Суспільство
В Україні вперше провели трансплантацію кісткового мозку дитині з рідкісним захворюванням
В Охматдиті вперше в Україні провели трансплантацію кісткового мозку дитині з рідкісним захворюванням — остеопетрозом.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.
Пацієнтку звати Ангеліна, їй скоро виповниться пять. Рік тому дівчинці поставили діагноз — мармурова хвороба (остеопетроз).
Це рідкісне вроджене захворювання, зустрічається в однієї дитини на мільйон та призводить до надмірного ущільнення кісток. Як наслідок — порушення функції органів чуттів, неврологічних розладів, інших ускладнень та прогресивної інвалідизації.
Зазначається, що єдиним радикальним методом лікування, який дає шанс зупинити прогресування захворювання, є трансплантація стовбурових гемопоетичних клітин.
Читайте також: «Я мріяв про це з дитинства». Хлопець із синдромом Дауна став кондитером у майстерні печива на Київщині. Як йому це вдалося
«Проте ніхто з родини не підійшов Ангеліні як донор. Сумісні клітини почали шукати в українському та світовому реєстрах донорів кісткового мозку. Донором для Ангелінки погодився стати молодий хлопець з Польщі», — йдеться у повідомлені.
Спеціалісти з Охматдиту успішно провели трансплантацію кісткового мозку. Сьогодні, 19 липня, Ангеліну вже виписали з лікарні.
«Дівчинку чекає реабілітація та відновлення після важкого лікування», — додали лікарі.
Про Охматдит
Охматдит — це найбільша дитяча лікарня в Україні. Заклад розміщений у Києві та надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу. За результатами акредитації в 2008 році лікарня підтвердила вищу категорію. Щорічно в стаціонарі на 620 лікарняних ліжках проходять лікування до 18 тисяч дітей. Також близько 20 тисяч отримують невідкладну допомогу в травматологічному пункті лікарні.
Нагадаємо, в Охматдиті вперше на пострадянському просторі почали лікувати рідкісну генетичну хворобу.
Фото: t.me/mozofficial.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі