

Можливості
Українські жінки можуть безплатно опанувати професію монтувальниці СЕС: умови програми
В Україні оголосили набір на програму навчання, завдяки якій жінки можуть здобути професію монтувальниць сонячних електростанцій. Проєкт запустили «Вімен ін Тех Україна» та «Greenpeace Україна» у співпраці з гуманітарною організацією «Людина в біді» та за фінансової підтримки чеського народу.
Про це повідомили організатори.
Що чекає на учасниць
У межах програми 30 українок зможуть навчитися нової професії, попрактикуватися у встановленні сонячних електростанцій на лікарнях, садочках та школах, а також отримав нову роботу.
Навчання відбуватиметься у форматі онлайн, але міститиме й обов’язкову тижневу практику в Києві. Організатори відшкодують учасницям вартість квитків до Києва та назад і проживання у столиці. Жінки працюватимуть з обладнанням від компанії Atmosfera.
Читайте також: Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися
Після проходження курсу жінки здобудуть професійні сертифікати, натомість найактивніші учасниці отримають допомогу у працевлаштуванні.
«В умовах повномасштабної війни та енергетичної кризи, спричиненої російськими атаками, попит на встановлення сонячних електростанцій в Україні зростає. Водночас під час війни загострилася проблема “кадрового голоду”. Активне залучення жінок у “зелену” технічну сферу, яка традиційно вважалася чоловічою, стає відповіддю на цю потребу. Тож ми запрошуємо українських жінок подаватися на конкурс і стати рушієм суспільних змін!» — розповіла старша кампейнерка Greenpeace Україна та лідерка проєкту «Зелене відновлення України» Поліна Колодяжна.
Як долучитися
Участь у програмі можуть узяти жінки з Івано-Франківської, Львівської, Дніпропетровської, Харківської та Миколаївської областей. Організатори вказують, що учасниці повинні мати базову технічну освіту або попередній досвід роботи у суміжній галузі.
Конкурс стартує 25 березня і триватиме до 11 квітня 2025 року (включно). Заповнити форму для реєстрації можна за посиланням. Жінки отримають відповіді протягом 14-18 квітня.
Нагадаємо, що українські айтівці створили застосунок, що дозволить водіям уникати ям і небезпечних доріг.
Фото обкладинки: Freepik
Можливості

Український ветеранський фонд оголосив старт нового конкурсу «Варто діяти». Програма надає можливість ветеранам та родинам загиблих захисників отримати гранти від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на реалізацію бізнес-проєктів.
Про це повідомили в КМДА.
Умови програми
Отримати грант на розвиток бізнесу можуть:
- ветерани, зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
- члени сімей загиблих ветеранів війни та захисників України, зареєстровані як ФОП;
- дружини або чоловіки ветеранів-ФОПів, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя;
- юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки, засновниками яких є ветерани або члени сімей загиблих захисників.
Читайте також: ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви
Тематику проєктів не обмежують, за винятком аграрного бізнесу — для цієї сфери передбачено окремий конкурс у червні.
Заявки прийматимуть до 28 квітня 2025 року (до 18:00), а оголошення переможців запланували на 17 червня. Пріоритет надаватимуть проєктам, що передбачають створення нових робочих місць.
Детальні умови конкурсу та форму для подачі заявки можна знайти на офіційному сайті Українського ветеранського фонду за посиланням.
Нагадаємо, що виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 мільйонів гривень: умови програми.
Фото обкладинки: Getty Images
Можливості

Google оголосив про старт нової навчальної програми «Google Cloud для студентів: впевнений старт кар’єри». Компанія проведе серію онлайн-воркшопів для студентів та викладачів, які прагнуть поглибити цифрові знання та навички й побудувати кар’єру в ІТ.
Про це повідомили в Google.
Теми воркшопів
Програма охоплює теми хмарних технологій, генеративного штучного інтелекту, аналізу даних і кібербезпеки. Учасники зможуть отримати практичні знання від експертів Google та провідних українських ІТ-фахівців, а також поставити питання наживо під час заходів.
Розклад онлайн-зустрічей:
- 24 квітня, 17:00 — панельна дискусія на тему кар’єрних можливостей у сфері Google Cloud: що таке GCloud Software Engineer, Consultant, Automation Engineer, Software Architect та які навички потрібні для старту;
- 1 травня, 17:00 — обговорення трендів у штучному інтелекті, машинному навчанні та кібербезпеці;
- 8 травня, 17:00 — практичні поради щодо складання резюме, пошуку першої роботи в ІТ, значення pet-проєктів і трендів у 2025 році.
Читайте також: Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України
Окрім доступу до знань, учасники отримають сертифікати та можливість працювати з платформою Google Cloud Skills Boost. Програма також стане у пригоді викладачам вищих та передвищих навчальних закладів, які хочуть підготувати студентів до вимог сучасного ринку праці.
Участь у воркшопах безплатна. Для реєстрації потрібно перейти за посиланням.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: Pixabay
Можливості

Український уряд розширив програму грантів на власну справу через «Дію» — до переліку регіонів з підвищеним фінансуванням додали ще сім областей. Тепер максимальна сума гранту для восьми областей становить 500 тисяч гривень.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Хто може отримати грант
Підвищена сума гранту діє для бізнесів із таких областей:
- Донецька;
- Дніпропетровська;
- Запорізька;
- Миколаївська;
- Херсонська;
- Чернігівська;
- Сумська.
Раніше такою можливістю могли скористатися лише підприємці з Харківщини.
Читайте також: Українські стартапи можуть отримати мільйон гривень на розвиток власного бізнесу
Грантові кошти можна використати на закупівлю обладнання, придбання сировини та матеріалів, оренду приміщення та інші витрати, пов’язані зі створенням або розвитком бізнесу.
Подати заявку можна через портал або застосунок «Дія» за посиланням.
Нагадаємо, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.
Фото обкладинки: Freepik