Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замість гірськолижних курортів. Сім українських фестивалів, на які треба їхати в лютому

Опубліковано

Лютий споконвік вважався найморознішим, “вовчим”, місяцем. Але глобальне потепління обламало йому ікла. І от ми в “ШоТам” на додачу до добірки лютневих розваг цілком серйозно пропонуємо вам їхати в Буковель – щоб запам’ятати вигляд снігу про всяк випадок. 

Куди поїхати замість гірськолижних курортів? Лютнева Масляна все ще на місці, на відміну від морозів. Як і давнє свято виноробів, і навіть зимовий фестиваль повітряних куль у Тернополі. 

Де у лютому в Україні випити доброго вина і подивитись, як обрізатимуть виноградні лози, де спробувати хрустких млинців, а де по-простому – поїсти смачнющої свіжини? Ми підібрали для вас сім українських фестивалів, на які треба їхати в лютому.

“Сімерська свіжина”: гастрономічний фест в ужгородському селі

Скоріш за все, ви не поїдете на краєчок України, щоби спробувати свіжини з Сімерків. Адже:

  • це імовірно, далеко від вас; 
  • ви підписуєтеся на кота в мішку: невідомо, чи вдасться організаторам Перечинської ОТГ провести перший фестиваль настільки круто, щоби прогриміти на всю Україну,
  • організатори поки нічого не обіцяють, крім того, що “буде весело і смачно”.

Тому ми звертаємо вашу увагу на цей фестиваль немовби авансом. А раптом він вийде настільки крутим, що перевершить славнозвісне свято різників-гентешів, яке щороку проводиться у Гечі у тій же таки області?

Ну і стидайтеся, обласні центри без фестивалів, ось у селі Сімерки вже знають, як привести гроші і туристів в свою ОТГ! А як у вас?

Коли: 9 лютого.

Де: якщо ви таки наважились на українську екзотику, то з Ужгорода сміливо їдьте у Сімерки, це приблизно 20 кілометрів від обласного центру. 

“Гармидер” до Дня закоханих

Організатори обіцяють: тільки “найдостойніші українські виробники” зустрічатимуть вас на фестивалі “Гармидер”, що пройде у Львові на початку лютого. 

Виставка буде присвячена Дню закоханих, а тому тематичних подарунків та смаколиків у формі проштрикнутих стрілами сердечок буде просто сила силенна. Обіцяють ще смачну їжу від крафтерів та купу майстер-класів і розваг. 

“Ми за те, щоб не чекати свят для слів “люблю”, але не можемо не нагадати ще раз, яке ж важливе вміння любити!” – кажуть організатори.

Коли: з 9 до 10 лютого 2019 року. Час роботи: з 12.00 до 20:00год.

Де: Виставковий центр “Шувар Експо”, Львів.

Вхід вільний.

“Трифон Зарізан”: давнє балканське свято виноробів

Якщо на 14 лютого бажаєте влаштувати щось особливе для своєї другої половинки, чому б не поїхати в Одеську область на свято першої обрізки виноградної лози? Можемо посперечатись, такого вишуканого варіанту провести День закоханих годі й шукати.

 “Трифон Зарізан”, або, як його ще називають, Трифонів день – стародавнє свято, яке щорічно відзначається 14 лютого у всіх балканських країнах. А до нас воно прийшло з Болгарії.  

Виноградну лозу обрізають у цей день вперше після зими. Якщо все зробити правильно, вважається, що винороб збере восени великий врожай винограду.

Тут на вас чекатиме святкування з виступами фольклорних колективів та освяченням лози. Частуватимуть глінтвейном та національними стравами. Також власники проведуть екскурсію виноробнею та розкажуть про деякі секрети виготовлення вин “Колоніст”.А наприкінці дня, по завершенню перших за рік робіт на виноградниках, відбудеться святкова вечеря.  

Коли: 14 лютого

Де: Одеська область, село Криничне, виноробня “Колоніст”.

Файне небо та повітряні кулі в Тернополі

Фестиваль повітряних куль “Файне небо” триватиме у Тернополі аж три дні. Обіцяють і екстремальні польоти, і спортивні змагання, і просто романтичні подорожі “файним” небом.

За цей  час можна буде і помилуватися містом із висоти пташиного польоту, і намагатись поцілити з висоти у мішені, розташовані на міському озері. А якщо у вас нема зайвих кількох тисяч гривень на політ, або боїтесь височини Файного неба, завжди є бюджетний варіант – селфі на фоні повітряних куль.

Важливо: охочим політати на кулі треба буде попередньо зареєструватися.

Коли: 14-16 лютого

Де: Тернопіль. 

Один Ужгород – і одразу два фестивалі млинців

В одині той же час, в одному й тому ж місті, навіть назви схожі: “Ужгородська палачінта” та “Боздоська палачінта”. Коротше, ми ведемо розмову про фестивалі млинців ( “палачінта” у перекладі з угорської – млинець). 

І от в обласному центрі Закарпаття з 14 до 16 лютого спостерігатиметься надзвичайна концентрація млинців на метр квадратний.

Той фестиваль, який “Ужгородська палачінта”, зосередить власну тематику на дні закоханих. Організатори кажуть, буде багато атракцій, а ще – відкритий чемпіонат із жиму лежачи та вінілова дискотека. 

А організатори “Боздоської палачінти” (від назви парку, де проходитиме захід – авт.) ведуть перемовини про виступ з деякими артистами – може, навіть і ТОПовими, не зізнаються поки.

Деталей поки нема, можемо тільки припустити, що млинці на обох фестивалях будуть однаково смачними.

Коли: з 14 до 16 лютого.

Де: Ужгород. “Ужгородська палачінта” – на парковці біля супермаркету на вулиці Собранецькій, а “Боздоська” – у однойменному парку.

Фестиваль глінтвейну: перший-екологічний

Ви не можете вважатись любителем цього напою, поки не побували на Львівському фестивалі глінтвейну та не спробували десятки видів гарячого вина з прянощами, які там варитимуть. 

Ну і взагалі, якщо плануєте провести Свято закоханих зі своєю второю половинкою у Львові, майте на увазі: окрім незвичних рецептів винного напою, на святі будуть майстер-класи та розіграші різних подарунків. 

Будьте готові, що на вході вам вручать смачний пампух та горнятко – керамічне, хе-хе.

Нарешті-нарешті екологічні тренди дістались до фестивальної культури. І от, замість того, аби біля кожного прилавку з напоєм залишати по одному паперовому стаканчику, ви будете берегти керамічне горнятко як зіницю ока, Бо у разі чого доведеться купляти нове. 

Це організатори, підтримуючи світову ініціативу “нуль відходів”, придумали такий екологічний лайфхак. До речі, якщо не розіб’єте посудину під час цього винного свята, її можна буде повернути і отримати назад свої 30 грн.

Увага: якщо вам не виповнилось 18 років, готуйтеся їсти лише пампух. А наливати будуть тільки дорослим, кажуть організатори.

Коли: 14-17 лютого 

Де: Львів, Коперніка, 17, Львівський палац мистецтв. 

Ціна квитків: 50-100 гривень.

Лютий фест у Дніпрі

Нарешті, наприкінці лютого,  за “фестивальну” справу береться не тільки західна, а й центральна Україна. У Дніпрі влаштують “Лютий Фест”, під час якого можна буде потренуватися готувати млинці та побачити піротехнічне шоу. 

“Фестиваль сконцентрований на їжі. Класичні наші страви, які ми готуємо, — це козацька каша, вареники різних видів, млинці, узвар. Вважайте його підготовкою до Масляної. У березні настає Масний тиждень, а це – тренування. Всі, хто до нас прийде, будуть тренуватися готувати млинці”, – постановив Андрій Лютий, організатор фестивалю. 

Фестиваль проходитиме у форматі зимового пікніка з українською виставою “Люті козаки”. 

А родзинкою фесту буде вогняне піротехнічне шоу в козацькому стилі.

Коли: 24 лютого.

Де: Дніпро, парк Богдана Хмельницького. 

Вхід безкоштовний.

Суспільство

TAF Drones запускає Defence Tech кластер Innovation Hub для реалізації «гаражних» інновацій на фронті. Як винахідникам без стартап-бекграунду подати заявку?

Опубліковано

TAF Drones, один з найбільших виробників безпілотників в Україні з потужністю 25 000 одиниць на місяць, оголосив про створення нового Defence Tech кластеру Innovation Hub. Його мета – мінімізувати час між розробкою перспективних технологій “з гаражів та окопів” та їх впровадженням на фронті.

В січні 2024 року віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що учасники кластера Brave1 подали вже понад тисячу розробок, які можуть допомогти військовим на полі бою. 481 з цих розробок отримала статус BRV1 — тобто вони пріоритетні для Сил оборони України. 

Та існує значна кількість перспективних розробок, які, на жаль, не отримують достатнього фінансування для їх втілення в життя. За підрахунками TAF Drones, зараз кількість таких розробок вже перетнула декілька тисяч.

Innovation Hub від TAF Drones прагне вирішити цю проблему, для цього буде використовувати не лише венчурні інвестиції, але і більш гнучкі способи фінансування. Кошти будуть вкладатися напряму в перспективні технології та талановиті команди без стартап-досвіду.

Читайте також: Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото


Цей підхід надасть можливість більшій кількості технічно орієнтованих колективів, навіть без досвіду у бізнесі або менеджменті, реалізовувати свої ідеї та внести вклад у розвиток оборонних технологій.

На відміну від інших оборонних кластерів, Innovation Hub від TAF Drones відрізняється своїм підходом до інвестицій. Зазвичай оборонні кластери, розподіляють гранти на широкий спектр проєктів для підтримки розвитку галузі оборонних технологій, а Innovation Hub зосереджений на безпосередньому фінансуванні конкретних технологій та ідей, незалежно від комерційної стадії розробки.
Таким чином, Innovation Hub інвестуватиме прямо в інновації і винахідників, забезпечуючи ресурсами для швидкого переходу від концепції до виробництва і використання на фронті. 
Водночас в порівнянні з класичними венчурними фондами, які орієнтовані на зростання прибутковості саме компаній, Innovation Hub використовуватиме ресурси та експертизу одного з найбільших виробників FPV-дронів TAF Drones саме для роботи з інноваціями, що робить його відповідним партнером для «гаражних» винаходів, які могли б ніколи не досягнути дійсно закінченої стадії та почати їх масове виробництво.

«Наш фокус – на інноваціях з «гаражів та окопів», які без нашої підтримки могли б так і залишитися лише мрією їх творців. Ми прагнемо, щоб кожна перспективна розробка швидко доходила до фронту, де вона може врятувати життя та сприяти перемозі», – говорить Олександр Яковенко, засновник TAF Drones. «Наприклад, розробили плату донаведення на ціль, і тут треба 10-20 дронів розбити, щоб її протестувати, в тому числі на сумісність з автопілотом тощо. По закінченню розробки, технологія відповідно може використовуватись на всіх нових дронах – тобто є величезний споживач.»

Особливості Defence Tech кластер Innovation Hub

Швидке впровадження: TAF Drones має досвід та ресурси для швидкого переведення перспективних розробок у серійне виробництво та постачання на фронт.

Доступ до виробничих потужностей: Винахідники отримують доступ до виробничих потужностей TAF Drones для тестування та доопрацювання своїх технологій.

Підтримка науково-дослідницької бази: TAF Drones має команду досвідчених фахівців R&D центру, які можуть допомогти з розробкою та вдосконаленням нових технологій.

В першу чергу в Innovation Hub шукають технології, що створюють додаткову цінність FPV дронам. Окремі напрямки, які зараз в пріоритеті:

  • – РЕБ-стійкі радіомодулі для FPV дронів;
  • – Системи донаведення на ціль;
  • – Локалізація виробництва компонентів для FPV;
  • – Розвиток технологій РЕБ і антиРЕБ.

Як подати заявку:

  • TAF Drones закликає всіх, хто розробляє інноваційні оборонні технології, подати заявку на участь на сайті
  • TAF Drones — military-tech компанія з виробництва та розробки військових технологій: від FPV дронів до штучного інтелекту для аеророзвідки.

Нагадаємо, у застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин.

Читати далі

Суспільство

“єВідновлення”: в Україні погоджують виплати для відбудови зруйнованого житла

Опубліковано

Понад 65 тисячам українців погоджено виплати за програмою “єВідновлення”. Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло працює майже рік. За цей час більш як 86 тисяч українці звернулися по допомогу на поточні та капітальні ремонти.

Про це повідомляє Міністерство відновлення Україна.

За інформацією Міністерства, наразі підтверджено виплати 52,4 тисячам заявників на загальну суму 5,6 млрд грн.

Читайте також: В Україні оголосили грант на відновлення житла: як взяти участь

“Ще майже 13 тисяч українців подали заяви на отримання житлових сертифікатів за повністю знищене житло загальною сумою на 10,1 млрд грн. І вже 2402 заявники успішно реалізували житлові сертифікати, придбавши нове житло замість знищеного. Найчастіше за все — купують в Київській області та місті Київ, також користується попитом нерухомість в Харківській, Миколаївській та Чернігівській областях. Сумарна вартість придбаного житла майже 5 млрд грн.”, – повідомили у Міністерстві

Найбільше заявок надійшло з:

  • Харківщини
  • Донеччини
  • Київщини
    Миколаївщини

Нагадаємо, стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН.

Фото: Міністерство відновлення

Читати далі

Суспільство

В австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел

Опубліковано

В Українському музеї Австралії в Мельбурні відкрили виставку українського мистецтва та ремесел «Treasures» («Скарби»), яка демонструє тисячолітні традиції, культуру та творче самовираження.

Про це у Facebook повідомив Союз українських організацій в Австралії / СУОА (Australian Federation of Ukrainian Organisations / AUFO).

Читайте також: Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

На виставці серед інших безцінних артефактів представлені витончена різьба по дереву, релігійні ікони та старовинні слов’янські тексти, барвисті писанки та косівська кераміка з Карпат, яка внесена до списку спадщини ЮНЕСКО.

Директор Українського музею в Австралії Маруся Яроцька зазначила, що виставка важлива і як культурна подія, і як спосіб продемонструвати стійкість України перед обличчям розв’язаної Росією війни.

«Нам в Австралії пощастило, що ми можемо зберегти частину нашої культурної спадщини і що люди можуть прийти подивитися на мистецтво та відчути мистецьку ДНК України», – сказала вона.

Виставку відкрито до березня 2025 року, її можна відвідати щонеділі з 10:00 до 13:00 за адресою: 35 Canning Street, North Melbourne, другий поверх церковної зали (позаду Української католицької церкви Святих Петра і Павла).

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Союз українських організацій в Австралії

Читати далі