Суспільство
У Львові в Палаці Хоткевича відкрили артмайстерню для юних митців
У Львові в Палаці Хоткевича відкрили оновлений простір «ХотАртКлас» — сучасну артмайстерню для юних митців.
Про це повідомили у пресслужі Львівської міської ради.
Реалізація цієї ініціативи стала можливою завдяки Громадському бюджету Львова. 2020 року 691 львів’янин віддав голос за проєкт «ХотАртКласу», що дозволило йому увійти до п’ятірки ініціатив малих проєктів в категорії «Інші» і бути дофінансованим Львівською міською радою.
Читайте також: Пішки перетнув Україну навхрест. Мандрівник Олександр Волощук про кратер від метеорита, піщані коси та спустошене село
Упродовж багатьох років у цьому приміщенні працює Зразкова студія, де навчають дітей різним видам й практикам візуального та об’ємного мистецтва, регулярно проводять майстер-класи. Досі простір був недостатньо оснащений та комфортний для сучасного багатофункціонального використання.
Дизайн простору розробляла Олена Курець, якій вдалося втілити у проєкті всі креативні задумки і побажання керівників студії, поєднавши їх із ергономічними рішеннями та європейськими практиками.
Читайте також: «Мене обурюють стереотипи». Історія соціального підприємства, де навчають ромських жінок шити та заробляти
Палац Хоткевича отримав мультивекторне, технічно обладнане приміщення із підключенням потужного світла, встановленими професійними художніми шафами, мольбертами, зручними стільцями-сідлами і проєктором з екраном для інтерактивної творчої офлайн та онлайн роботи.
Тож тепер митці-початківці мають усі найкращі умови для розвитку у Палаці Хоткевича, адже крім творчої майстерні в інституції уже рік працює галерейний простір ХотАртХол, який створений саме для мистецьких дебютів.
Стати учасником і почати навчатися у ХотАртКласі можна в будь-який час. Для цього потрібно лише заповнити заявку онлайн на сайті Палацу Хоткевича через кнопку «записатись у гурток».
Нагадаємо, у Славутичі відкрили перший інноваційний музей мистецтв.
Як ми повідомляли раніше, Національний художній музей готує цифрову NFT-колекцію українського мистецтва.
Фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі