Суспільство
Єврокомісія виділяє €5 млн на підтримку української культури
Європейська комісія виділяє 5 мільйонів євро на підтримку українських митців і культурних організацій.
Про це повідомили на сайті Єврокомісії.
«Європейська Комісія започатковує спеціальний конкурс для України в межах річної робочої програми Creative Europe на 2023 рік. Загалом ЄС виділяє €5 мільйонів на підтримку українських художників та культурних організацій у їхній власній країні або у будь-якій іншій, що бере участь у Creative Europe. Мета проєкту – підготовка до повоєнного відродження в українських культурних та креативних секторах», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: «Це справа нашого життя». Херсонці відкрили в Києві Verde Salad Bar з легендарними «космічними» сирниками
Під час конкурсу буде відібрано три проєкти, які керуватимуться консорціумами, створеними в країнах, асоційованих із програмою Creative Europe, а також українськими організаціями, які надаватимуть субгранти на невеликі ініціативи, реалізовані на регіональному рівні.
«Культура є важливою складовою нашого життя. Вона допомагає нам долати травматичні події, посилювати колективну та індивідуальну стійкість, надає всім нам засоби для взаєморозуміння. Мені дуже приємно, що ми можемо зробити свій внесок, щоб допомогти у доступі до культури тим українцям, які були переміщені в результаті війни в Україні або перебувають в одній з країн-учасниць програми Creative Europe», – зазначила єврокомісарка з питань культури Марія Габріель.
Заявки на участь у конкурсі прийматимуть до 29 листопада 2022 року. Єврокомісія також оприлюднила умови участі у конкурсі культурних проєктів.
Нагадаємо, Україна та ЄС підписали одразу п’ять угод, які наближають Україну до вступу в Євросоюз та сприяють стійкості української держави у війні проти РФ.
Також ми повідомляли, що Україна долучилася до програми «Цифрова Європа» та отримає доступ до фінансування цифрових проєктів на 6 мільярдів євро.
Фото: istockphoto.com.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі