Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

У Києві пройшов мистецький захід до 210 річниці від народження Тараса Шевченка (ФОТО)

Опубліковано

Подію «Шевченко — шлях до перемоги» організували 11 листопада в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. На заході презентували низку проєктів та провели дискусію.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

Виставка «Шевченкіана»

Однією з головних подій стало відкриття виставки «Шевченкіана» Івана Марчука, на якій представили 41 картину. Роботи з колекції Шевченківського національного заповідника передали образ Тараса Шевченка як символ українського духу.

Читайте також: Banda і Kyiv Type Foundry створили шрифт для підтримки українських бізнесів (ФОТО)

«Ми живемо в часи важких випробувань. Але саме в цей час ми маємо можливість проявити нашу силу і віру в перемогу через мистецтво. Виставка, що проходить сьогодні, є символом цієї сили, нагадуванням про великі досягнення українського народу. Такі генії, як Шевченко, Марчук і Франко для нас є не лише культурними іконами, але й символами стійкості та непереможності», — сказав генеральний директор Театру Франка, голова Шевченківського Комітету Євген Нищук.

Мультимедійний проєкт «Катерина»

Під час заходу представили новий мультимедійний проєкт «Катерина». Її режисером став Тарас Жирко, а музичний супровід створив композитор Романа Гриньківа. Цей проєкт розкриває символіку найвідомішої картини Кобзаря.

Читайте також: Гурт Курган і Агрегат зібрав понад 14 млн гривень під час благодійного туру в Європі

Панельна дискусія та читання «Заповіту»

На події також провели дискусію «Світовий код Шевченка», присвячену обговоренню ідей поета в сучасному контексті. Участь у дискусії взяв посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс, який відзначив важливість перекладу творів Тараса Шевченка іншими мовами. Він також порівняв творчий шлях Шевченка зі шляхом шотландського поета Роберта Бернса, якого світова спільнота змогла оцінити завдяки якісним перекладам.

Після цього «Заповіт» Тараса Шевченка читали не лише українською, а й англійською та французькою мовами.

«Шевченко 2.0»

Наприкінці вечора представили виставу «Шевченко 2.0» режисера Харківського Театру «Березіль» Олександра Ковшуна. Як написали в міністерстві, постановка зображує уявну зустріч поета з мітом про себе, де він постає не лише як пророк, але і як жива людина.

Нагадаємо, що видавництво «Основи» перевидає «Катерину» Шевченка з унікальними ілюстраціями.

Фото: Міністерство культури та стратегічних комунікацій

Коментарі

Культура

Український гурт LATEXFAUNA увійшов до топ-100 найкращих кліпів світу (ВІДЕО)

Опубліковано

Відеокліп гурту LATEXFAUNA на пісню «Massandra» потрапив до глобального топ-100 найкращих кліпів за версією ютубу.

Про це повідомляє гурт у своєму інстаграмі.

Про кліп

Його створив український режисер єврейського походження Інді Хіат, а прем’єра відбулася у вересні 2023 року. Відтоді відео набрало понад 16,7 мільйона переглядів на ютубі.

Проєкт, який музиканти назвали «найвідвертішим в історії українського шоубізнесу», посів 54-те місце, обігнавши низку робіт всесвітньовідомих зірок. Кліп гурту розташувався поруч із роботами таких артистів, як Леді Гага, Бруно Марс, Біллі Айліш та інших.

Читати також: В Україні оголосили переможців премії «Книга року BBC – 2024»

Нагадаємо, що у Києві покажуть документальний фільм досвід життя жінок у прифронтовій зоні.

Фото: фейсбук гурту.

Коментарі

Читати далі

Культура

В Україні оголосили переможців премії «Книга року BBC – 2024»

Опубліковано

Українська служба BBC оприлюднила переможців престижної літературної премії «Книга року BBC» за 2024 рік. Найкращі книги обрали в трьох номінаціях: «Книга року BBC», «Дитяча книга року BBC» та «Книга року BBC – Есеїстика».

Про це повідомляє ВВС Україна.

Хто переміг

  • У головній номінації перемогла збірка короткої прози Юлії Ілюхи «Мої жінки/My women» від видавництва «Білка». Це глибокі й емоційні історії про досвід жінок під час війни, доповнені ілюстраціями, створеними художницями після повномасштабного вторгнення.
  • У категорії «Есеїстика» відзначили біографічний роман Юрія Рокецького «Всьо чотко! Сергій Кузьмінський і Брати Гадюкіни» від видавництва «Наш Формат». Книга розповідає про життя і творчість фронтмена легендарного українського гурту «Брати Гадюкіни».
  • Найкращою дитячою книжкою стала збірка казок Грасі Олійко «І ніякі це не вигадки», видана «А-ба-ба-га-ла-ма-га». У виданні зібрано казкові історії, які письменниця створила для своєї дочки, а текст супроводжують авторські ілюстрації.
Фото: ВВС Україна

Читати також: Стало відомо, коли запрацює програма «єКнига»: як отримати 908 гривень на книжки

Де відбулася церемонія

Нагородження пройшло в книгарні-кав’ярні «Сенс» у Києві. Переможці кожної номінації отримали грошову премію в розмірі 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавці книжок-переможців зможуть використовувати логотип премії на наступних виданнях.

Цьогорічний конкурс обирав найкращих серед 40 книжок у довгих списках та 15 у коротких.

Нагадаємо, що військовослужбовець присвятив пісню Сухопутним військам ЗСУ (ВІДЕО).

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Культура

Військовослужбовець присвятив пісню Сухопутним військам ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Військовослужбовець і учасник «Культурного десанту» Артур Лаб’як створив реп-композицію, присвячену Сухопутним військам ЗСУ.

Про це повідомляють представники об’єднання.

Про автора

Артур Лаб’як (псевдонім Тур) — відомий український реп-виконавець, учасник і переможець численних реп-батлів, співзасновник hip-hop-гурту «НастроЙ». У 2023 році пішов у військо, служив у мобільній групі ППО, пізніше приєднався до «Культурного десанту». Тепер Артур їздить на передову і своїм репом підтримує бойовий дух військовослужбовців Сил оборони.

Творчість завжди була для Артура способом донести до людей актуальні меседжі:

«Писати на соціальні важливі теми, які можуть виникнути тут і зараз — це, в принципі, і є мій реп, бо саме таким я його завжди бачив, саме це я і називаю репом».

Із початком служби творчість Тура набула гостроти. Артур вважає: зараз особливо важливо створювати якісну українську музику, бо у суспільстві, і зокрема у війську, досі засилля російськомовного контенту:

«Якщо в мене вийде зменшити присутність російського репу (чи музики загалом) — це вже також маленька перемога. І моя особисто — і “Культурного десанту”».

Читати також: «Культурний десант» випустив нову пісню «До побачення», присвячену загиблим героям (ВІДЕО)

Про пісню

Композиція «Сухопутні війська» — про юнака, який проходить через усі труднощі служби в піхоті й стає справжнім чоловіком. Як би не було важко, але цю надважливу й надважку роботу теж потрібно виконувати. Тур зізнається, що текстом пісні прагнув передати думки рядового українського піхотинця: 

«Це не лише мої слова. Це слова середньостатистичного молодого чоловіка, який потрапив в цю війну. І який має щось із цим робити».

Про «Культурний десант»

«Культурний десант» — об’єднання військовослужбовців творчих та креативних професій, зусилля яких спрямовані на покращення морально-психологічного стану війська за допомогою інструментів культури. На різних напрямках фронту постійно працюють кілька мобільних творчих груп. Також дві групи артистів виступають для поранених бійців в шпиталях, реабілітаційних і навчальних центрах ЗСУ. Окремо підсилює цю роботу «Оркестр 59».

Щомісяця відбувається близько 200 виступів для бійців Сил оборони. Серед учасників «Культурного десанту» — відомі українські артисти з бойовим досвідом. Також об’єднання співпрацює з цивільними артистами та митцями. 

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: «Культурний десант».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Економіка і бізнес2 дні тому

Кожна страва — донат на розвиток міста: це 10 проєктів, які фінансував ресторан Urban Space 100 у Франківську 

10 років тому київський потяг прибував до Івано-Франківська о 6 ранку. В цей час у...

Суспільство1 тиждень тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...