Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Kbqriar316YSSSSSS

Суспільство

У Рівному подружжя донецьких робототехніків навчає дітей програмуванню (ВІДЕО)

Опубліковано

Родина донецьких робототехніків двічі втікала від війни на Донбасі. Втретє почали нове життя у Рівному і навчають дітей програмувати роботів.

Про незламних українців, які втратили все, але впевнено ведуть дітей у майбутнє, розповідає ШоТам.

Вони наділяють свідомістю шматки пластику. Подружжя донецьких робототехніків утретє починає життя спочатку.

Нині сім’я живе в Рівному та безплатно навчає дітей програмувати роботів. Родина Ганни та Сергія Теличків виїхала з Донецька 2014-го.

У Вугледарі дітлахам забав не знайшлося, тож подружжя заснувало мережу центрів A-Robot.

«Знати інформаційні технології, володіти ними більш глибоко – це буде дуже корисно нашим дітям у майбутньому. Це не тільки цеглинки, які знають уже діти, а до цих цеглинок можна додати ще SmartHub, який підключається до ноутбука, і його можна запрограмувати, моторчики, які можна запрограмувати, щоб вони рухалися, датчики відстані, якщо робот щось бачить своїми очима», — розповідає Ганна Теличко, власниця центру A-Robot.

Та навесні війна наздогнала їх знову і змусила вкотре вмістити життя у валізу. Телички забрали вціліле обладнання й евакуювалися з роботами до Рівного.

Читайте також: «Наші студенти ламають стереотипи». Університет Третього віку в Хмельницькому навчає пенсіонерів-переселенців

«Велика частина обладнання була зруйнована внаслідок обстрілів. Із 4 центрів ми змогли вивезти тільки з одного. Вже після евакуації наша команда брала участь у Всесвітній олімпіаді з робототехніки, і нашим хлопцям там вдалося зайняти 2-ге місце», — Сергій Теличко, власник центру A-Robot.

Про приміщення домовляються з місцевими школами. Тепер пластикові кур’єри, пожежники й вантажники оживають у руках юних рівненців.

«Мені подобається, я робив вентилятора. Микита, учень центру A-Robot. Ми зробили спершу гусеницю, потім ми зробили вентилятор. Мені сподобалося робити», — Діана, учениця центру A-Robot.

A-Robot збирає команди юних інженерів на міжнародну олімпіаду в Німеччині. А ще родина допомагає малій батьківщині і хоче, щоб новому поколінню не довелося воювати.

«Якщо людина зайнята якимось інноваційним процесом, думає, як те втілити, їй не хочеться ні з ким воювати. Наша місія – це виховання лідерів майбутнього. Щоб підлітки сьогодні-завтра стали дорослими, які будуть створювати нове, сучасне безпечне майбутнє», — Ганна Теличко, власниця центру A-Robot.

Нагадаємо, харківська студія допомагала впоратися зі стресом онлайн-танцями.

Також ШоТам розповідав, як молодь Зборівської громади зібрала для ЗСУ ₴1 млн завдяки розважальним івентам.

Суспільство

У Києві запускають групи психологічної підтримки у школах

Опубліковано

У Києві відбудеться запуск нового проєкту зі створення груп швидкої ментальної підтримки в закладах освіти «Ментальна Варта», що реалізується в межах проєкту «Bloomberg Philanthropies».

Про це повідомляє Київська міська рада.

У межах проєкту групи психологів приїжджатимуть до шкіл, де учні, їхні батьки, вчителі чи інший персонал потребуватимуть ментальної допомоги через надзвичайні ситуації (ракетні обстріли, суїциди, булінг). Окрім того, розроблять онлайн-сервіс для психологічної підтримки.

«Діти під час війни стають особливо вразливими до психологічних травм. Групи реагування допоможуть їм впоратися з травмою, отримати необхідну психологічну підтримку та відновити емоційний стан», – повідомила директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Наразі вже провели понад 50 тренінгів серед педагогів і психологів, під час яких обрали та підготували команди швидкого реагування. Тренінги проводяться для того, щоб навчити персонал надавати оперативну психологічну підтримку в разі виникнення кризових ситуацій у навчальних закладах.

Проєкт діятиме в межах унікального Київського психологічного протоколу, що враховує специфіку українських реалій та потреби всіх учасників освітнього процесу.

Нагадаємо, в Києві демонтують МАФи, замість яких облаштують тротуари та велодоріжки.

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

Відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою

Опубліковано

Відомий український письменник, поет Андрій Любка написав книжку казок для малят у «співавторстві» з трирічною донькою. Книжка називатиметься “Казкето-Друкето”, ії вже здано у видавництво, для неї малюють ілюстрації.

Про це Любка повідомив під час творчого вечора в Києві, пише “Укрінформ”.

За словами письменника, книжка народилася з розповідей, які він розповідав доньці перед сном. За її реакцією він бачив, які герої і події подобаються дівчинці найбільше, тож і створив казки “не для засинання”.

Читайте також: У Британії українка створила арт-інсталяцію з речами із постраждалих від війни будинків

“Я разом із Уляною – так і буде зазначено: “Уляна і Андрій Любка”, – написали книжку таку для трирічних дітей”, – поділився літератор.

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації разом з ЛУН Місто в листопаді минулого року створили мапу, де можна легко й швидко перевірити, чи готовий ваш провайдер до можливих знеструмлень. Або знайти найближчого підготовленого й подати заявку на підключення. Відтепер мапа буде доступна по всій території України.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Мапа показує, чи може провайдер у конкретному будинку дати доступ до інтернету від 4 до 72 годин під час відключень. Її ми запустили разом із ЛУН Місто наприкінці минулого року. Спочатку карта була доступна для провайдерів Києва, Київської, Львівської та Одеської областей, а зараз — для всієї України.

Важлива перевага цієї карти — користувач може перевірити оцінки інших користувачів про те, чи працює інтернет під час знеструмлень протягом того проміжку часу, який зазначив провайдер. Рекомендую не тільки читати ці відгуки, а й залишати свої, щоб на мапі були тільки достовірні дані.  

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Через постійні російські атаки на енергоінфраструктуру в декількох регіонах відключають електрику, а доступ до інтернету має бути завжди, щоб елементарно залишатися на звʼязку.

Українці, обовʼязково подбайте про стабільний та стійкий інтернет вдома. Перевірте на мапі ЛУН чи спитайте в  провайдера, чи може він забезпечити вас інтернетом при знеструмленнях. Одна з найефективніших та найбільш стійких оптоволоконних технологій — xPON. Вона найдовше може вас забезпечити стійким інтернет-доступом“, — повідомив Федоров

Нагадаємо, Monobank оновив додаток Expirenza для любителів ресторанів, кафе та барів.

Фото: Михайло Федоров

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: