Суспільство
Вийшов перший епізод мультсеріалу «Дивосвіт» за мотивами творчості Марії Примаченко
Презентували перший епізод мультсеріалу «Дивосвіт», створений за мотивами творчості легендарної мисткині Марії Примаченко.
Про це ШоТам повідомили автори анімації.
Для зйомки 10-хвилинної серії було створено вручну понад 4000 малюнків, більшість з яких намалювала режисерка Марина Медвідь, а решту — аніматор Михайло Титов.
Читайте також: 5G та зміна ДНК. Чи вмієш ти відрізняти фейки про вакцинацію від правди? (ТЕСТ)
Мультсеріал має на меті популяризувати творчість видатної української художниці серед дітей, але творці кажуть, що він також буде цікавий і дорослим глядачам.
Відомі художні образи — чудернацькі звірі, казкові птахи, дивні лісові створіння — оживають у мультсеріалі й розкривають багатий та неповторний світ Марії Примаченко. Творці прагнули відтворити не тільки її візуальний стиль, а й емоційну атмосферу творів — анімація передає веселий настрій глядачам, який відчувається і в більшості картинах Примаченко.
Деякі герої «Дивосвіт» майже повністю повторюють свій оригінальний художній образ з картин, але є й такі, що зазнали певних змін. Для повного розкриття сюжету були створені і нові персонажі. Все це вже можна на власні очі побачити у першому епізоді.
Читайте також: Створюють мультсеріал за мотивами творчості Марії Примаченко: представили перші кадри
Сценарій мультсеріалу писала Марина Меднікова, яка надихалась не тільки картинами художниці, а й текстами, що Примаченко залишила у підписах до картин.
«Дивосвіт» показує дітям світ Марії Примаченко, він може стати для них інтерактивним посібником із відповідями на непрості етичні питання: на чому базується дружба, як проявляти повагу до іншого, не схожого на себе тощо. Відповіді на ці питання глядач буде отримувати через історії головного героя Левика. Кожна серія присвячена окремій темі, щоб допомогти дітям зорієнтуватися у складних ситуаціях.
До творчої команди анімаційного проекту долучилися: режисерка Марина Медвідь, аніматор Михайло Титов, сценаристка Марина Меднікова, композитор Петро Тихонов, продюсер Євген Татарінов, а також відомий український художник-постановник Едуард Кирич.
Ролі озвучували: Олеся Чечельницька, Катерина Сергеєва, Роман Чупіс, Анастасія Жарнікова. Перший епізод знято за підтримки Українського культурного фонду.
Читайте також: «Червоні рюкзаки». Як створювали проєкт для підлітків, що розповідає про рідкісних тварин України
Нагадаємо, український мультфільм «Хоробрі Зайці» запустили на італійському телебаченні.
Як ми повідомляли раніше, школярі створили першу онлайн-мапу міфів і легенд України.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі