Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1499839328 3516 1 1499839328 3516 1

Суспільство

Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Гроші мають робити гроші, а не муляти під периною чи згорати від інфляції. Погоджуєтесь? Пропонуємо варіанти, як вигідно вкласти у власну справу. Із цим допоможе впоратися франчайзинг. Можна купити готову модель бізнесу у розкручених брендів, або підприємців, які пройшли весь шлях і за гроші готові поділитися працюючими моделями, контактами, порадами.

Часто, компанії готові надати обладнання і дозвіл працювати під своїм брендом, аби таким чином залучати в свою мережу якомога більше клієнтів. За шалені кошти можна навіть придбати франшизу відомого ресторану фастфуду KFC чи спорттоварів Columbia.

Ми обрали шість найцікавіших видів бізнесу, представлених на ринку України. Рейтинг розташовується по зростанню інвестицій у франшизу.

Яблука в карамелі та фрукти в шоколаді

Найдешевший, найекзотичніший та найменш затратний по ресурсах вид бізнес – яблука в карамелі. Десерт, який зручно їсти на вулиці, прийшов зі Штатів. Там мало кого здивуєш такими ласощами. Тому українських покупців підкупить ще й “вау-ефект” та новизна.

Українська компанія Food For Good пропонує інвестувати у готовий бізнес від $380. У вартість входить візок-трансформер, із вмонтованим необхідним обладнанням для приготування їжі. Гарантію дають на 5 років. У вартість також входить сайт, для інтернет-продажів, рекламна підтримка, налаштована під Ваше місто, навчання, а також інші “плюшки”.

https://shotam.info/yak-vzuttia-z-kramators-ka-pidkorylo-yevropu/
Традиційне для американців блюдо “яблуко в карамелі”, нещодавно дісталося і України

За прогнозами, такий бізнес окупиться вже за 20 днів. Мінімальний щомісячний дохід, за умови вибору гарного місця, становитиме від 35 тисяч гривень.

Окрім яблук в карамелі, компанія Food For Good пропонує підприємцям-початківцям спробувати продавати інші фрукти, але в шоколадній глазурі. А також робити “фруктовий шашлик”. Тоді максимальна сума інвестицій становитиме $1350.

Із переваг: цей вид франшизи компанія надає без паушального внеску (вступний одноразовий платіж) та щомісячних роялті. Крім того, візок із фруктами можна встановлювати як для торгівлі у ТЦ, так і на вулиці. Не будете обмежені локаціями.

Кукурудза в стаканчиках

Доволі популярним продуктом “вуличної їжі” стала кукурудза в стаканчиках. Компанія “Corn house” пропонує придбати готовий бізнес. Це стенд площею 2-3 м², у якому вмонтоване спеціальне обладнання для зберігання свіжомороженої та парового підігріву кукурудзи.

Взяти у франшизу такий бізнес можна, сплативши $5700. Великий профіт від покупки – немає жодних подальших відрахувань компанії. Бо всі “членські внески” сплачуються одразу. Проте окупність прогнозують вже за 2-5 місяців. Для просування такого виду бізнесу достатньо буде 1-2 людей персоналу, що дозволяє суттєво економити на видатках.

Для блюда кукурудза в стаканах – використовують свіжоморожений продукт

Але можна зекономити. На сайті startup.ua пропонують придбати обладнання візок-кукурудзоварку, морозилку-скриню (240 л) за $700. На обладнання дається гарантія.

Кава

Україна унікальна тим, що у нас з кожним роком все більше зростає культура споживання кави. За підрахунками компанії POSTER, українці випивають 100 чашок напоїв на рік поза домом. Найчастіше, купують “з собою”. Тому ідеальний варіант – міні-кофейня або вуличний продаж кави.

Щодня людство випиває 2,2 мільярди філіжанок кави

Дешевший варіант бізнесу – мобільна кава, коли напої роблять на вулиці у переобладнаному під це авто. Сервіс FranchBiz пропонує за 160 тисяч гривень придбати переобладнаний під “кавомобіль” Renault, Citroen, Fiat чи Peugeot. Допоможуть також із вибором місця, підбором персоналу, надаватимуть сервісне обслуговування машини, отримаєте доступ до оптових закупівель та юридичну підтримку 24/7. Крім того, після підписання контракту, бізнесменом станете вже через 7 днів.

