Суспільство
Що почитати на карантині: ТОП-10 статей #ШоТам
Ми знаємо, що ви вже втомилися від безкінечних переліків, які онлайн-курси пройти та які фільми про епідемію подивитися. Тому пропонуємо десять заспокійливих статей від #ШоТам про українців та бізнеси, які надихають, – їх можна почитати під час самоізоляції. І пам’ятайте – карантин закінчиться, я життя продовжиться.
Гурток для хлопців без батька: як переселенець навчає дітей теслярству
Переселенець Віталій Андрієць став названим батьком хлопцям, які ростуть без тата. Чоловік сам ріс без батька в домі і як ніхто знає, як це бути маленьким хлопчиком без батьківської любові. Тому вирішив безкоштовно допомагати хлопцям переживати важкі часи, а теслярство, на його думку, є найкращим способом підготуватись до дорослого життя.
Як працює майстерня, куди хлопчаки біжать за батьківським теплом, та як поїздка в Африку спонукала Віталія допомагати іншим – читайте тут.
Як відкрити кав’ярню і не прогоріти. Інструкція від власника, що не вмів варити каву
Це історія про хлопця, яки відкрив кав’ярню, бо на Відрадному проспекті у Києві неможливо було попити нормальної кави – тільки якоїсь “3 в 1” із місцевого ларька. Він заручився підтримкою друга-баристи, і розпочав свою справу, аби варити каву, яка буде само йому до смаку.
Перший рік було дуже і дуже нелегко, проте хлопець каже, в “свідомого” бариста можна вирости за півтора місяці, але більш-менш освоїти механіку процесу можна за кілька днів.
Прочитати про механіку відкриття кав’ярні можна тут.
В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel
“Щоб зробити перші суміші, мені потрібні були компоненти. В Україні їх не дістати. Набралася сміливості написати французькому заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana. На зв’язок вийшов консультант заводу. Він був здивований моїм проханням. Я не оптовий покупець, а просила по кілька мілілітрів, але багатьох компонентів. Написала їм щирого, і трохи наївного листа. Пояснила свою ситуацію і що хочу розвивати власний бренд. Врешті, мені пішли назустріч. Отримала свій перший набір компонентів” – Ксенія Гошовська
Прочитати, що Ксенія зібрала з тих компонентів можна тут.
Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню
Команда проекту з Кропивницького заглядає в кожен куточок свого краю, шукає бабусь, які співають і знають старовинні пісні. Саме таких бабусь, яких неможливо уявити без народної пісні. Засновниці проекту “Баба Єлька” записують пісні, слухають людські історії та викладають у соціальних мережах. У їхньому доробку вже більше 200 відновлених народних пісень.
Почитати про крутих дівчат і крутих бабусь можна тут.
“Хотіли купити мою іграшку за 300$ замість 300 гривень”. Чому головоломка “ЯкТак” може стати новим символом Києва
“Як так?” – питає турист-норвежець, поглядаючи, як дерев’яні бруски іграшки “ЯкТак” перекочуються між собою, тримаючись лише на самих стрічках. Не вірить, що дивна іграшка – то справа рук українця.
Наша стаття про “ЯкТак” – дійсно чарівна, бо ми отримали на неї стільки відгуків! Всі хотіли купити іграшку, а Сергій П’янков, її автор, знайшов партнерів! Ділимося текстом тут.
Пів мільйона гривень за 1,5 тижні. Валерій Ананьєв про те, чому не довірить свої книги видавництвам
Валерій Ананьєв – колишній десантник, АТОвець, мандрівний блогер і письменник. Так його називають інші. Він же просто робить те, що приносить йому задоволення у конкретний момент часу.
Як він заробив на справі, яка вважається неприбутковою виясняла наша авторка Діана. І на це їй знадобилося аж чотири чашки кави!
Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві
“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях.
Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так.
А ви народилися, щоб стати вільним рокером? Перевірити можна в нашому тексті.
Як працює перша українська аудіокнигарня… Так, вона існує!
Маємо ще одну відповідь, чим зайнятися на карантині – слухати книжки!
У додатку АБУК ви можете придбати більше 100 книг, начитаних не лише професійними акторами, а й самими авторами. Додатком користується вже більше 22 тисячі користувачів, а українська діаспора у США та Німеччині у захваті, що тепер є доступний україномовний контент.
Знайти щось собі до смаку можна у нашому матеріалі.
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ
Звісно ми не кажемо, що за декілька місяців світ перетвориться на один з фільмів “Шалений Макс”, проте ось вам крута стаття про українські кемпери, в яких можна їхати куди завгодно та жити де хочеш!
Ні палатка, ні дача не потрібні, якщо у вас є кемпер – житловий причіп, який можна розмістити і на березі моря, і посеред гір. Українські кемпери Lifestylecamper прийшлись до душі і новозеландцям, і норвежцям, і навіть найприскіпливішій в питаннях якості нації – німцям. Чому директор Lifestylecamper виставив одну німецьку компанію за поріг заводу? Чи можуть дозволити собі такий кемпер українці – на противагу іноземцям? Про все це – у нашій статті.
93 вироби для королеви та публікації у Vogue: як це вдалось українському бренду
Дивовижний кейс від дівчини, яка заробляє на коробочках для обручок, ціна яких стартує від $77. Яна Анохіна — молода бізнесвумен, про яку пишуть такі видання, як Vogue та Martha Stewart Weddings. Вона зробила 93 вироби для британської королеви та відправила листа у Букінгемський палац.
І це завдяки успішному бренду коробочок для обручок Voeu Du Coeur. Дніпровський бренд купують вже у 48-ми країнах світу, а Китай активно копіює вироби. Як вдалось запустити успішну власну справу без вкладень та чому українські коробочки люблять у всьому світі, читайте тут.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі