На ютуб із безплатним доступом виклали відновлену та українськомовну версію мультика «Бобе Майсес». Він став першим анімаційним фільмом, який створили за мотивами єврейського фольклору.
Цей мультик став режисерським дебютом Олени Касавіної, який отримав багато нагород і був визнаний Найкращим анімаційним фільмом України 1993 року.
Стрічка після створення весь час зберігалася на аналоговому носії. До того ж вона була російськомовною. Понад три десятиліття режисерка прагнула, щоб «Бобе Майсес» знову зʼявився на екранах, але цього разу — українською.
Довженко-Центр та кінокомпанія «Магіка-фільм» за сприяння Українського культурного фонду зацифрували стрічку, провели ремастеринг та надали їй нового звучання.
Голосом кінокартини стала українська актриса театру та кіно Ада Роговцева.
«Цей матеріал, він мені відразу сподобався. Прочитала на ніч, посміхнулася і захотіла, щоб уже настав ранок і я вийшла на роботу. Фільм прекрасний, досконалий, з великим гумором. І серйозний, і філософський. Анімація прекрасна. Для мене це досконалий твір», — ділиться своїми враженнями Ада Роговцева.
Український кінокритик і кінознавець, член Державної ради з питань кіно Держкіно України Алік Шпилюк пояснює, чому цей проєкт настільки значимий: «Як на мене, прецедент фільму “Бобе Майсес” і його відновлення, відтворення українською мовою — це просто неймовірний успіх і думаю, що це може стати прикладом для інших фільмів для їх повернення до українського культурного контексту».
Подивитися анімаційний фільм «Бобе Майсес» можна на ютубі за посиланням.
Нагадаємо, що режисерка створила мистецьку резиденцію у гуцульській хаті: простір для творчості та збереження культури (ВІДЕО).
Стрічка Павла Острікова «Ти — Космос» здобула три нагороди на фестивалі в Трієсті, що проходив з 29 жовтня по 3 листопада.
Про це повідомило Державне агенство з питань кіно.
У фантастичному фільмі розгортається історія українського далекобійника Андрія, який залишається єдиним живим у всесвіті після вибухи Землі. Він так вважає до тих пір, поки не виходить на зв’язок із француженкою Катрін.
Фільм у Трієсті здобув такі нагороди:
Asteroide award;
Audience award (The Begin Hotels);
INAF event horizon award.
Як вказують у Держкіно, останню нагороду заснували у 2023 році з нагоди 60-річчя першого Міжнародного фестивалю науково-фантастичних фільмів у Трієсті. Її присуджує журі, до складу якого входять астрофізики, журналісти та кінокритики.
Trieste Science+Fiction Festival — найбільший італійський фестиваль науково-фантастичного кіно, що об’єднує жанри фантастики, жахів і фентезі з усього світу. Заснований у 2000 році, він продовжує традиції фантастичних показів у Трієсті з 1963 року.
Раніше ми писали, що фільм «Ти — Космос» здобув головну відзнаку на європейському кінофестивалі.
Нагадаємо, що Одеська національна опера виступить на сценах Нідерландів та Бельгії.
Проєкт, який бере свій початок у 2000-х роках з ідеї архітектора Миколи Кислого, цього разу прагне завершити команда на чолі з мисткинею Аннабеллою Моріною. Ідея Кислого — створити символічний «Ключ міста» — знайшла нове життя завдяки групі «12», яка вже почала роботу над інсталяцією.
Цей артоб’єкт не лише привертає увагу до проблем Києва, а й об’єднує містян. Кожен може внести частинку своєї історії, залишивши ключ, що символізує його любов і зв’язок з містом. Інсталяція стане однією з дванадцяти символічних «брам», кожна з яких присвячена певній київській темі.
Залишити ключ можна в спеціальній скриньці в музеї «Золоті Ворота» до 11 листопада — він стане частиною двометрової інсталяції, яку прикрасять тисячі ключів киян.
Команда спільноти «Україна Інкогніта» провела дві толоки для очищення каплиці Вітте на Байковому кладовищі, де дерева вже почали рости навіть на даху, а стіни були вкриті диким виноградом.
Активісти зібрали уламки оздоблення, включно зі шпилем, і тепер працюють над створенням 3D-моделі каплиці. Це допоможе визначити необхідні кроки для консервації та реставрації, а також оцінити вартість відновлення.
Нагадаємо, що в Україні анонсували запуск реєстру державної підтримки у сфері культури: деталі.
Найкращий мультик 1993 року: в Україні відреставрували картину із голосом Ади Роговцевої (ВІДЕО)
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Найкращий мультик 1993 року: в Україні відреставрували картину із голосом Ади Роговцевої (ВІДЕО) на Початковий екран
Закрити
Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Найкращий мультик 1993 року: в Україні відреставрували картину із голосом Ади Роговцевої (ВІДЕО) на головний екран мобільного пристрою
1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
Коментарі