Спорт
12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО)

Дарʼя Пономаренко з Черкас ввійшла до Книги рекордів Гіннеса зі спортивним досягненням. Дівчинка виконала 24 шпагати догори ногами на спортивному пілоні без зупинки.
Про це повідомила мама Дар’ї Ксенія Розум.
Ксенія зазначила, що виконання цієї вправи вимагало від Дар’ї високої технічної складності. Крім того, лише рік тому дівчинка зазнала серйозної травми, після якої тривалий час відновлювалася. Та все ж спортсменка змогла повернутися до тренувань і виконати необхідні умови для встановлення рекорду.
Фіксація рекорду відбулася відповідно до вимог Книги рекордів Гіннеса в італійському Мілані.
«Це визначна подія не тільки для мене, а й для всієї України. Діти теж можуть бути сильними, рішучими й надихаючими! Дякую всім, хто був поруч, підтримував і вірив», — сказала Дарʼя Пономаренко.
Читайте також: У Бучі 18-річний хлопець встановив новий спортивний рекорд України
Опубліковано Ксенією Розум Понеділок, 14 квітня 2025 р.


Нагадаємо, що силач зі Львова ввійшов до Книги рекордів Гіннеса (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Ксенії Розум
Спорт

Ветеран з Вінниччини Роман Кашпур став першим українським параатлетом, якому вдалося подолати усі шість маратонів серії World Marathon Majors.
Про це повідомив Роман Кашпур на своїй фейсбук-сторінці.
Досягнення українця
Останньою дистанцією для спортсмена став 129-й Бостонський маратон. Раніше він уже брав участь у забігах у Лондоні, Берліні, Чикаго, Нью-Йорку та Токіо. Це досягнення Роман присвятив своїй доньці Вікторії.
Також він зазначив, що після забігу у Бостоні завершили знімати документальний фільм про подолання шести найбільших маратонів. Стрічка про Романа Кашпура вийде орієнтовно у другій половині 2025 року.
Під час подолання шести дистанцій ветеран завжди брав із собою прапор 808-ї Дністровської окремої бригади підтримки.
Читайте також: 13-річна українка пробігла на протезах 5 км Токійського маратону (ФОТО)

Наступні змагання
Роман додав, що не збирається полишати спорт. Він анонсував початок підготовки до Ironman — найбільших змагань з тріатлону у світі. Він повинен буде проплисти 3,8 кілометра, проїхати 180 кілометрів на велосипеді та пробігти маратонську дистанцію.
Чоловік пішов добровольцем у військо у 2016 році, коли йому виповнилося 19 років. Він втратив ногу поблизу Марʼянки у 2019 році, коли наступив на міну. На початку повномасштабного вторгнення Роман разом з сім’єю перебував на Харківщині. Евакуював рідних із небезпечного району на Вінниччину, а сам, попри травму, пішов на фронт. Через пів року Роман повернувся додому і почав волонтерити.

Фініш….129-ий Бостонський марафон….. Так творилась історія…….. Коротко про головне….. Ну і трішки про найближчу перспективу 😁 Ще раз дякую діаспорам, благодійникам та волонтерам по всьому світу: з Лондону по Європі та від Японії до Америки за те, що допомогли мені написати цю сторінку в історії України! Це Ваша заслуга! 🫡 Вічна памʼять та шана усім полеглим в боях… Здоровʼя та найшвидшого одужання пораненим…. Нам всім лиш одне: боротись для перемоги! Тренуйте тіло! Бережіть душу! Не перемикайте! Далі буде 🔥🔥🔥
Опубліковано Ромою Кашпуром Понеділок, 21 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві до Міжнародного дня фламінго створили GPS-малюнок цього птаха (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Романа Кашпура
Спорт

На особистому чемпіонаті світу з шахів серед юнаків та дівчат (рапід і бліц), що проходив на грецькому острові Родос, представники України вибороли дві медалі. У цих змаганнях взяли участь 845 спортсменів з 48 країн.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Здобутки українських шахістів
У віковій категорії до 8 років чемпіоном світу з бліцу став Мирон Нетребка з Дніпра. Він набрав 9,5 очка з 11 можливих, випередивши найближчих суперників на 1,5 очка.
Читайте також: Семирічний шахіст із Дніпра переміг на чемпіонаті Європи (ВІДЕО)
«Срібну» медаль у рапіді серед дівчат до 10 років здобула Дарʼя Кравчук з Бучі. Вона завершила турнір із 9 очками з 11, посівши друге місце серед 29 учасниць.
Загалом Україну на чемпіонаті представляли четверо юних шахістів.


Нагадаємо, що українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу.
Фото: Ippotis Chess Club Rhodes
Спорт

Збірна України з гирьового спорту завершила чемпіонат Європи в болгарській Софії та загалом здобула 120 медалей. У змаганнях взяли участь 180 спортсменів із 19 країн.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Результати української збірної
Українські спортсмени змагалися в категоріях серед дорослих, юніорів, юніорок, старших і молодших юнаків та дівчат віком від 14 до 23 років. Загалом українці здобулитакі медалі: 83 «золота», 35 «срібла» та 2 «бронзи».
Найуспішніше виступив Олександр Рибін (95 кг, юніори та дорослі), який здобув 8 «золотих» та 2 «срібні» нагороди.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
По 6 «золотих» медалей отримали Діна Загребельна (дівчата U16 та U23, 58 кг), Нікіта Компанієць (юнаки U16, +68 кг) та Антон Чуйко (U23 та дорослі, 78 кг). По 5 «золотих» вибороли Еріка Ірклієнко (дівчата U16, 53 кг), Даниїл Букін (юнаки U16, 68 кг) та Данило Глушко (U18, 58 кг).
Найбільше нагород українці здобули в таких дисциплінах:
- «ривок» — 25 «золотих»;
- «поштовх» — 20 «золотих»;
- «довгий цикл» — 16 «золотих».




Нагадаємо, що українські школярі здобули найбільше медалей на Всесвітній Гімназіаді U15 (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту