Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
giphy giphy

Суспільство

6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти

Опубліковано

“Бізнес міленіалів” – що є спільного у кейсі успіху? За американською теорією зміни поколінь, міленіали чи “Y” люди – народилися із 1982 по 2000 рік. Зараз їм від 37 до 19 років. Їх об’єднують певні цінності, які і визначають поведінку, звички.

На основі обраних 11 інтерв’ю ми висунули 6 гіпотез про особливості ведення бізнесу нового покоління. Тож які припущення підтвердили герої наших матеріалів.

Вивчився на “когось”, а став бізнесменом

Одна притаманних рис нового покоління – кросплатформеність і схильність до швидкого перенавчання.

Богдан Білан

25 років

“Навчався у Інституті міжнародних відносин КНУ. – Але у 20 років вирішив заснувати власну фірму. Тепер Food For Good знають, як виробника “яблук в карамелі”, а також як франчайзингову компанію, котра продає обладнання по всій Європі”. Усе інтерв’ю тут.

Усвідомлення, що все у світі “не стоїть на місці” примушує міленіалів теж весь час рухатись, навчатись, пробувати нові сфери.

Олексій Толмачов

27 років

“За освітою я ІТ-шник. У 18 років вирішив робити етнофлейти з бамбука. Окрім комерційної справи, ще й займаюсь фрілансом інтер’єрної фотозйомки та туристичними проектами”. Інтерв’ю із майстром тут.

Я все сама

Ще одна риса міленіалів – не чекають допомоги від держави чи свого оточення. Самі собі створюють умови і можливості.

Ксенія Гошовська

26 років

“Щоб зробити перші парфумні суміші, мені потрібні були компоненти. В Україні їх не дістати. Набралася сміливості написати французькому заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana”. Інтвер’ю із засновницею бренду ароматів “Kaya Parfums” тут.

Стратегія ведення бізнесу у нового покоління – “не завдяки, а всупереч”.

Ніна Радченко

32 роки

“2014 року із Горлівки ми виїжджали внікуди. Втратили житло, бізнес і клієнтів у Єнакієвому, Горлівці. Але швидко набили нову клієнтську базу у Святогірську. Нині в середньому, щомісяця обслуговуємо 10 об’єктів”. Інтерв’ю із засновницею ландшафтної фірми тут.

Спрацює ідея. Її треба знайти

Покоління Y, мабуть, унікальне ще й тим, що готове перетворювати на бізнес будь-які ідеї. Коли старше покоління вважає, що прибутки можуть приносити тільки солідні виробництва – молодь демонструє, як насправді працюють креативні рішення.

Олена Мірошник

“Шиємо чохли для рідкісних музичних інструментів: діджерід, дарбук, гонг, співаючі чаші, хендпан. Для традиційних гітари чи барабанних установок – замовлення робимо рідше, бо ніша переповнена. Вартість чохлів від 30 до 1000 доларів. Маємо клієнтів у 44 країнах світу”. Інтерв’ю із засновницю бренду “Namana Bags” тут.

І ще одна концепція підприємця: якщо цього на ринку ще немає, зроблю його сам. А потім нехай це стане бізнесом.

Євген Ткаченко

28 років

“Якось знадобився ремінець для годинника. Не знайшов нічого цікавого в магазині, вирішив пошити сам. Тепер шию на замовлення, працюю з екзотичними видами шкіри: алігатора, лабстрауса, акули, ящірки. З моїми ремінцями ходять клієнти в Японії, Сінгапурі, Гон-Конзі, Маврикію, Новій Зеландії, США, Європі і навіть в Китаї”. Інтерв’ю із власником бренду “TkachenkoLeather” тут.

Технології мають працювати на бізнес

Міленіали з дитинства з технікою і програмами на “ти”. Тому їм простіше застосовувати нові технології для розвитку свого бізнесу. Або ж з користю для довкілля.

Мирослава Савіцька

24 роки

“Запустимо проект “Податок природі”. Від імені кожної людини, яка протягом року купує товарів на визначену суму – у Карпатах буде посаджено дерево. Удосконалюємо систему, щоб онлайн по Qr-коду можна було побачити, де саме (з координатами) посаджено рослину. Мета проекту – привернути увагу до вирубки лісів. Якщо беремо у природи її дари (ягоди, гриби) – платимо їй податок у вигляді нових дерев”. Інтерв’ю із засновницю “База лісу” тут.

Якщо використовувати Інтернет для покупок і продажу товарів – пройдений етап. То тепер підприємці шукають, як ще можна привабити клієнтів. Вхід ідуть інструменти, просування, реклама, фото.

Ольга Белікова

24 роки

“Чудовий акаунт в Instagram не завжди “включає” аудиторію”, – переконана керівниця SMM у Kasta Ольга Белікова. Фахівчиня розповіла, які інструменти зараз спрацюють якнайкраще, аби продати ваш товар. Інтерв’ю тут.

Час – це гроші? Як його витратити

Концепція бізнесу старого світу до нас дійшла з фразою Бенджаміна Франкліна “Час – це гроші”, з книги “Порада молодому купцеві” (1748 рік). Одні трактують цю фразу, мовляв “втрачати час – втрачати можливі прибутки”. А оптимісти вважають, що “час – це життя, а гроші допомагають його прожити сповна, самореалізуватися”. Тож до якої з думок таки схиляються міленіали?

Олександр Перевертайло

39 років

“Для мене робота – мистецтво. Не вбачаю в цьому джерело прибутків, і творю для душі”. Інтерв’ю із парфумером і засновником бренду “Partisan Parfums” тут.

А які з міленіалів управлінці?

На своїх підприємствах відмовляються від старих правил. Атмосфера стає неформальною і робочий день проходить в колі колег-друзів.

Ігор Малецький

26 років

“Можна бути класним організатором бізнесу, але без крутої команди нічого не вдасться. Зараз складно знайти хороших швей на виробництво. Усі їдуть закордон. Своїх працівників мотивую зарплатнею та невимушеною атмосферою у колективі. Багато жартуємо між собою”. Інтерв’ю із засновником взуттєвого бренду “Дніпровський Букін” тут.

Не шкодують часу на те, аби виростити справжніх професіоналів зі своїх співробітників.

Анфіса Ніколаєва

27 років

“На моєму виробництві працює унікальний обсмажувальник, якого я відправляла на курси в Харків. Перший час йому було складно навчатися. А тепер по аромату і смаку завареної кави може визначити сорт зерен”. Інтерв’ю із засновницею кавового бренду “CoffeeTobi” тут.

Суспільство

Фотографія Андріївської церкви ввійшла в топ-5 конкурсу “Вікі любить пам’ятки 2023”

Опубліковано

Визначили переможців міжнародного конкурсу “Вікі любить пам’ятки” (Wiki Loves Monuments). Світлина Андріївської церкви фотографа Максима Попельнюха ввійшла до топ-5 та посіла 4 місце.

Про це повідомили у ГО “Вікімедіа Україна”.

За період з вересня по жовтень 2023 року на конкурм було надіслано майже 220 тисяч світлин з 46 країн. Національні етапи конкурсу визначили по 10 фіналістів, які потенційно могли претендувати на перемогу. Після відбору серед них було визначено 25 найкращих фотографій.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Однією з найкращих робіт стала фотографія Андріївської церкви в Києві, зроблена Максимом Попельнюхом у 2021 році.

фото: Максим Попельнюх

У мережі викладаю тільки маленьку частину всього відзнятого, тому вирішив надати свої фото вікіпедії, для того щоб якомога більше людей у світі побачили, яка неймовірна і мальовнича наша Україна“, – розповідає фотограф.

Нагадаємо, що вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО).

Фото: Максим Попельнюх

Читати далі

Суспільство

Компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ

Опубліковано

У Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Деталі співпраці

Минулого місяця військова частина в Україні звернулася до компанії Evolve Dynamics з проханням внести зміни в технологію, щоб зробити її безпечнішою для операторів.

Читати також: Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Співробітники компанії придумали, як відокремити радіоблок безпілотника від його управління. Після надсилання інструкцій військова частина змогла успішно впровадити зміни протягом 24 годин після запиту.

Виконавчий директор Evolve Dynamics Майк Дьюхерст, який щомісяця відвідує Україну, вирішив підтримати модифікацію після того, як дізнався, що солдати планували оплатити її самостійно. Evolve Dynamics доставила до України 100 безпілотників Sky Mantis, що робить її одним з провідних британських постачальників безпілотних апаратів в Україну, повідомили в компанії.

Нагадаємо, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Evolve Dynamics

Читати далі

Суспільство

Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі