, але не можемо не нагадати ще раз, яке ж важливе вміння любити!” – кажуть організатори.

Коли: з 9 до 10 лютого 2019 року. Час роботи: з 12.00 до 20:00год.

Де: Виставковий центр “Шувар Експо”, Львів.

Вхід вільний.

“Трифон Зарізан”: давнє балканське свято виноробів

Якщо на 14 лютого бажаєте влаштувати щось особливе для своєї другої половинки, чому б не поїхати в Одеську область на свято першої обрізки виноградної лози? Можемо посперечатись, такого вишуканого варіанту провести День закоханих годі й шукати.

 “Трифон Зарізан”, або, як його ще називають, Трифонів день – стародавнє свято, яке щорічно відзначається 14 лютого у всіх балканських країнах. А до нас воно прийшло з Болгарії.  

Виноградну лозу обрізають у цей день вперше після зими. Якщо все зробити правильно, вважається, що винороб збере восени великий врожай винограду.

Тут на вас чекатиме святкування з виступами фольклорних колективів та освяченням лози. Частуватимуть глінтвейном та національними стравами. Також власники проведуть екскурсію виноробнею та розкажуть про деякі секрети виготовлення вин “Колоніст”.А наприкінці дня, по завершенню перших за рік робіт на виноградниках, відбудеться святкова вечеря.  

Коли: 14 лютого

Де: Одеська область, село Криничне, виноробня “Колоніст”.

Файне небо та повітряні кулі в Тернополі

Фестиваль повітряних куль “Файне небо” триватиме у Тернополі аж три дні. Обіцяють і екстремальні польоти, і спортивні змагання, і просто романтичні подорожі “файним” небом.

За цей  час можна буде і помилуватися містом із висоти пташиного польоту, і намагатись поцілити з висоти у мішені, розташовані на міському озері. А якщо у вас нема зайвих кількох тисяч гривень на політ, або боїтесь височини Файного неба, завжди є бюджетний варіант – селфі на фоні повітряних куль.

Важливо: охочим політати на кулі треба буде попередньо зареєструватися.

Коли: 14-16 лютого

Де: Тернопіль. 

Один Ужгород – і одразу два фестивалі млинців

В одині той же час, в одному й тому ж місті, навіть назви схожі: “Ужгородська палачінта” та “Боздоська палачінта”. Коротше, ми ведемо розмову про фестивалі млинців ( “палачінта” у перекладі з угорської – млинець). 

І от в обласному центрі Закарпаття з 14 до 16 лютого спостерігатиметься надзвичайна концентрація млинців на метр квадратний.

Той фестиваль, який “Ужгородська палачінта”, зосередить власну тематику на дні закоханих. Організатори кажуть, буде багато атракцій, а ще – відкритий чемпіонат із жиму лежачи та вінілова дискотека. 

А організатори “Боздоської палачінти” (від назви парку, де проходитиме захід – авт.) ведуть перемовини про виступ з деякими артистами – може, навіть і ТОПовими, не зізнаються поки.

Деталей поки нема, можемо тільки припустити, що млинці на обох фестивалях будуть однаково смачними.

Коли: з 14 до 16 лютого.

Де: Ужгород. “Ужгородська палачінта” – на парковці біля супермаркету на вулиці Собранецькій, а “Боздоська” – у однойменному парку.

Фестиваль глінтвейну: перший-екологічний

Ви не можете вважатись любителем цього напою, поки не побували на Львівському фестивалі глінтвейну та не спробували десятки видів гарячого вина з прянощами, які там варитимуть. 

Ну і взагалі, якщо плануєте провести Свято закоханих зі своєю второю половинкою у Львові, майте на увазі: окрім незвичних рецептів винного напою, на святі будуть майстер-класи та розіграші різних подарунків. 

Будьте готові, що на вході вам вручать смачний пампух та горнятко – керамічне, хе-хе.

Нарешті-нарешті екологічні тренди дістались до фестивальної культури. І от, замість того, аби біля кожного прилавку з напоєм залишати по одному паперовому стаканчику, ви будете берегти керамічне горнятко як зіницю ока, Бо у разі чого доведеться купляти нове. 

Це організатори, підтримуючи світову ініціативу “нуль відходів”, придумали такий екологічний лайфхак. До речі, якщо не розіб’єте посудину під час цього винного свята, її можна буде повернути і отримати назад свої 30 грн.

Увага: якщо вам не виповнилось 18 років, готуйтеся їсти лише пампух. А наливати будуть тільки дорослим, кажуть організатори.

Коли: 14-17 лютого 

Де: Львів, Коперніка, 17, Львівський палац мистецтв. 

Ціна квитків: 50-100 гривень.

Лютий фест у Дніпрі

Нарешті, наприкінці лютого,  за “фестивальну” справу береться не тільки західна, а й центральна Україна. У Дніпрі влаштують “Лютий Фест”, під час якого можна буде потренуватися готувати млинці та побачити піротехнічне шоу. 

“Фестиваль сконцентрований на їжі. Класичні наші страви, які ми готуємо, — це козацька каша, вареники різних видів, млинці, узвар. Вважайте його підготовкою до Масляної. У березні настає Масний тиждень, а це – тренування. Всі, хто до нас прийде, будуть тренуватися готувати млинці”, – постановив Андрій Лютий, організатор фестивалю. 

Фестиваль проходитиме у форматі зимового пікніка з українською виставою “Люті козаки”. 

А родзинкою фесту буде вогняне піротехнічне шоу в козацькому стилі.

Коли: 24 лютого.

Де: Дніпро, парк Богдана Хмельницького. 

Вхід безкоштовний.

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі