Суспільство
У Рівному подружжя донецьких робототехніків навчає дітей програмуванню (ВІДЕО)
Родина донецьких робототехніків двічі втікала від війни на Донбасі. Втретє почали нове життя у Рівному і навчають дітей програмувати роботів.
Про незламних українців, які втратили все, але впевнено ведуть дітей у майбутнє, розповідає ШоТам.
Вони наділяють свідомістю шматки пластику. Подружжя донецьких робототехніків утретє починає життя спочатку.
Нині сім’я живе в Рівному та безплатно навчає дітей програмувати роботів. Родина Ганни та Сергія Теличків виїхала з Донецька 2014-го.
У Вугледарі дітлахам забав не знайшлося, тож подружжя заснувало мережу центрів A-Robot.
«Знати інформаційні технології, володіти ними більш глибоко – це буде дуже корисно нашим дітям у майбутньому. Це не тільки цеглинки, які знають уже діти, а до цих цеглинок можна додати ще SmartHub, який підключається до ноутбука, і його можна запрограмувати, моторчики, які можна запрограмувати, щоб вони рухалися, датчики відстані, якщо робот щось бачить своїми очима», — розповідає Ганна Теличко, власниця центру A-Robot.
Та навесні війна наздогнала їх знову і змусила вкотре вмістити життя у валізу. Телички забрали вціліле обладнання й евакуювалися з роботами до Рівного.
Читайте також: «Наші студенти ламають стереотипи». Університет Третього віку в Хмельницькому навчає пенсіонерів-переселенців
«Велика частина обладнання була зруйнована внаслідок обстрілів. Із 4 центрів ми змогли вивезти тільки з одного. Вже після евакуації наша команда брала участь у Всесвітній олімпіаді з робототехніки, і нашим хлопцям там вдалося зайняти 2-ге місце», — Сергій Теличко, власник центру A-Robot.
Про приміщення домовляються з місцевими школами. Тепер пластикові кур’єри, пожежники й вантажники оживають у руках юних рівненців.
«Мені подобається, я робив вентилятора. Микита, учень центру A-Robot. Ми зробили спершу гусеницю, потім ми зробили вентилятор. Мені сподобалося робити», — Діана, учениця центру A-Robot.
A-Robot збирає команди юних інженерів на міжнародну олімпіаду в Німеччині. А ще родина допомагає малій батьківщині і хоче, щоб новому поколінню не довелося воювати.
«Якщо людина зайнята якимось інноваційним процесом, думає, як те втілити, їй не хочеться ні з ким воювати. Наша місія – це виховання лідерів майбутнього. Щоб підлітки сьогодні-завтра стали дорослими, які будуть створювати нове, сучасне безпечне майбутнє», — Ганна Теличко, власниця центру A-Robot.
Нагадаємо, харківська студія допомагала впоратися зі стресом онлайн-танцями.
Також ШоТам розповідав, як молодь Зборівської громади зібрала для ЗСУ ₴1 млн завдяки розважальним івентам.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука. Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Благодійна організація втілює проєкт спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани/ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці організатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року. Щоб долучитися, необхідно заповнити анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо. Щоб стати волонтером, надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних сил України, МВС України, Офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими