Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1499839328 3516 1 1499839328 3516 1

Суспільство

Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Опубліковано

Гроші мають робити гроші, а не муляти під периною чи згорати від інфляції. Погоджуєтесь? Пропонуємо варіанти, як вигідно вкласти у власну справу. Із цим допоможе впоратися франчайзинг. Можна купити готову модель бізнесу у розкручених брендів, або підприємців, які пройшли весь шлях і за гроші готові поділитися працюючими моделями, контактами, порадами.

Часто, компанії готові надати обладнання і дозвіл працювати під своїм брендом, аби таким чином залучати в свою мережу якомога більше клієнтів. За шалені кошти можна навіть придбати франшизу відомого ресторану фастфуду KFC чи спорттоварів Columbia.

Ми обрали шість найцікавіших видів бізнесу, представлених на ринку України. Рейтинг розташовується по зростанню інвестицій у франшизу.

Яблука в карамелі та фрукти в шоколаді

Найдешевший, найекзотичніший та найменш затратний по ресурсах вид бізнес – яблука в карамелі. Десерт, який зручно їсти на вулиці, прийшов зі Штатів. Там мало кого здивуєш такими ласощами. Тому українських покупців підкупить ще й “вау-ефект” та новизна.

Українська компанія Food For Good пропонує інвестувати у готовий бізнес від $380. У вартість входить візок-трансформер, із вмонтованим необхідним обладнанням для приготування їжі. Гарантію дають на 5 років. У вартість також входить сайт, для інтернет-продажів, рекламна підтримка, налаштована під Ваше місто, навчання, а також інші “плюшки”.

https://shotam.info/yak-vzuttia-z-kramators-ka-pidkorylo-yevropu/
Традиційне для американців блюдо “яблуко в карамелі”, нещодавно дісталося і України

За прогнозами, такий бізнес окупиться вже за 20 днів. Мінімальний щомісячний дохід, за умови вибору гарного місця, становитиме від 35 тисяч гривень.

Окрім яблук в карамелі, компанія Food For Good пропонує підприємцям-початківцям спробувати продавати інші фрукти, але в шоколадній глазурі. А також робити “фруктовий шашлик”. Тоді максимальна сума інвестицій становитиме $1350.

Із переваг: цей вид франшизи компанія надає без паушального внеску (вступний одноразовий платіж) та щомісячних роялті. Крім того, візок із фруктами можна встановлювати як для торгівлі у ТЦ, так і на вулиці. Не будете обмежені локаціями.

Кукурудза в стаканчиках

Доволі популярним продуктом “вуличної їжі” стала кукурудза в стаканчиках. Компанія “Corn house” пропонує придбати готовий бізнес. Це стенд площею 2-3 м², у якому вмонтоване спеціальне обладнання для зберігання свіжомороженої та парового підігріву кукурудзи.

Взяти у франшизу такий бізнес можна, сплативши $5700. Великий профіт від покупки – немає жодних подальших відрахувань компанії. Бо всі “членські внески” сплачуються одразу. Проте окупність прогнозують вже за 2-5 місяців. Для просування такого виду бізнесу достатньо буде 1-2 людей персоналу, що дозволяє суттєво економити на видатках.

Для блюда кукурудза в стаканах – використовують свіжоморожений продукт

Але можна зекономити. На сайті startup.ua пропонують придбати обладнання візок-кукурудзоварку, морозилку-скриню (240 л) за $700. На обладнання дається гарантія.

Кава

Україна унікальна тим, що у нас з кожним роком все більше зростає культура споживання кави. За підрахунками компанії POSTER, українці випивають 100 чашок напоїв на рік поза домом. Найчастіше, купують “з собою”. Тому ідеальний варіант – міні-кофейня або вуличний продаж кави.

Щодня людство випиває 2,2 мільярди філіжанок кави

Дешевший варіант бізнесу – мобільна кава, коли напої роблять на вулиці у переобладнаному під це авто. Сервіс FranchBiz пропонує за 160 тисяч гривень придбати переобладнаний під “кавомобіль” Renault, Citroen, Fiat чи Peugeot. Допоможуть також із вибором місця, підбором персоналу, надаватимуть сервісне обслуговування машини, отримаєте доступ до оптових закупівель та юридичну підтримку 24/7. Крім того, після підписання контракту, бізнесменом станете вже через 7 днів.

Можна приєднатися до гігантів ринку, зокрема, мережі кав’ярень Aroma Kava. За 250 тисяч гривень бренд надає франчайзинг, у який входить бокс-острівець площею 6-9 м², який найкраще розташовувати у великих торгових центрах. Від моменту підписання контракту, вже за місяць отримаєте власний бізнес. У вартість франчайзингу входить: навчання персоналу та спеціальна уніформа, брендовий посуд, обладнання, рецепти приготування, технології, алгоритм обслуговування.

Щомісячні виплати роялті компанії становитимуть 2%. Одноразовий додатковий внесок становитиме 75 тисяч гривень. Термін окупності такого закладу обіцяють вже через 6 місяців.

Готова квест-кімната

Ідея, яка здатна приносити солідні щомісячні прибутки. Суть гри полягає в тому, що 2-5 людей закривають у кімнаті із завданнями та загадками. Команда має за годину розгадати все, щоб вибратися.

Компанія “Под Замком” пропонує франчайзинг готових квест-кімнат. На запуск потрібно від $10 тисяч. Компанія повністю обладнає орендоване Вами приміщення. Надасть готовий сценарій гри та всі загадки. Крім того, у вартість франчайзингу входить якісна реклама закладу і просування у соціальних мережах. А також власний сайт квест-кімнати, навчання персоналу (операторів, адміністраторів), юридичний супровід.

Квест-гра “5 елемент” від компанії “Под Замком”

Одноразовий внесок становить від 22 до 55 тисяч гривень, в залежності від міста, де плануєте відкрити квест-кімнату цього бренду. Щомісяця доведеться сплачувати компанії від 10 до 15% з проданих на квест квитків.

Щоб бізнес був прибутковим, середній спільний чек відвідувачів квест-кімнати має становити 400-600 гривень. Організатори квест-кімнат кажуть, що такий бізнес окупиться вже через 6-12 місяців, при середній відвідуваності 80-100 команд щомісяця. Дохід прогнозують на рівні 40-60 тисяч гривень на місяць.

Окремо доведеться платити за оренду приміщення (якщо воно не у Вашій власності) та зарплату персоналу, який працюватиме на квесті.

Раніше ми писали історію успіху маріупольця, якому вдалося відкрити квест-кімнату, вклавши у це 6 тисяч гривень. Доведеться самому багато попрацювати та підключити своїх друзів.

Відкрити хостел

Компанія DREAM Hostels пропонує підприємцям вкладатися у вигідний бізнес – хостели. Нині проекти працюють вже у Харкові, Одесі та Запоріжжі. Незабаром відкриються у ще трьох містах.

Міні-хостел, який вміщає до 40 гостей, франчайзери пропонують обладнувати в квартирах

За 200 тисяч гривень можна відкрити “квартирний хостел”, розміром 100-200 м². Додатково потрібно сплатити вступний внесок 60 тисяч гривень. У сплачену суму входитиме підтримка і розвиток Вашого проекту командою професіоналів, підбір локацій, реклама, навчання персоналу, персональний менеджер та дизайн-проект приміщення (щоб усі стандарти та норми були дотримані).

Роялті на рівні 4%. Дохід обіцяють від 20 тисяч до 150 тисяч гривень на місяць. Період окупності 9-30 місяців.

Магазин для дорослих

Пікантний бізнес з високою дохідністю пропонує компанія Happy Sex Shop. Доведеться залучати аудиторію 18+, яка відкрита до експериментів.

Інвестувати у такий бізнес потрібно від $20 до $25 тисяч. Традиційно, у набір послуг входить рекламна підтримка проекту, запуск проекту під ключ, дизайн-проект, підбір і навчання персоналу, контакти постачальників.

Магазин інтимних речей приносить доходу від 50 тисяч гривень на місяць

Вступного внеску треба сплатити 52 тисячі гривень + 3% роялті. Окупність обіцяють вже через 18-20 місяців. Щомісячний дохід прогнозують на рівні 50 тисяч гривень.

Трохи порад від редакції

Купуючи готовий бізнес – будьте уважні, коли Вам пропонують окрім щомісячної сплати роялті, ще й робити обов’язковий фіксований обсяг викупу продуктів. Наприклад, компанія зобов’язує щомісяця купувати у неї таку-то кількість продуктів, навіть якщо Ви не використовуєте весь обсяг. Це може бути прихована стаття додаткових витрат, тому обов’язково обговоріть її з представниками компанії до підписання контракту.

Варто звернути увагу і на стратегію компанії, щодо внутрішньої конкуренції. Чи буде франчайзер слідкувати за тим, аби в обраній Вами локації через місяць не з’явився ще один представник цієї ж компанії.

Для успішного ведення бізнесу, не забувайте вчасно сплачувати податки. Нехай усе вдається! 🙂

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі