Суспільство
З’явилася перша жінка-капелан, яка їздить до захисників на «нуль» (ВІДЕО)
Вона покинула спокійне життя в сонячній Іспанії, аби підтримувати захисників України на передовій. Житомирянка Олена Легенчук — перша жінка-капелан в Україні, яка їздить до воїнів на нуль. Про неймовірну капеланку розповідає ШоТам.
Вона стоїть пліч-о-пліч з українськими воїнами на самому нулі. Олена Легенчук разом із чотирма дітьми та чоловіком жила в Іспанії.
До повномасштабної війни професійно займалася фотографією. А після 24 лютого лишила дітей із батьком у безпеці й повернулася на Батьківщину.
«Мої діти моляться за мене, вони мені записують щодня відео про те, як вони моляться. І вони мені кажуть: “Мамо, ми знаємо, що ти робиш добру справу”», — Олена Легенчук, капеланка.
Разом із Християнською службою порятунку Олена почала їздити на нуль. Її команда підвозить гуманітарку туди, куди волонтерів зазвичай не пускають.
Там ось орки, тут вони, і більш нікого. Цивільних вони не бачили взагалі. І тут перед ними я. Я їм кажу: «Хлопці, ви такі важливі, ви такі потрібні. Господь з нами, він вас береже», — Олена Легенчук, капеланка.
Її молитва звучить у самому пеклі війни. Тут хлопці, ризикуючи власним життям, потребують цього щоденно.
«Ніхто ні разу не сказав, що не хоче молитися. Хлопці, навпаки, питають якісь молитви, навчіть молитися. Ми привозимо їм Біблію», — Олена Легенчук, капеланка.
Дивіться відео: Парамедикиня з Луганська пережила три роки полону і знову пішла на фронт
Поруч із ними – місцеві жителі, які не змогли виїхати. Олена допомагає їм необхідними речами та підтримує психологічно. А ще її команда дарує людям усмішки за допомогою мобільної стоматології.
«Із тих військових, яких ми оглядали, 90% мають проблеми, які треба терміново вирішувати. А знаєте, як на передовій вирішують проблеми? Просто зуб виривають», — Олена Легенчук, капеланка.
Посвідчення капеланки в Олени чинне ще два роки.
Найбільше вражає сила духу хлопців. Коли там, на нулі, вони кажуть: «Перемога за нами». Коли вони при тому, які вони сміливі, які вони відважні, вони жертвують собою, — Олена Легенчук, капеланка.
Нагадаємо, ГО «Землячки» запустили лінію психологічної підтримки для захисниць.
Також ШоТам розповідав, як українка стала першою жінкою-офіцером у світі.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі