Суспільство
NordArt 2021: на онлайн-презентацію українського павільйону запрошують уже сьогодні
На щорічній виставці сучасного мистецтва NordArt 2021, що проходить у Бюдельсдорфі, вже сьогодні, 7 вересня, о 18.30 відбудеться презентація українського павільйону.
Про це ШоТам повідомили організатори.
До онлайн-події запрошують всіх охочих.
Реєстрація на онлайн-захід на офіційній Facebook-сторінці NordArt Ukraine за посиланням.
«Ми поділимося з учасниками презентації ексклюзивними фото з експозиції українського павільйону на NordArt», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Мальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати
За інформацією, у прямому ефірі організатори розкажуть:
- як Україна стала фокус-країною NordArt 2021,
- з якими труднощами зіткнулися організатори,
- як шукали фінансування і яким дивом таки презентували 2 000 квадратів українського мистецтва!
«Познайомимося! Подискутуємо про сучасне мистецтво та репрезентацію сучасної культури, розповімо про подальші плани!», – наголошують організатори.
Зазначається, що це буде захоплива подорож проєктом, що будувався 3 роки, виріс до 2000 кв.м. та презентував на одному з найбільших виставкових просторів Європи у власному, українському, павільйоні сучасного українського мистецтва.
Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок
Фото- і відеоматеріали, зібрані української командою у Німеччині, мають намір відтворити українську експозицію у віртуальному просторі для кожного, хто хотів, але не потрапив до українського павільйону, та для всіх українців, які стежать за іміджем Україні в світі, розвитком її культури та амбітними проєктами.
Ведучі онлайн-презентації
Куратори NordArt Ukraine: Євген Карась та Дарина Момот.
Комісар проекту NordArt Ukraine: Олександр Цегольник.
Докладніше про NordArt Ukraine тут.
Довідка
Щороку у місті Бюдельсдорф на півночі Німеччини відбувається визначна виставкова подія, у якій беруть участь художники з усього світу.
Наприкінці 2019 року Україна була оголошена центральною країною Nord Art-2020. Проте у 2020 році запланований захід був вимушено скасований через ризики, пов’язані з Covid-19, – вперше за всю історію міжнародного проєкту, започаткованого у 1999 році.
Читайте також: «Мене обурюють стереотипи». Історія соціального підприємства, де навчають ромських жінок шити та заробляти
Незважаючи на складнощі з прогнозуванням майбутнього та пошуком коштів на перевезення робіт українських митців, організатори NordArt оголосили про підготовку до експозиції 2021 року, головною темою якої лишалася Україна, та змонтували перший український павільйон на NordArt!
У кураторській експозиції, що презентувала нашу країну представилено понад 20 незалежних митців, враховуючи мистецькі колаборації. Їхні роботи було попередньо відібрано кураторами проекту.
Назва української експозиції: «Кордони реальності» відбиває сутність представленої експозиції та зусилля, докладені організаційною групою для того, аби проект відбувся.
Читайте також: Речі за просто так. Як працює проєкт «Кенгуруш», який безкоштовно одягає дітей у селах
Українці, серед яких і всесвітньо відомі майстри, і молоді талановиті автори, представляють власні витвори у центральному павільйоні, що має 2000 м2.
Під виставкові площі відведено індустріальну пам’ятку – будівлю колишнього ливарного заводу Carlshütte 22 000 м2 та частину території старовинного ландшафтного парку 88 000 м2.
Зміст і сенси Українського павільйону NordArt 2021
Кожен арт-об’єкт є втіленням особистого сприйняття художника та несе окремий емоційний контекст.
Варто зазначити, що назва української експозиції «Кордони реальності» початково мала на меті окреслити сьогодення найбільшої країни Європи, висловлене мовою мистецтва. Проте зараз, коли через пандемію людство опинилося у стані цілковитої невизначеності і реальність виявилася вкрай хиткою, ця назва набула глобального сенсу.
Про Nord Art Ukraine
Дати NordArt-2021: 5 червня – 11 жовтня 2021 року.
У цій масштабній культурній події беруть участь понад 200 художників із 40 країн світу, роботи яких отримали схвальні відгуки авторитетних експертів.
Повномасштабна документалізація проєкту «Український павільйон на nord Art 21201» стала можливою завдяки підтримці Українського культурного фонду.
Нагадаємо, Парк сучасної скульптури PARK3020 на Львівщині запрошує на оновлену експозицію.
Як ми повідомляли раніше, в Україні започаткували мистецький фестиваль «Перезавантаження».
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі