Суспільство
Як зробити бізнес на старих джинсах
Переселенка із Донецька заснувала власний еко-бренд, шиє сумки та рятує довкілля. Наталя Кобзар у 2014 році виїхала разом з родиною до Кривого Рогу, рятуючись від війни.
Перебуваючи в декреті, жінка не могла відлучатися на роботу на цілий день. Тож вирішила шукати способи підробітку на дому. Так їй прийшла ідея шити сумки зі старих джинсів.
Читайте також: Горішки в шоколаді. Як розпочати свій бізнес у 19 років?
Тепер її екофрендлі вироби купують українські та закордонні модниці. А в планах – вихід на міжнародні платформи продажу хендмейду.
“Війна зробила з мене бізнесвумен”
2014 року переїхала з родиною із Донецька до Кривого Рогу. Було складно фінансово перший час на новому місці. Наші донечки були зовсім маленькими. Я шукала варіанти роботи, якими можна займатися в декреті.
Я виросла у творчій родині. Мама була художницею і швачкою. Навчила мене шити і подарувала спеціальну машинку. Тато теж працював у творчій сфері. Тому ця тема мені близька з дитинства. Хоча за освітою я соціальна психологиня і бухгалтерка.
Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок
Виявилось, що робота – актуальна. Не сиджу і не чекаю, коли будуть замовлення. Працюю весь час. Так би шила 2-3 сумки для себе і подруг. А тепер це бізнес.
Почала з пари ношених джинсів
Скільки потрібно грошей для такої справи – складно сказати. Я почала, маючи лише просту побутову швейну машину і кілька пар джинсів. Її мені передали друзі з Донецька у 2015 році. Ще мала праску. Але не було навіть прасувальної дошки, коли починала працювати.
Кілька сотень гривень витратила на фурнітуру, флізелін і дублюючі матеріали. Думаю, що старт такого бізнесу може потягнути на 5 тисяч гривень.
Деякий час орендувала майстерню у соціальному центрі, але вона закрилась. Довелося перенести виробництво додому. Поки працюю у тій же кімнаті, де і спимо. Не дуже зручно. Зараз в процесі пошуку зручного куточка.
Читайте також: Як переселенка з Горлівки озеленює Донбас і робить бізнес на цьому
Перші сумки перешивала з власних джинсів. Потім кинула запит серед друзів. Вони допомогли зі збором матеріалів. Цього було достатньо, аби вийти з першою партією сумок на місцевому ярмарку і продавати.
Продавала у Францію і Польщу
Сезон продажів триває з квітня по вересень, у цей час продається найбільше. Попит на текстильні сумки зростає, коли тепло.
Середня вартість 250-400 гривень. Шию на замовлення. Бувають запити на дуже функціональні сумки, тоді і ціна відповідно зростає.
Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей
Вироби можна придбати через групу у Facebook, або на ярмарках. Були перші продажі закордон. Клієнтки замовляли із Франції і Польщі.
Кожна сумка унікальна. Хоча є лекала, але двох однакових створити не вдасться. Вироби прикрашаю цікавими аплікаціями.
30 – 80 сумок щомісяця
Одні джинси 42 розміру вдасться перетворити на одну сумку. Маленькі джинси підходять для пошиву невеликих прогулянкових сумок. Із цієї тканини не використовується від 10 до 20%. Чоловічі джинси великих розмірів можна перетворити на великі шопери (сумки для покупок).
Фішка моїх виробів – комбіную тканини. Не роблю так, щоб сумка була повністю пошита з одного фасону. Роблю це для того, аби вони були більш гармонійними на вигляд і пасували по кольору під ті джинси, які є у вашому гардеробі.
Читайте також: Кафе як соціальний бізнес. Приклад Добропілля
Протягом місяця шию від 30 до 80 виробів. Попит є. Поки працюю самостійно. На аутсорс знайомим швачкам віддаю деякі вироби. А, наприклад, розпустити джинси, уже допомагають донечки, хоча вони ще маленькі.
Ектотренд і порятунок довкілля
Коли вперше прийшла на виставку хендмейду – була єдиною продавчинею екосумок із вторсировини. Згодом тренд підхопили інші рукоділлі.
Приймаю старі джинси, яким вже час на смітник, але рука не підіймається викинути. Зі мною можна зв’язатися через Facebook чи Instagram.
Основний потік використаних джинсів присилають знайомі з усієї України, майже, 70%. Виходить, що я їх з користю для довкілля позбавляю від сміття. Решту добираю у секондхенді.
Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя
Було так, що принесла на пошту виріб для відправки, поштарки роздивлялися сумку. А потім вияснили, що я їх шию зі старих джинсів. Вирішили допомогти з матеріалами. Принесли великий пакет зі штанами.
Якось мені пощастило, і волонтери з гуманітарного складу передали велику партію речей, які не були придатними для носіння. Я тоді завалила джинсами весь свій балкон.
Підходять будь-які джинсові матеріали, навіть стрейчеві. Хоча найкращі матеріали у старих штанах. Такі використовую на великі сумки, щоб збільшити вантожопідйомність.
У планах – міжнародна торгівля
Планую вийти у жовтні на міжнародний сайт Етсі. Зараз там дуже висока конкуренція сумок. Те, що подобається українцям, може не сподобатися європейській аудиторії. Тому зараз шукаю ідеї, які спрацюють.
А ще хочу собі знайти помічника, якому можна делегувати частину своїх обов’язків. Хочу більше займатися творчістю. Маю багато задумів, які треба втілити.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі