Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/qOhzwqlHzUo

Суспільство

Переселенки знову повірили у себе завдяки Коропецькій громаді на Тернопільщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Наталі з Бердянська та Алли із Сум війна забрала роботу. Проте Коропецька громада на Тернопільщині допомогла їм самореалізуватися й заробляти гроші на життя.

Як Наталя та Алла знайшли роботу на новому місці, розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».

Ці жінки забули про свою самореалізацію, бо рятували себе й дітей від війни. Вони втікали у безвість і не знали, як далі заробляти на життя.

Але в Коропецькій громаді вони знайшли роботу й повірили у свої сили. Коли в Бердянську пролунали перші вибухи, Наталі довелося втікати. Вона покинула роботу юриста і поїхала в невідомість.

«Так сталося, що доля завела в Коропецьку громаду. Пробувши тут деякий час, я зрозуміла, що існування потребує додаткових витрат. І я почала шукати роботу», — розповідає переселенка з Бердянська Наталя Підгірна.

У громаді знайшли роботу й повірили у свої сили

У громаді жінці запропонували посаду начальниці служби в справах дітей. Наталя погодилася і вже 5 місяців має нову улюблену роботу.

«Сьогодні маю займатися такими двома питаннями, як влаштування статусної дитини-сироти в навчальний заклад. І друге питання  — це надання одинокій матері її статусу, щоб вона могла отримувати матеріальну допомогу від держави», — ділиться враженнями переселенка Наталя Підгірна.

А ще громада запропонувала посаду бухгалтера Аллі з Сум. Коли в місті почалися обстріли, в її будинку зникло світло, електрика і вода.

«Тоді вже дійсно стало страшно, тому що дітям було холодно. Ми ходили, збирали сніг для того, щоб розтопити і мати воду», — згадує переселенка з Сум Алла Дігтярьова.

Родина думала лише про те, як врятувати дітей.

«Ви знаєте, я не думала про те, що немає грошей, немає навіть палива у баці для того, щоб їхати десь далеко. Немає куди їхати», — каже Алла.

Читайте такожТренер чемпіонів Єгор Лебідь: «Моя мета – щоб усі знали про вінницьку школу джиу-джитсу родом із Херсона»

Алла з дітьми знайшла прихисток у Коропецькій громаді, а чоловік пішов на фронт. Незабаром жінка працюватиме в центрі надання соціальних послуг, який відкривають у громаді.

«До нас у громаду потрапили Наталя і Алла — дві людини, яких я одразу впізнала за їхнім внутрішнім стрижнем. Я дуже радію, наскільки дозволяє мені цей час, що я отримую нових людей, нові ідеї, нові бачення, команду, велике підсилення», — Світлана Дрозд, заступниця голови Коропецької громади.

Тепер завдяки громаді Наталя та Алла можуть почуватися впевнено. А ще мріють залишитися в громаді після Перемоги.

«Я мрію про той день, коли ми разом із чоловіком і з нашими дітьми будемо удвох налагоджувати наш побут і любуватися цією красою», — Алла Дігтярьова, переселенка з Сум.

А громада й надалі допомагатиме з роботою ВПО та підтримуватиме їхній бойовий дух.

Про проєкт

«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.

Нагадаємо, у громаді на Сумщині хореограф-переселенець організував заняття з аеробіки.

Також ШоТам розповідав, як 93-річний переселенець із Лисичанська став «пігулкою бадьорості» для волинян.

Суспільство

Нова Зеландія надасть Україні 16 млн доларів допомоги

Опубліковано

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.

Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.

4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.

«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.

Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.

Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.

«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.

Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.

Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins

Читати далі

Суспільство

У Подільському районі Києва запрацював штаб для постраждалих від нічного обстрілу

Опубліковано

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.

Про це повідомили в КМДА.

Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:

  • написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
  • отримати психологічну підтримку;
  • отримати правову консультацію.

Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.

Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Доступні програми допомоги:

  1. «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
  2. «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
  3. У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.

За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:

  • Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
  • Козубова Людмила — 095 441 44 60.

Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Читати далі

Суспільство

Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Опубліковано

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).

Про це повідомили в Міноборони Норвегії.

Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.

KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.

Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х

Читати далі