Можна приєднатися до гігантів ринку, зокрема, мережі кав’ярень Aroma Kava. За 250 тисяч гривень бренд надає франчайзинг, у який входить бокс-острівець площею 6-9 м², який найкраще розташовувати у великих торгових центрах. Від моменту підписання контракту, вже за місяць отримаєте власний бізнес. У вартість франчайзингу входить: навчання персоналу та спеціальна уніформа, брендовий посуд, обладнання, рецепти приготування, технології, алгоритм обслуговування.

Щомісячні виплати роялті компанії становитимуть 2%. Одноразовий додатковий внесок становитиме 75 тисяч гривень. Термін окупності такого закладу обіцяють вже через 6 місяців.

Готова квест-кімната

Ідея, яка здатна приносити солідні щомісячні прибутки. Суть гри полягає в тому, що 2-5 людей закривають у кімнаті із завданнями та загадками. Команда має за годину розгадати все, щоб вибратися.

Компанія “Под Замком” пропонує франчайзинг готових квест-кімнат. На запуск потрібно від $10 тисяч. Компанія повністю обладнає орендоване Вами приміщення. Надасть готовий сценарій гри та всі загадки. Крім того, у вартість франчайзингу входить якісна реклама закладу і просування у соціальних мережах. А також власний сайт квест-кімнати, навчання персоналу (операторів, адміністраторів), юридичний супровід.

Квест-гра “5 елемент” від компанії “Под Замком”

Одноразовий внесок становить від 22 до 55 тисяч гривень, в залежності від міста, де плануєте відкрити квест-кімнату цього бренду. Щомісяця доведеться сплачувати компанії від 10 до 15% з проданих на квест квитків.

Щоб бізнес був прибутковим, середній спільний чек відвідувачів квест-кімнати має становити 400-600 гривень. Організатори квест-кімнат кажуть, що такий бізнес окупиться вже через 6-12 місяців, при середній відвідуваності 80-100 команд щомісяця. Дохід прогнозують на рівні 40-60 тисяч гривень на місяць.

Окремо доведеться платити за оренду приміщення (якщо воно не у Вашій власності) та зарплату персоналу, який працюватиме на квесті.

Раніше ми писали історію успіху маріупольця, якому вдалося відкрити квест-кімнату, вклавши у це 6 тисяч гривень. Доведеться самому багато попрацювати та підключити своїх друзів.

Відкрити хостел

Компанія DREAM Hostels пропонує підприємцям вкладатися у вигідний бізнес – хостели. Нині проекти працюють вже у Харкові, Одесі та Запоріжжі. Незабаром відкриються у ще трьох містах.

Міні-хостел, який вміщає до 40 гостей, франчайзери пропонують обладнувати в квартирах

За 200 тисяч гривень можна відкрити “квартирний хостел”, розміром 100-200 м². Додатково потрібно сплатити вступний внесок 60 тисяч гривень. У сплачену суму входитиме підтримка і розвиток Вашого проекту командою професіоналів, підбір локацій, реклама, навчання персоналу, персональний менеджер та дизайн-проект приміщення (щоб усі стандарти та норми були дотримані).

Роялті на рівні 4%. Дохід обіцяють від 20 тисяч до 150 тисяч гривень на місяць. Період окупності 9-30 місяців.

Магазин для дорослих

Пікантний бізнес з високою дохідністю пропонує компанія Happy Sex Shop. Доведеться залучати аудиторію 18+, яка відкрита до експериментів.

Інвестувати у такий бізнес потрібно від $20 до $25 тисяч. Традиційно, у набір послуг входить рекламна підтримка проекту, запуск проекту під ключ, дизайн-проект, підбір і навчання персоналу, контакти постачальників.

Магазин інтимних речей приносить доходу від 50 тисяч гривень на місяць

Вступного внеску треба сплатити 52 тисячі гривень + 3% роялті. Окупність обіцяють вже через 18-20 місяців. Щомісячний дохід прогнозують на рівні 50 тисяч гривень.

Трохи порад від редакції

Купуючи готовий бізнес – будьте уважні, коли Вам пропонують окрім щомісячної сплати роялті, ще й робити обов’язковий фіксований обсяг викупу продуктів. Наприклад, компанія зобов’язує щомісяця купувати у неї таку-то кількість продуктів, навіть якщо Ви не використовуєте весь обсяг. Це може бути прихована стаття додаткових витрат, тому обов’язково обговоріть її з представниками компанії до підписання контракту.

Варто звернути увагу і на стратегію компанії, щодо внутрішньої конкуренції. Чи буде франчайзер слідкувати за тим, аби в обраній Вами локації через місяць не з’явився ще один представник цієї ж компанії.

Для успішного ведення бізнесу, не забувайте вчасно сплачувати податки. Нехай усе вдається! 🙂

Відео дня

Суспільство

«Привітання» на снарядах, тату та десант фіалколюбів. Як українці креативлять, аби зібрати гроші на ЗСУ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фіалки, що закривають потреби воїнів-зв’язківців, «мільйонний» веломарафон вздовж лінії фронту та сувеніри зі збитих російських літаків. Аби зібрати кошти на допомогу військовим українці вигадують, здавалося б, неймовірні речі.

ШоТам зібрав кілька прикладів, які доводять: аби підтримати ЗСУ та допомогти волонтерам із закриттям збору, не обов’язково жертвувати великі суми. Інколи достатньо трохи покреативити.

«Привітання» для окупантів на снарядах

20-річний студент-айтівець Антон Соколенко з перших днів повномасштабного вторгнення намагався усіма можливими способами допомогти в боротьбі з окупантами. Спочатку хлопець приєднався до волонтерського центру та готував «коктейлі Молотова». Утім згодом стало зрозуміло: це марна робота, адже термін придатності таких «гостинців» – день-два, тоді як обсяги «виробництва» сягали сотень пляшок на добу.

Відтак Антон створив власний телеграм-канал для збору коштів на потреби ЗСУ. Коли донатити стали менше, айтівець почав шукати спосіб заохотити підписників жертвувати більше грошей. І знайшов! В одному з каналів він побачив, як хтось з волонтерів назбирав $3000 в обмін на написи на артилерійських снарядах. Ідею, схоже, швидко закинули, а Антон – підхопив і перетворив на креативний спосіб задонатити ЗСУ.

Ціна одного «привітання» для російських загарбників – 40 доларів. Дві «листівки» можна замовити зі знижкою – за $70.

«У вас є шанс вбити орків своїм текстом на артилерійському снаряді, яким буде обстріляно російських солдатів. Ви отримаєте фотографію з підписаним вами боєприпасом», – зазначено в публікації телеграм-каналу Combat Footage, який веде Антон. 

Веломарафон прифронтовими містами

Ця ідея належить львів’янину Богдану Прокоповичу. Хлопець подолав 1500 кілометрів прифронтовими містами, аби зібрати мільйон гривень на підтримку нашої армії. І зібрав навіть більше! Принцип марафону доволі простий: велосипедист проїжджав один кілометр за кожні 700 гривень донату.  У розмові з командою ШоТам Богдан назвав свою ідею чимось «на межі між неймовірною геніальністю і тотальною тупістю». 

«Неймовірна геніальність, тому що мені це здалося прикольним: роблячи те, що дуже люблю, я зможу зібрати досить велику суму на потреби війська. Тотальна тупість виявлялася в безлічі нюансів: спочатку не було зрозуміло, наскільки моя ідея безпечна, як під час поїздки знімати якісь речі так, щоб людям було цікаво дивитися, і водночас не зняти нічого зайвого, аби не зашкодити нашим військовим. Однак я подумав, що коли ти робиш щось настільки тотально тупе, воно стає геніальним», – розповів Богдан Прокопович.

Крім того, волонтер влаштував аукціон із «сувенірами» від брата, який служить у ЗСУ. З-під віртуального молотка пішли сухпайок російської армії, відпрацьований касетний снаряд від РСЗВ «Ураган» та уламок від ракети РСЗВ «Ураган». Більше про марафон прифронтовими зонами читайте в нашому матеріалі.

Брелоки з уламків російських літаків та гвинтокрилів

Керівник диджитал-агенції UAMASTER та волонтер Юрій Висовень поєднав захоплення авіацією з допомогою волонтерській ініціативі Drons for Ukraine . Завдяки його ідеї уламки ворожих літаків перетворюються на стильні брелоки. Отримати їх можна, задонативши на збір дронів понад $1000. І це спрацювало!

Лише за два тижні волонтерам вдалося продати 400 таких брелоків та зібрати $400 000 на закупівлю безпілотників для ЗСУ.

Фото: dronesforukraine.fund

«Усе просто: я – хлопчик, який дуже любить авіацію. З 23 років займаюсь парашутним спортом.Авіація викликає у мене захват. Я прекрасно розумів, що хлопців, які цікавляться мілітарною темою й літаками, у світі багато. Тому отримати шматок справжнього літака для них – суперкруто”, – пояснює Юрій.

Кожен брелок потрапляє до благодійників з написом на підкладці: «Зроблено в Росії та перероблено в Україні», картою Київщини й інформацією про літак чи гвинтокрил, який завдяки ЗСУ перетворився на металобрухт. І хоча ця ініціатива розрахована, перш за все, на іноземних добродіїв, долучитися та підтримати збір коштів на БПЛА для української армії можна за цим посиланням

Фото: dronesforukraine.fund

Понад 20 мільйонів гривень за хтивки

Теронліфанс – ініціатива, що зародилася в Твіттері на початку березня. Суть проєкту доволі проста: люди жертвують кошти на підтримку ЗСУ чи допомогу переселенцям, надсилають скріншот квитанції учасницям чи учасникам проєкту та отримують за це хтивку (нюдс) – еротичну фотокартку.

Ідея неодноразово наражалася на хейт, але головний показник будь-якої ініціативи – це її результат. Станом на кінець червня дівчатам та хлопцям з Теронліфансу вдалося зібрати на підтримку армії та українців понад 23 мільйони гривень.

Засновниці проєкту. Фото: ukrainky.com.ua.

«Спочатку ідея здавалася досить абсурдною. Але коли ми в перші дні зібрали близько 200 тисяч гривень, то стало зрозуміло – це працює. Ідея лежала на поверхні, тому що в твіттері багато дівчат люблять постити нюдси по четвергах. Ми лише направили це в потрібне русло. І до нас почали приходити ці дівчата з проханням приєднатися», – розповідає співзасновниця руху Теронліфанс Настя.

Продаж картин на підтримку армії

Прикладів таких ініціатив – безліч. Напевно, найвідоміша з них, – продаж роботи Марії Приймаченко «Квіти виросли коло четвертого блоку» за рекордні 500 тисяч доларів. До речі, згодом картинку передали Національному художньому музею України.

Ще один приклад – аукціон з роботою телеведучого та волонтера Сергія Притули. Свою картину «Батько і мати. Два сонця гарячих» Притула продав з молотка за 25 тисяч доларів. 

«Ескіз картини з’явився, коли мені було 16. Я вступив на перший курс Тернопільської академії народного господарства. Ви розумієте, що для хлопця такого віку подібна історія появи ідеї такого малюнку – це нормально. Намалював я на полотні це, коли мені було фактично 30. І от, коли мені 41, я це продав. Від ідеї до продажу минуло 25 років», – розповів волонтер.

Подібні ініціативи відбуваються доволі часто й на більш локальному рівні. Наприклад, блогерка та волонтерка Зоя Казанжи нещодавно провела аукціон з роботами художника, письменника та ветерана Валерія Пузіка. Усі лоти – картини, створені на передовій у 2015 році – вже знайшли нових власників.

Картини Валерія Пузіка.

Після повномасштабного вторгнення РФ Валерій знову повернувся на фронт, а у вільний час – продовжує малювати. Тож цілком ймовірно, що незабаром відбудеться новий аукціон – з картинами, створеними цьогоріч, після віроломного вторгнення російських окупантів. Слідкувати за оновленнями можна на сторінці воїна.

Дитячий блокпост

До підтримки наших воїнів долучаються навіть діти! Зокрема, на Львівщині малеча створила «Блокпост юного патріота заради мрії» та зверталася до водіїв з проханням підтримати наших військових гривнею.  І у них вийшло: всього за три дні діти назбирали на два бронежилети для воїнів Стрийщини, які сьогодні боронять Україну на передовій.

Татуювання в обмін на донат

Що роблять українські тату-майстри, поки наші воїни б’ють окупантів? Правильно, б’ють татуювання, а кошти спрямовують на підтримку ЗСУ. Один з таких кейсів – спільнота київських татуювальників, які зґуртувалися й щосуботи набивають нові малюнки в обмін на донат для ЗСУ. Завдяки цій ідей 20 майстрів назбирали вже понад 300 тисяч гривень.

Серед найпопулярніших запитів – тату з коктейлями Молотова, листям каштану, протитанковими ракетами, тризубом, культовою фразою українського прикордонника про «русскій воєнний корабль» та паляницею.

Фото: donttakefake.com.

«На початку ситуація в місті була небезпечною і клієнтів майже не було. У квітні кияни почали повертатись додому, місто стало оживати і з’явилась ідея зібрати декількох майстрів в одному місці та робити тату за донат для армії всім охочим. Для проведення обрали локацію на Нижньоюрківській 31 – приміщення клубу, який зараз не працює. Так ми могли знову займатися улюбленою справою і фінансово допомагати військовим», – розповів ініціатор проєкту, тату-майстер з Києва Саша Енімал.

Про креатив українців вже написало британське видання Guardian, а охочих допомогти армії й отримати нове татуювання з кожною суботою лише більшає. 

Фіалки для перемоги

Як фіалки можуть допомогти армії? Усе просто! Кілька днів тому волонтерка Наталія Церковна вирішила зібрати 150 тисяч гривень, аби придбати ретранслятор для наших зв’язківців. Сума – чимала, до того ж, щодня по всій Україні тривають десятки різних зборів на допомогу ЗСУ.

Однак допомогти Наталії вирішили… любителі фіалок! Спільнота селекціонерів організувала флешмоб #Квіти_для_Перемоги, аби допомогти Наталії якомога швидше зібрати необхідні кошти. 

До акції долучилися понад три десятки українців, що вирощують сенполії. «Ізабель», «Гейша», «Моя розумничка», «Рудий кіт», «Шанхайська троянда», «Лара Фабіян», «Ален Делон», «Біла Заздрість» та ще десятки різних сортів допомогли волонтерці зібрати всю суму! 

Чи зупинилися на цьому любителі фіалок? Звісно ні! Одразу після закриття збору Наталії ця спільнота неймовірних та шалених людей закрила ще один збір – волонтерки Юлії Гриценко. 

Що спільного у всіх цих кейсах? Допомогати – просто, і для цього не обов’язково донатити великі суми. Навіть 5 гривень можуть допомогти закрити збір. 

Відео дня
Читати далі

Суспільство

Миколаївські десантники збили ворожий розвідувально-ударний вертоліт Ка-52

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У неділю, 26 червня, підрозділ протиповітряної оброни 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України збив російський розвідувально-ударний вертоліт Ка-52 «Алігатор».

Про це повідомили у Командуванні Десантно-штурмових військ.

Зазначається, що збили ворожий літак із переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла».

«Підрозділи Десантно-штурмових військ Збройних Сил України й надалі продовжують виконувати бойові завдання та знищувати ворогів нашої Батьківщини з усього наявного озброєння!», — йдеться у повідомленні.

Про 79 ОДШБр

79-та окрема десантно-штурмова бригада — з’єднання Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Базується у м. Миколаїв. У 2014 році бригада брала участь в обороні Донецького аеропорту. Підрозділ 79-ї під командуванням Миргородського Максима також брав участь в боях за Дебальцеве. З 2016 року аеромобільну бригаду було доповнено танковою ротою.

Про Ка-52

Ка-52 — російський бойовий вертоліт, командирська машина армійської авіації, здійснює розвідку місцевості, цілевказівки і координацію дій групи бойових вертольотів. Машина здатна вражати броньовану і неброньовану техніку, живу силу і повітряні цілі на полі бою. Є продовженням розвитку моделі Ка-50 «Чорна акула».

Нагадаємо, три дні тому, 23 червня, українські десантники збили ворожий гелікоптер Ка-52.

Як ми повідомляли раніше, українські морпіхи знищили ворожий БТР, що заховався у «зеленці» на Миколаївщині.

Фото: з відкритих джерел.

Відео дня
Читати далі

Суспільство

Над Одещиною Сили ППО збили дві крилаті ракети

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На підльоті до Одеси Сили протиповітряної оборони збили дві крилаті ракети, повідомили в Оперативному Командуванні «Південь».

Зазначається, що під прикриттям грози ворог атакував Одещину двома  протикорабельними ракетами типу «Онікс», випустивши їх з берегового ракетного комплексу «Бастіон», з території тимчасово окупованого Криму. 

Сили протиповітряної оборони напоготові у будь-який час та за всілякої погоди: обидві ракети знищено на підльоті до Одеси.

Читайте такожРечі, які допомагають. Як одеський проєкт одягає переселенців і закуповує обладнання в лікарні

Довідка

Протикорабельна ракета  «Онікс» — радянська/російська надзвукова універсальна ракета середнього радіусу дії, призначена для боротьби з надводними військово-морськими угрупованнями та одиночними кораблями в умовах сильної вогневої та радіоелектронної протидії. Може застосовуватись і проти наземних цілей. Дальність П-800 «Онікс» до 600 км.

Нагадаємо, 3 дні тому українська ППО збила дві крилаті ракети росіян над Одещиною.

Також 18 червня, над Одещиною збили дві крилаті ракети.

Фото: з відкритих джерел.

Відео дня
Читати далі