Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Мальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати

Опубліковано

Забіги або трейли стають дедалі популярнішими в Україні. Якщо раніше це було щось схоже на змагання для професійних спортсменів, то сьогодні це вже можливість для кожного цікаво та з користю провести час. Забіги популяризують здоровий спосіб життя, розвивають масовий спорт та інтегрують Україну у світовий біговий марафонський рух. Ми пропонуємо вам підбірку восьми, на нашу думку, найкращих трейлів цього літа, які відкриють для вас мальовничі пейзажі краю козацької слави, берегів Чорного моря та гірських масивів українських Карпат.

Tavria V Odesa Half Marathon 2021

Провести з користю вихідні на березі Чорного моря можна вже за кілька днів в Одесі. Там відбудеться шостий півмарафон Tavria V Odesa Half Marathon 2021. Ви зануритеся в атмосферу цього міста, прийдете до стартового містечка, порозминаєтеся, почуєте гімн і стартовий постріл. А далі — побіжите у натовпі, будете милуватися одеськими краєвидами, долатимете заплановану відстань і нарешті перетнете фінішну лінію. Передбачена дистанція — 21 кілометр.

У випадку, якщо в області посилять карантин на тлі пандемії й організатори не зможуть запустити масовий забіг у звичному форматі з перекриттям доріг у місті, можливі ще два варіанти проведення трейлу. Один із них — проведення забігу в парковій зоні (якщо буде жовта карантинна зона). Інший — забіг в онлайн-форматі (помаранчева карантинна зона). В останньому випадку кожен учасник, який сплатив реєстраційний внесок, отримає 150 гривень на особистий кешбек-рахунок.

Де і коли: Одеса, 13 червня

Вартість: 660-1075 гривень

Gorgany Skole Ultra Trail

У червні можна буде пробігтися Національним природним парком «Сколівські Бескиди», що на Львівщині. Учасникам пропонують одразу  чотири дистанції: 20, 34, 52 та 101 кілометри. На шляхах трейлу вже розчистили завали, щоб нічого не заважало людям впевнено бігти до фінішної прямої.

У Сколе можна доїхати прямим потягом або з пересадкою в Києві, Львові чи інших містах. В’їзд машин на територію наметового містечка заборонений, тож якщо ви хочете там жити, вам доведеться під’їхати, вивантажитися і відвезти машину на стоянку в місто. Організатори кажуть, що в районі привокзальної площі зазвичай є багато місць для паркування.

Де і коли: Сколе, 19-20 червня

Вартість: 450-1300 гривень

Kyiv Trail 2021

Для охочих пробігтися столицею у червні проведуть трейловий забіг мальовничими куточками Жукового острова та його околицями від організаторів Ukrainian Trail League. На учасників чекає мальовнича траса серед озер та каналів острова, стежки вздовж столітніх дубів та Сталінський тунель, який будувався під річкою Дніпро. А для тих, хто обирає найдовшу дистанцію, будуть ще й броди болотами та відрізок з піщаними дюнами. Учасникам пропонують три дистанції: 6, 12 та 27 кілометрів.

Забіг як подарунок — це чудовий спосіб привітати кохану людину та друга на свята, день народження або просто зробити приємно, вважають організатори. Тому пропонують подарункові сертифікати на конкретну дистанцію забігу. Пам’ятну медаль фінішера можна буде придбати за 120 гривень. Знижку на забіг у 50% вартості надають людям віком від 60 років, учасники бойових дій та людям з інвалідністю.

Де і коли: Київ, 26 червня

Вартість: 450-750 гривень

Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають

Напівмарафон. Нова пошта та New Run

Цього сезону Запоріжжя зустріне учасників першим нічним марафоном. Організатори кажуть, що край козацької слави та подвигів чекає на своїх героїв. У перший день півмарафону також буде можливість долучитися до дитячих забігів від 100 до 500 метрів. А вже наступного дня з опівночі стартує нічний забіг на дистанціях в 1, 5, 10, 21 та 42 кілометри.

Де і коли: Запоріжжя, 26 — 27 червня

Вартість: від безкоштовних дистанцій до 2999 гривень

Molokiya Lviv Half Marathon 2021

У місті Лева в червні відбудеться другий етап Бігової Ліги Українських Мейджорів — 6-й Молокія Львівський Півмарафон 2021. Організатори запрошують учасників відчути шалені емоції й заряд енергії, який дарує справжній офлайн-забіг. Річ у тім, що цей трейл не могли організувати вже два роки, але у 2021-му обіцяють точно розжарити львівську бруківку.

Можна обрати дистанцію залежно від рівня підготовки: індивідуальні забіги на 4,2 кілометри, 10 км та 21 км, а також командні забіги або естафету. Безкоштовно участь у забігах можуть брати пенсіонери (чоловіки від 60 років та жінки від 59 років). Також знижки надають учасникам бойових дій, людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, студентам та волонтерам Run Ukraine.

Де і коли: Львів, 27 червня

Вартість: 550-4300 гривень

Марафон RaceNation

Це наймасштабніші забіги з перешкодами на території України. Організатори кажуть, що навіть якщо раніше ви не брали участь у марафонах, тріатлоні або інших випробуваннях на витривалість та силу духу, RaceNation під силу кожному, хто хоче спробувати свої можливості. Щоразу вони підбирають унікальні траси різного рівня складності, а також найрізноманітніші перешкоди спільно з українськими професійними спортсменами та військовими. Учасникам цьогорічного марафону пропонують три варіанти забігу: 5+, 10+ та 20+ кілометрів.

Де і коли: Буковель, 17 липня

Вартість: 1490-7450 гривень 

100 БУКО миль 2021

Організатори «Твоя пригода» обрали для цього забігу неймовірні місця на західній Україні. Гірський біговий ультрамарафон на Івано-Франківщині передбачає чотири маршрути на різні гори: Кукул 24 кілометри, Какараза 44 км, ДраГоверла 66,8 км та ПетросКвас 108 км. Також на учасників чекає експериментальна нова траса Скайрейс. Попередньо планувався ще трейл до озера Несамовите та гори Піп, однак організатори вирішили проводити його раз у два роки. Тому є час підготуватися і заявитися на 100-мильник у 2022 році.

Маршрути дистанцій проклали на місцевості явними дорогами та стежкам. Їх попередньо промаркують мітками — прапорцями на відкритій місцевості або спеціальною фарбою чи кольоровими картонними квадратами на деревах, камінні та інших об’єктах. Додатково світловідбивними мітками замаркують ділянки етапів, що потенційно припадають на темний час доби.

Де і коли: смт Ворохта, 30 липня — 1 серпня

Вартість: 600-1200 гривень

Chornohora Sky Marathon 2021

В останній місяць літа спробувати свої сили у трейлі можна на дистанції приблизно 60 кілометрів із сумарним набором висоти понад три тисячі метрів. Також є менша дистанція довжиною 23 кілометри. Мальовничі українські Карпати чекають як на спортсменів-професіоналів, так і любителів бігу. Забіг розпочнеться з села Ясіня Рахівського району Закарпатської області.

Чорногора — це чудова можливість пробігти марафон на невеликій висоті з достатньою концентрацією кисню, але при цьому отримати всі візуальні враження від бігу горами. Дістатися до Ясіней можна самостійно або ж скористатися організованими трансферами з Києва, Львова та Івано-Франківська.

Де і коли: село Ясіня, 14 серпня

Вартість: 870-1800 гривень

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі