Суспільство
Табір у Карпатах повертає дитинство постраждалим від війни підліткам (ВІЙНИ)
У Карпатах є місце, де лікують дитинство. WestCamp – інноваційний табір для дітей і підлітків, які постраждали від війни
Про неймовірну реальність, яку творить команда табору, розповідає ШоТам.
У таборі переселенці та діти військових і волонтерів знову починають сміятися. WestCam – це мережа таборів, де вже декілька років виховують лідерів. Цьогоріч за підтримки GreenChernobyl влаштували табори для тих, хто зіткнувся з війною.
«Ця зміна є унікальною. Є великим завданням для кожного з нас … дати тип допомоги, якого ми ще не давали», — розповідає координатор табору WestCamp Костянтин Іваненко.
Чимала частина команди в таборі – теж переселенці.
«Я team leader, я головний помічник, друг, та я пережив досвід тих дітей, які сюди приїхали. Я розумію, що вони хочуть, що хочу я, і я маю змогу та бажання їм допомогти», — каже team leader, переселенець із Харкова Олег Карнаух.
У таборі організували рафтинг, їзду верхи та пейнтбол. Тут можна медитувати серед гір або практикувати йогу.
«Табір відкрив мене більш з духовної сторони, бо я більш спортивний хлопець. А він відкрив мене у віршах, медитаціях… Різні духовні гуртки в мене вперше, я навіть не знав, що мені таке сподобається», — розповідає 17-річний кемпер Владислав Ашмяков.
Має WestCamp і освітню складову: лекції та майстер-класи. Такий мікс занять за 11 днів у таборі творить з дітьми диво.
Читайте також: «Ми не селяни, не землероби. Ми – нація воїнів», – парамедикиня «Госпітальєрів» Катерина Галушка
«Вони стають більш відкритими до інших. Вони вчаться більш грамотно, ввічливо спілкуватися з іншими людьми, розкривають свої таланти. Хтось починає малювати, хтось починає займатися музикою. Є, звичайно, діти, які просто відпочивають і повертаються в звичайне життя більш відновленими», — розповідає директор табору WestCamp Славік Мартинюк.
WestCamp навчає дітей любити життя попри жахіття війни.
«Я живий! – це в нас така фішка є в таборі», — каже 14-річна Олеся Козак.
«Ми їм намагаємося пояснити: друзі, ми всі маємо любити одне одного, все буде добре, ми всі українці, всі ми люди, і все в нас буде добре!», — Костянтин Іваненко, координатор табору WestCamp.
Нагадаємо, у Рівному подружжя донецьких робототехніків навчає дітей програмуванню.
Також ШоТам розповідав, як переселенки знову повірили у себе завдяки Коропецькій громаді на Тернопільщині.
Коментарі