Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1499839328 3516 1 1499839328 3516 1

Суспільство

Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Опубліковано

Гроші мають робити гроші, а не муляти під периною чи згорати від інфляції. Погоджуєтесь? Пропонуємо варіанти, як вигідно вкласти у власну справу. Із цим допоможе впоратися франчайзинг. Можна купити готову модель бізнесу у розкручених брендів, або підприємців, які пройшли весь шлях і за гроші готові поділитися працюючими моделями, контактами, порадами.

Часто, компанії готові надати обладнання і дозвіл працювати під своїм брендом, аби таким чином залучати в свою мережу якомога більше клієнтів. За шалені кошти можна навіть придбати франшизу відомого ресторану фастфуду KFC чи спорттоварів Columbia.

Ми обрали шість найцікавіших видів бізнесу, представлених на ринку України. Рейтинг розташовується по зростанню інвестицій у франшизу.

Яблука в карамелі та фрукти в шоколаді

Найдешевший, найекзотичніший та найменш затратний по ресурсах вид бізнес – яблука в карамелі. Десерт, який зручно їсти на вулиці, прийшов зі Штатів. Там мало кого здивуєш такими ласощами. Тому українських покупців підкупить ще й “вау-ефект” та новизна.

Українська компанія Food For Good пропонує інвестувати у готовий бізнес від $380. У вартість входить візок-трансформер, із вмонтованим необхідним обладнанням для приготування їжі. Гарантію дають на 5 років. У вартість також входить сайт, для інтернет-продажів, рекламна підтримка, налаштована під Ваше місто, навчання, а також інші “плюшки”.

https://shotam.info/yak-vzuttia-z-kramators-ka-pidkorylo-yevropu/
Традиційне для американців блюдо “яблуко в карамелі”, нещодавно дісталося і України

За прогнозами, такий бізнес окупиться вже за 20 днів. Мінімальний щомісячний дохід, за умови вибору гарного місця, становитиме від 35 тисяч гривень.

Окрім яблук в карамелі, компанія Food For Good пропонує підприємцям-початківцям спробувати продавати інші фрукти, але в шоколадній глазурі. А також робити “фруктовий шашлик”. Тоді максимальна сума інвестицій становитиме $1350.

Із переваг: цей вид франшизи компанія надає без паушального внеску (вступний одноразовий платіж) та щомісячних роялті. Крім того, візок із фруктами можна встановлювати як для торгівлі у ТЦ, так і на вулиці. Не будете обмежені локаціями.

Кукурудза в стаканчиках

Доволі популярним продуктом “вуличної їжі” стала кукурудза в стаканчиках. Компанія “Corn house” пропонує придбати готовий бізнес. Це стенд площею 2-3 м², у якому вмонтоване спеціальне обладнання для зберігання свіжомороженої та парового підігріву кукурудзи.

Взяти у франшизу такий бізнес можна, сплативши $5700. Великий профіт від покупки – немає жодних подальших відрахувань компанії. Бо всі “членські внески” сплачуються одразу. Проте окупність прогнозують вже за 2-5 місяців. Для просування такого виду бізнесу достатньо буде 1-2 людей персоналу, що дозволяє суттєво економити на видатках.

Для блюда кукурудза в стаканах – використовують свіжоморожений продукт

Але можна зекономити. На сайті startup.ua пропонують придбати обладнання візок-кукурудзоварку, морозилку-скриню (240 л) за $700. На обладнання дається гарантія.

Кава

Україна унікальна тим, що у нас з кожним роком все більше зростає культура споживання кави. За підрахунками компанії POSTER, українці випивають 100 чашок напоїв на рік поза домом. Найчастіше, купують “з собою”. Тому ідеальний варіант – міні-кофейня або вуличний продаж кави.

Щодня людство випиває 2,2 мільярди філіжанок кави

Дешевший варіант бізнесу – мобільна кава, коли напої роблять на вулиці у переобладнаному під це авто. Сервіс FranchBiz пропонує за 160 тисяч гривень придбати переобладнаний під “кавомобіль” Renault, Citroen, Fiat чи Peugeot. Допоможуть також із вибором місця, підбором персоналу, надаватимуть сервісне обслуговування машини, отримаєте доступ до оптових закупівель та юридичну підтримку 24/7. Крім того, після підписання контракту, бізнесменом станете вже через 7 днів.

Можна приєднатися до гігантів ринку, зокрема, мережі кав’ярень Aroma Kava. За 250 тисяч гривень бренд надає франчайзинг, у який входить бокс-острівець площею 6-9 м², який найкраще розташовувати у великих торгових центрах. Від моменту підписання контракту, вже за місяць отримаєте власний бізнес. У вартість франчайзингу входить: навчання персоналу та спеціальна уніформа, брендовий посуд, обладнання, рецепти приготування, технології, алгоритм обслуговування.

Щомісячні виплати роялті компанії становитимуть 2%. Одноразовий додатковий внесок становитиме 75 тисяч гривень. Термін окупності такого закладу обіцяють вже через 6 місяців.

Готова квест-кімната

Ідея, яка здатна приносити солідні щомісячні прибутки. Суть гри полягає в тому, що 2-5 людей закривають у кімнаті із завданнями та загадками. Команда має за годину розгадати все, щоб вибратися.

Компанія “Под Замком” пропонує франчайзинг готових квест-кімнат. На запуск потрібно від $10 тисяч. Компанія повністю обладнає орендоване Вами приміщення. Надасть готовий сценарій гри та всі загадки. Крім того, у вартість франчайзингу входить якісна реклама закладу і просування у соціальних мережах. А також власний сайт квест-кімнати, навчання персоналу (операторів, адміністраторів), юридичний супровід.

Квест-гра “5 елемент” від компанії “Под Замком”

Одноразовий внесок становить від 22 до 55 тисяч гривень, в залежності від міста, де плануєте відкрити квест-кімнату цього бренду. Щомісяця доведеться сплачувати компанії від 10 до 15% з проданих на квест квитків.

Щоб бізнес був прибутковим, середній спільний чек відвідувачів квест-кімнати має становити 400-600 гривень. Організатори квест-кімнат кажуть, що такий бізнес окупиться вже через 6-12 місяців, при середній відвідуваності 80-100 команд щомісяця. Дохід прогнозують на рівні 40-60 тисяч гривень на місяць.

Окремо доведеться платити за оренду приміщення (якщо воно не у Вашій власності) та зарплату персоналу, який працюватиме на квесті.

Раніше ми писали історію успіху маріупольця, якому вдалося відкрити квест-кімнату, вклавши у це 6 тисяч гривень. Доведеться самому багато попрацювати та підключити своїх друзів.

Відкрити хостел

Компанія DREAM Hostels пропонує підприємцям вкладатися у вигідний бізнес – хостели. Нині проекти працюють вже у Харкові, Одесі та Запоріжжі. Незабаром відкриються у ще трьох містах.

Міні-хостел, який вміщає до 40 гостей, франчайзери пропонують обладнувати в квартирах

За 200 тисяч гривень можна відкрити “квартирний хостел”, розміром 100-200 м². Додатково потрібно сплатити вступний внесок 60 тисяч гривень. У сплачену суму входитиме підтримка і розвиток Вашого проекту командою професіоналів, підбір локацій, реклама, навчання персоналу, персональний менеджер та дизайн-проект приміщення (щоб усі стандарти та норми були дотримані).

Роялті на рівні 4%. Дохід обіцяють від 20 тисяч до 150 тисяч гривень на місяць. Період окупності 9-30 місяців.

Магазин для дорослих

Пікантний бізнес з високою дохідністю пропонує компанія Happy Sex Shop. Доведеться залучати аудиторію 18+, яка відкрита до експериментів.

Інвестувати у такий бізнес потрібно від $20 до $25 тисяч. Традиційно, у набір послуг входить рекламна підтримка проекту, запуск проекту під ключ, дизайн-проект, підбір і навчання персоналу, контакти постачальників.

Магазин інтимних речей приносить доходу від 50 тисяч гривень на місяць

Вступного внеску треба сплатити 52 тисячі гривень + 3% роялті. Окупність обіцяють вже через 18-20 місяців. Щомісячний дохід прогнозують на рівні 50 тисяч гривень.

Трохи порад від редакції

Купуючи готовий бізнес – будьте уважні, коли Вам пропонують окрім щомісячної сплати роялті, ще й робити обов’язковий фіксований обсяг викупу продуктів. Наприклад, компанія зобов’язує щомісяця купувати у неї таку-то кількість продуктів, навіть якщо Ви не використовуєте весь обсяг. Це може бути прихована стаття додаткових витрат, тому обов’язково обговоріть її з представниками компанії до підписання контракту.

Варто звернути увагу і на стратегію компанії, щодо внутрішньої конкуренції. Чи буде франчайзер слідкувати за тим, аби в обраній Вами локації через місяць не з’явився ще один представник цієї ж компанії.

Для успішного ведення бізнесу, не забувайте вчасно сплачувати податки. Нехай усе вдається! 🙂

Суспільство

Проєкт Isolated спільно з ветеранами закликає взяти участь у благодійній різдвяній ярмарці

Опубліковано

Український проєкт Isolated/Ізольовані спільно з громадською організацією Veterano Service організовують благодійну ярмарку online, спрямовану на підтримку хворих самотніх дідусів та бабусь, сиріт, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, людей з інвалідністю.

Про це повідомляє Український Тиждень.

“Передноворічно-різдвяний час – час ярмарків. Люди починають купувати подарунки напередодні Святого Миколая, а далі – під ялинку на Новий рік, на Різдво, Старий Новий рік… І хоч 2020-й обмежив нас щодо спілкування offline, позбавив звичного ритму життя, але він не стане, як у відомому фільмі, «викрадачем Різдва»”, – йдеться в анонсі ярмарки.

Як зазначається, проєкт взяв собі за мету акцентувати увагу українців на тих, хто перебуває в ізоляції. Мета Isolated – розвинути нову культуру благодійності, де люди, об’єднавшись, знаходять новий сенс у добрих справах. 

Читайте такожМіжнародний день людей з інвалідністю: як активісти Доступно.UA роблять міста та заклади доступними

Також Veterano Service – платформа, на якій зібралися понад 200 власників ветеранських бізнесів пропонують делікатесні равлики, крафтові сири, прикраси, розкішні вироби зі шкіри, ексклюзивні іграшки для дітлахів, подарункові сертифікати на послуги.

Ярмарка online – можливість допомогти людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, зробивши покупки у ветеранів АТО, які пройшли горнило війни і у цей складний час будують своє майбутнє. 

“Ветерани АТО дуже добре знають, що таке людський біль та як важливо допомогти в складні періоди життя. Вони не раз долучалися до благодійності та підставляли своє плече потребуючим. Однак зараз їм потрібна і ваша участь”, – підкреслила Лариса Микитьон, керівнцяк Veterano Service.

Ярмарка відбуватиметься у FB-магазині на FB cторінці Veterano Service.

Читайте такожКавовий острівець інклюзії. Як у Вінниці люди з інвалідністю займаються бізнесом

Нагадаємо, у Києві розробили календар добрих справ.

Також презентували благодійний календар з українськими рятувальниками і котиками.

Головне фото: tyzhden.ua.

Читати далі

Суспільство

Показали перші фото трамвая «Еталон» із автозаводу Чернігова

Опубліковано

Чернігівський автозавод завершує складання трамвайного вагона моделі TR3100, пише Варта.

Зі світлин видно, що вже практично завершено складання кузова трамвайного вагона.

Раніше анонсувалося, що для трамваїв моделі TR3100 виробник застосує капітально-відновлені візки від трамвайних вагонів «Tatra» чеського виробництва.

Розробку конструкції трамвайного вагона проводила філія Чернігівського автозаводу НДІ Автомобілебудування, розташована у Львові.

Читайте такожКавовий острівець інклюзії. Як у Вінниці люди з інвалідністю займаються бізнесом

На відміну від розробок інших українських виробників трамваїв – концерну «Електрон» та ТзОВ «Татра-Юг», що розробляють і виготовляють багатосекційні трамваї із часткою низької підлоги від 100 до 70%, «Еталон» вирішив створити односекційний «коритопідлоговий» трамвайний вагон, у якому відсоток низької підлоги не перевищуватиме 35%.

Водночас такий трамвай на відміну від багатосекційних, не потребуватиме глобального переобладнання трамвайних депо.

Читайте такожМіжнародний день людей з інвалідністю: як активісти Доступно.UA роблять міста та заклади доступними

Нагадаємо, у Миколаєві стартувало будівництво нової тролейбусної лінії.

Як ми повідомляли раніше, на вулиці Львова виїде 8 екологічних автобусів.

Усі фото: varta.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Молодь з усієї України запрошують на онлайн-форум про роботу майбутнього: чому варто приєднатися

Партнерський матеріал

Опубліковано

У п’ятницю, 11 грудня, молодь з усієї України запрошують на онлайн-форум «Future of Work: бачення нового покоління» про роботу майбутнього.

Карантин через пандемію та пов’язаний з цим глобальний спад економіки в 2020 році створили вкрай невизначені перспективи ринку праці та прискорили автоматизацію роботи. За даними звіту The Future of Jobs Report 2020 Всесвітнього економічного форуму, час, який витрачають на поточні робочі завдання люди і машини, зрівняється до 2025 року.

За підрахунками компаній близько 40% робітників потребуватимуть перекваліфікації за шість місяців або менше. Інтерактивний форум «Future of Work: бачення нового покоління» збере разом топ-менеджерів, експертів провідних компаній та молодь, щоб поділитися власним баченням роботи в Україні майбутнього.

Читайте також: Міжнародний день людей з інвалідністю: як активісти Доступно.UA роблять міста та заклади доступними

Програма форуму

У програмі форуму «Future of Work: бачення нового покоління»:

  • Презентація програми UNITY та можливостей для молоді від Career Hub
  • Підписання Пакту заради молоді-2025
  • Сareer Talks: галузі майбутнього – виступи топ-менеджерів/ок з галузей майбутнього 
  • Дискусія за участю молоді «FUTURE OF WORK: бачення нового покоління»
  • Навички ХХІ століття та умови їх формування і розвитку для молоді 
  • Квіз та розіграш призів серед учасників форуму і нетворкінг на ZOOM-afterparty  

Як взяти участь?

Участь безкоштовна. Реєстрація відкрита до 8 грудня 2020 року (включно) за посиланням: https://forms.gle/kEJQaXDDd5twXB1G8 Переглянути онлайн-трансляцію форуму можна буде за посиланням, яке буде надіслано всім зареєстрованим і розміщено напередодні форуму в Facebook.

Форум організовують Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Всеукраїнським молодіжним центром та міжнародною організацією IREX в межах програми UNITY.

Програма UNITY фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується IREX разом з Центром «Розвиток КСВ». Медіапартнерами онлайн-форуму є медіа для оптимістів ШоТам та Освіта.ua.

Для запитань і акредитації ЗМІ: info@careerhub.in.ua, 0977930569.

Довідка

Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. 

Читати далі

Суспільство

В Україні вироблятимуть каву з топінамбура

Опубліковано

На Івано-Франківщині виготовлятимуть каву із топінамбура. Про це AroPortal.ua розповів засновник підприємства «Топінамбур» Богдан Кобринський.

Це підприємство вирощує топінамбур на 50 га, 10 із яких цього сезону спеціально висаджено для виробництва кави.

«З 10 га ми плануємо збирати топінамбур протягом зими-весни, щоб визначити, в який період він має найкращі смакові якості для виробництва кави. Думаю, ця робота триватиме до травня включно. Загалом розраховуємо, що зберемо 15 т/га», — розповідає Богдан Кобринський.

Читайте також: Український топінамбур постачатимуть на азіатські ринки

Як перероблятимуть?

Наразі триває дослідження топінамбура, паралельно ведеться робота над фасуванням і упаковкою.

«Переробляти топінамбур, тобто сушити в інфрачервоній сушарці та перемелювати в порошок, ми повністю будемо на обладнанні НВП «Індуктор». Для цього маємо все необхідне. Також зараз розробляємо технологію, яка б дозволила робити з топінамбура розчинну каву», — зазначає Богдан Кобринський.

За його словами, для людей, які віддають перевагу здоровому харчуванню, кава із топінамбуру — зовсім не новина, адже це натуральний зерновий напій. Щоправда, досі в Україну його імпортували, тепер є можливість робити український продукт, нічим не гірший від іноземного.

Читайте також: На Прикарпатті використовують новий вид біопалива

У чому особливість напою?

Зазначається, що найголовніша особливість кавового напою з топінамбура — високий вміст інуліну, природного інсуліну, який допомагає стабілізувати рівень цукру в крові. “Вживати таку каву діабетикам необхідно не тільки для смаку, але і корисно для здоров’я. Також напій має низьку калорійність і відмінне співвідношення жирів та вуглеводів, тобто підходить для тих, хто хоче скинути вагу”, — стверджує Богдан Кобринський.

Готується напій так: подрібнений порошок топінамбура заливається холодною водою і вариться на повільному вогні аналогічно напою з натуральних зерен. Для отримання кави середньої міцності необхідна одна столова ложка порошку і 120-150 мл води.

Фото: kava-map.com

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.