Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Мистецтво й урбаністика: у Києві презентують шість новаторських проєктів

Опубліковано

26 листопада у Києві представлять шість ініціатив, які поєднують мистецтво та урбаністику. Проєкти обирали серед 50 учасників ідеатону «Культурний Вікенд».

Про це повідомили організатори події.

Деталі події та реєстрація

Презентація проєктів відбудеться у вівторок, 26 листопада, о 19:00 в Squat 17b. Більше про подію можна прочитати на сторінці заходу на фейсбуці. Реєстрація доступна за посиланням.

Перелік проєктів

24+1

Цей проєкт спрямували на дослідження тих викликів, з якими зіштовхуються переселенці, зокрема, самотності, ізоляції, труднощів інтеграції у столичне середовище. Його особливістю є використання доповненої реальності (AR).

У серії цифрових інсталяцій проєкт об’єднав усі регіони України. Об’єкти з’являтимуться на знакових локаціях Києва через спеціальні AR-застосунки. Перший з об’єктів — віртуальну Караїмську кенасу — планують відкрити 25 листопада на вулиці Ярославів Вал, 7. 

Більше ніж будинки

Виставка сучасного колажу взяла до уваги феномен фонової архітектури — ті житлові будинки, які часто залишаються поза увагою, але формують образ міста. Мета організаторів — показати культурну та історичну цінність цих будівель.

Виставка відбудеться у флігелі Садиби Салтанова на вулиці Хорива, 18/10, яка є важливим зразком київської архітектури кінця XIX століття. Колажі можна буде переглянути з 22 листопада до 22 грудня.

Читайте також: Унікальні картини Марії Примаченко: у Києві виставлять роботи, які донині не презентували

12 брам Києва

Це артоб’єкт у формі великого ключа, створений зі старих ключів, які кияни збирали з 1960-х років. Ідею запропонував митець Микола Кислий, а її втілення завершила команда XII. Інсталяцію відкриють 23 листопада перформансом біля Золотих Воріт.

Форма об’єкта нагадує сходи та пандуси, також її прикрасили сигнальними стрічками і зображенням Ярослава Мудрого на візку. Цей творчий задум підкреслює важливість доступних маршрутів і силу людей з інвалідністю.

Добросусідська толока

Цей проєкт полягає у створенні дружньої сусідської атмосфери. Активісти перетворили подвір’я будинків 42а та 36-40 на вулиці Гоголівській на сучасний артпростір. Тут встановили вуличні меблі, освітлення та мангал. Мета — підтримати сусідів під час зимових блекаутів та налагодити їхню комунікацію.

Читайте також: У Києві вилікували 200-літню шовковицю за заповітом Романа Ратушного (ФОТО)

Стежки

Пластична вистава занурює глядачів у внутрішній світ людини через сучасний танець, інтерактивні технології та звуковий дизайн. За допомогою звукових сенсорів танцівниці з Kwinty Dance Company створюють музику в реальному часі. Вистава піднімає теми самотності, пошуку ідентичності та власного «я» в умовах міського життя. Перформанс відбудеться 28 листопада о 19:00 у центрі Леся Курбаса.

Київські секрети

Цей мистецький проєкт об’єднує райони Києва, досліджуючи їхні маловідомі місця. Команда провела опитування та створила постери-путівники з унікальними локаціями кожного району. Завершенням проєкту стане інтерактивна гра «Що? Де? Коли?», яка відбудеться 1 грудня у Києво-Могилянській академії, де учасники зможуть поглибити знання про місто.

Організатори «Культурного Вікенду»

Проєкт «Культурний Вікенд» впроваджують ГО «Простір 500» та соціальне підприємство Urban Space 500 у партнерстві з міждисциплінарною спільнотою «Навзаєм» та ГО «Дозрілі». Найкращі культурні ініціативи ідеатону отримали мінігранти від Goethe-Institut в Україні.

Нагадаємо, що в Україні створюють національну підтримку оборонців держави.

Фото: організатори проєкту

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі

Суспільство

На Нацвідборі Євробачення 2025 зібрали понад 3 млн на розмінування України

Опубліковано

«Суспільне мовлення» спільно з «Гуманітарним фондом Сергія Притули» передали обладнання для груп гуманітарного розмінування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Кошти на техніку зібрали під час трансляції Національного відбору на Євробачення 2025.

Про це повідомляє «Суспільне мовлення».

У лютому глядачі Нацвідбору під час прямої трансляції фіналу та повтору зібрали на благодійність 3 028 051,50 гривень. Як звітували в «Гуманітарному фонді Сергія Притули», на цю суму закупили:

  • 1 пікап Mitsubishi L200, 
  • 9 Старлінків, 
  • 10 підривних машинок «Вихор», 
  • 10 мавіків 
  • наземний роботизований комплекс ZMIY. 

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

Наразі бойову техніку вже передали підрозділам Державної спеціальної служби транспорту. Такий збір під час Нацвідбору «Суспільне» спільно з «Фондом Сергія Притули» проводять вже вдруге. Минулоріч 2,3 мільйона гривень скерували на міношукачі й машини для дистанційного підриву. 

«Ми надзвичайно вдячні за те, що вже вдруге Суспільне надає нам майданчик для збору коштів протягом Нацвідбору. Два роки поспіль ми збираємо кошти на надважливе — розмінування нашої країни», — зазначив Сергій Притула.

Нагадуємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.

Фото: «Cуспільне мовлення»

Читати далі

Суспільство

У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Опубліковано

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.

Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».

Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.

Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках

Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.

Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Фото: інстаграм Анни Герез

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»

Читати далі

Шопочитати