

Суспільство
З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок
Що як не свічки є одним з ключових елементів затишку в інтер’єрі? Екологічні, натуральні, такі, що доповнять стиль вашого будинку та додадуть романтики в холодний зимовий вечір. Ми підібрали кращі пропозиції від українських виробників декоративних та парфумованих свічок. Більшість вже презентували різдвяні лінійки ароматів, тож гайда обирати подарунки для близьких та друзів.
Wood Mood – дерев’яні свічки у стилі Хюґе
Бренд Wood Mood акцентує увагу на природності своїх свічок. Вони виготовляються майстрами вручну. В основі – натуральна деревина та бджолиний віск. Ефірні олії власники бренду, подружжя з Харкова, імпортують з країн Європи самостійно.
Оскільки не існує двох однакових дерев, кожна свічка унікальна. З плином часу на них можуть з’являтися тріщини або змінюватися структура кори, що тільки підкреслює натуральність.

Продукти бренду виконані в найкращих традиціях Zero Waste – після того, як свічка закінчилась, можна вставити новий картридж та дати їй друге життя.
Родзинка Wood Mood – чорні свічки. Їх обпалюють вогнем, очищають від попелу та покривають шаром воску.
Вартість та цікаві пропозиції:
- Свічка серця – 700 грн. Прибуток від продажу перераховується у благодійний фонд для операцій діткам із серцевими хворобами.
- Volcano 3-in-1 – 1690 грн. Чорне дерево з трьома м’ятними свічами.
- Пара Rio S – 1330 грн. Дві свічки з отворами від справжніх комах.
Запах Києва або Флоренції у вас вдома зі свічками Glasslight
Для вибагливих поціновувачів свічок українські виробники преміум-класу Glasslight стануть приємною знахідкою. Нішеві аромати розроблялись спільно з командою французьких парфумерів, вони унікальні та доступні тільки у колекціях бренду.

Свічки виготовляються вручну, з використанням 100% натурального парфумованого масла та соєвого воску. Не містять домішок, барвників та парафіну.
Родзинка Glasslight – колекція свічок Owl, де, як зазначають виробники, зібрані ароматичні враження з усіх куточків планети. Лише уявіть, як пахне Мангеттен, Флоренція, Абу-Дабі або Сінгапур… І все це у вас вдома.
Вартість та цікаві пропозиції:
- Бестселер бренду свічка Born in Kyiv. Аромат, що нагадує столицю – 899 грн.
- Колекція OwlSpa. Свічки для ароматерапії та масажу. Легко плавляться, знімають втому, покращують кровообіг – 499 грн
- Le chalet a Bali. Свічка для тих, хто сумує за відпочинком. Аромат тропічного вічнозеленого лісу, деревоподібної папороті та свіжоскошеної трави – 899 грн.
Teplo Candle Shop – “теплі” свічки з ароматом вина
Запалимо пляшечку вина сьогодні ввечері? Так, саме запалимо. Свічки з ароматом вина можна знайти на полицях бренду із затишною назвою Teplo.
Вони виконані з натурального соєвого воску, який доставляють напряму з Великобританії. При плавленні соєвий віск перетворюється на зволожувальний засіб для рук.

Всі вироби виготовляються вручну та є гіпоалергенними. Як вказують автори бренду, їхні свічі про почуття, чутливість та людське тіло. А аромати асоціюються з тими чи іншими емоціями.
Вартість та цікаві пропозиції:
- Свічка Fruit Wine з ароматом мускатного вина, ананасу та квітів герані – 550 грн.
- Міні-набір з трьох ароматів-бестселерів – 400 грн.
- Подарунковий сертифікат на свічки – 500 грн.
Noir wax – витончене жіноче тіло на вашій полиці
Магазин Noir_wax пропонує тільки один продукт – соєві свічки у формі витонченого силуету жіночого тіла. У цієї жінки навіть є ім’я – Белла. Ці стильні свічки ще влітку підкорили Instagram та прикрашають полички багатьох інфлюенсерів.

Кожна Белла виконується вручну. Замовнику пропонують самостійно обрати колір тіла, а також аромат – сандал, ваниль, кокос, лаванда, кава, пачулі або шампанське.
Бренд акцентує увагу на екологічності своїх свічок, адже соєвий віск, на відміну від парафіну, не забруднює навколишнє середовище та є безпечним для організму.
Вартість та цікаві пропозиції:
- Свіча “Белла” у формі жіночого тіла – 290 грн.
Рай для свічколюбів та гедоністів The Homest
Бренд The Homest називає себе куточком для свічколюбів та гедоністів. Свічка для оселі, відмічають засновники – наче улюблені парфуми. Це засіб самовираження. Аромати бренду розроблені українськими парфумерами, а всі свічки зроблені з соєвого воску.

The Homest швидко набирають популярності та вже представлені не тільки в Україні, а й в Нідерландах.
Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду
Всі процеси виготовлення свічки – від фарбування стаканчиків до заливання воску – виконуються вручну. Кожна свічка запакована в стильну коробку. У комплекті сірники та інформаційна листівка з рекомендаціями щодо використання.
Вартість та цікаві пропозиції:
- Новорічна серія Next Year Will Be Better – 599 грн.
- Свічки Morning, Day, Evening, Night, створені українськими парфумерами Анною Соколовою та Анастасією Піддубною – 1500 грн.
- The Night With That Lover. Свічка з ароматом цедри апельсину, кориці, імбиру, гвоздики, сосни та ялини – 549 грн.
Melisa home для поціновувачів скандинавського стилю
В інтернет-магазині Melisa__home представлені натуральні соєві свічки. Всі вони залиті у стильні банки з золотими кришками. Об’єм свічок – 200 мл, а час горіння сягає 50 годин.
Продукція бренду повністю екологічна – не містить парафіну та продуктів нафтоперероблення. Окрім свічок, у них можна замовити дерев’яні свічники. Розмір та покриття обираються індивідуально.

Melisa home вже представили різдвяну колекцію з 11 ароматів, що асоціюються з Новим роком – кориця, апельсин, печене яблуко та карамель.
Вартість та цікаві пропозиції:
- Christmas cookies. Святковий аромат імбирного печива, ванілі та спецій – 220 грн.
- Pumpkin pie. Аромат свіжого гарбузового пирога з вершковим кремом та ваніллю – 180 грн.
- Cotton candy. Аромат цукрової вати, з нотками вершкового крему – 220 грн.
Свічки для креативних винахідників Thirteen candle
Київські виробники свічок Thirteen_candle пропонують не тільки купити у них свічки, а й спробувати зробити їх самостійно. Вони проводять трьохгодинні воркшопи, де всі охочі можуть виготовити свічку з індивідуальним ароматом.

Продукція бренду вироблена зі 100% преміального соєвого воску. В наявності понад 100 ароматів на будь-який смак. Є й новорічна колекція з глибокими пряними ароматами, що підкреслюють зимову атмосферу і створюють затишок.
Вартість та цікаві пропозиції:
- Candle Workshop. Майстер-клас з виготовлення свічок – 1000 грн.
- Набір для створення свічки – 800 грн.
- Свічка Lemongrass Sage + Teakwood. Поєднання свіжого цитруса, тютюнових нот, з легким присмаком спецій – 790 грн.
Свічка-оберіг для вашого знаку зодіаку від Arka Decor Shop
Бренд ARKA Decor Shop заявляє – їхня продукція виконана справжніми свічколюбами для справжніх свічколюбів.
Читайте також: Купуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники
Остання лінійка під назвою Zodiac – це свічки-оберіги для різних знаків зодіаку. Всі аромати підібрані астрологом. У складі натуральний соєвий віск.

В магазині наявна опція корпоративних подарунків. Виробники брендують наліпки на свічки та коробки за побажаннями замовника. Також пропонують обрати об’єм свічок та їхній аромат з-поміж 100 варіантів.
Вартість та цікаві пропозиції:
- Свічка зі знаком зодіаку – 400 грн.
- Свічка з ароматом глінтвейну – 350 грн.
- Мініатюри свічок об’ємом 50 мл – 50 грн.
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»