Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Варення з дерева та шоколадна риба? Ці українські солодощі точно вас здивують

Опубліковано

Нещодавно в ШоТам ми готували добірку чаю від українських виробників. Серед них — синій чай, чай зі справжнього бурштину та в солодких бамбітах. А тепер пропонуємо дізнатися про нетипові солодощі, якими можна поласувати разом з цим чаєм, кавою чи будь-яким іншим улюбленим напоєм. Сподіваємося, що серед них будуть ті, які вас здивують і подарують солодке й естетичне задоволення.

Шоколад зі смаком спогадів

Натуральний шоколад BOGI KAKAO — це шоколадні ласощі від українського бренду натуральної косметики Bogika. «Виготовляємо шоколад, щоб робити людей щасливими», — пишуть виробники в описі сторінки бренду в соцмережах. 

«Яка ти шоколадка?» — запитують крафтярі в одному з дописів. «Молочна зі смаком відпустки, бо ти працюєш 24/7, і це єдиний шанс відчути смак відпочинку», — відповідають в описі продукту. 

Тут пропонують скуштувати шоколад зі смаком дорослого життя, стабільності чи вечора п’ятниці. А ще — зі смаком першого побачення, вихідних у бабусі чи відпустки. Такі назви мотивують спробувати це солодке задоволення.

Також серед пропозицій є цікавий напій — шоколадний чай, який не є ароматизованим, а створений з какао-бобів.

Звідки: Київщина

Де купити: BOGI KAKAO

Вартість: 90-165 гривень, шоколадний чай — 130-250 гривень

Гарбуз у шоколаді та варення з дерева

Нетипові солодощі від крафтярів з Карпат To ta Torba.

«Цукати гарбуза під ніжним бельгійським шоколадом це екзотичне поєднання, яке вам захочеться спробувати ще раз і ще раз. Така пачка цукерок не лише достойно замінить магазинні позиції, але й викличе багато приємних емоцій у всієї сім‘ї. І ви лише погляньте, який склад усього три інгредієнти й без консервантів», — так крафтярі описують свій продукт на сайті.

Також тут можна придбати мармелад із соснових шишок у чорному шоколаді та мармелад з лохини в білому шоколаді. А ще — варення з шишок сосни чи напівпрозоре варення з акації. «Їсти акацію з дерева неможливо. З неї не приготуєш узвар та не прикрасиш нею тортик. Але варення з акації виходить просто неймовірне!» — читаємо на сайті бренду.

Звідки: Івано-Франківщина

Де купити: To ta Torba

Вартість: гарбуз у шоколаді — 165 гривень, варення з шишок та акації по 170 гривень

Крафтові сирні цукерки зі смаком фети чи брі

«Ваш сирний шоколадоманіяк, продавець щастя в коробках», — так відрекомендував себе крафтяр з Дніпра Олег Соловйов.

Чоловік поєднує шоколад з різними видами сиру: фетою, адигейським, маскарпоне, пармезаном, чеддером, брі чи дорблю. Основою всіх цукерок є лише сир, шоколад і горіхи.

«Якщо вам не подобається певний сир, то це ще не факт, що не сподобається цукерка з цього сиру», — пише виробник цукерок.

Звідки: Дніпро

Де купити: Крафтові сирні цукерки Олега Соловйова

Вартість: 360 гривень (асорті 6 штук), 540 гривень (асорті 9 штук), 720 гривень (асорті 12 штук)

Квіти, які можна їсти 

Якщо ви сумуєте, коли несете на смітник зівʼялий букет, то ми маємо рішення — «смачні квіти» з зефіру! Хоча, можливо, ви його з’їсте набагато швидше, аніж стоїть у вазі звичайний букет, бо перед такою красою неможливо встояти. 

Зефірна флористика набирає все більшої популярності — щораз частіше можна побачити в соцмережах ці смачні букети, які на вигляд, ніби справжні. Кольорові солодощі з зефіру виготовляє також мама двох дітей Марія Корецька з Львівщини. У своїх соцмережах жінка часто проводить розіграші «смачних квітів» на потреби війська.

Звідки: Львівщина

Де купити: в соцмережах Марії

Вартість: від 350 гривень

А як щодо шоколадної риби?

Нетиповий десерт від бренду Afrodiziak choсolate з Полтави, який точно приверне вашу увагу незвичайним виглядом смаколиків. Це натуральний шоколад з какао-бобів, який готують на кам’яних жорнах. Бренд існує з 2016 року, а його засновниця Вікторія боролася з раком молочної залози та висвітлювала свою історію в соцмережах. 

На сайті можна придбати цукерки, плитки шоколаду чи подарункові набори. «Шоколад, який дарує справжню насолоду від смаку, без шкоди здоров‘ю, для гарного настрою, відчуття щастя та задоволення», — читаємо на сайті бренду.

Звідки: Полтава

Де купити: на сайті Afrodiziak choсolate 

Вартість: набори цукерок — від 280 гривень, плитки — від 231 гривні

Усі фото — із соцмереж крафтярів. Смачного!

Суспільство

Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Опубліковано

Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Опубліковано

Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

Про це повідомляє “Дія”.

“Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Що таке облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Литва планує спорудити школи-бомбосховища у 6 областях України

Опубліковано

Литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Про це заявив голова литовської програми з відбудови України Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс в інтерв’ю «Укрінформу».

«У чому ідея? У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл», — каже Жарновскіс.

Читайте також: У столиці реставрують памʼятка архітектури «Літаюча тарілка»: вона збереже свою автентичність

За його словами, будівництво таких шкіл відбуватиметься «з нуля» — тобто в тих місцях, де раніше не було укриттів. У нових закладах передбачать і антирадіаційний захист.

«Вкотре повторюся: наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. А в інших умовах такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час», — запевняє литовський посадовець.

Жарновскіс також запевнив, що будівництво шкіл-бомбосховищ в Україні зможуть закінчити до кінця 2024 року.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як стати оператором БПЛА.

Фото: Укрінформ

Читати далі