Суспільство
На Житомирщині розробили турмаршрут, присвячений Миклухо-Маклаю
У селищі Малин на Житомирщині до 175-річчя відомого українського мандрівника Миколи Миклухо-Маклая розробили туристичний маршрут.
Про це повідомили у пресслужбі Житомирської облради.
Зазначається, що з нагоди ювілейної дати у Малині відбулось урочисте відкриття пам’ятної меморіальної дошки М.М. Миклухо-Маклаю, скверу «Маклаївський», а також – презентація туристичного маршруту і віртуальної карти «Подорожуй по-сучасному».
Туристичний маршрут розробив Малинський фаховий коледж.
Подорож передбачає 8 локацій, які знайомлять з історією родини Миклухо-Маклая на території Малинщини.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
Кожна локація має свій QR-код, який можна зчитувати за допомогою телефона або інших гаджетів.
Також відбулися презентації фотовиставки «Шляхами Маклая», експозиції «Вітри мандрів» та наукова конференція «Маклаївські читання».
Читайте також: Рейви, виставки, інклюзивна школа та стріт-арт лабораторія – план б для постіндустріальних міст
Відомо, що у Малині проживала родина Миклухо-Маклая. Він двічі перебував у родовому маєтку матері в 1886 та 1887 роках. У 1986 році в місті встановили перший у світі пам’ятник Миколі Миклухо-Маклаю.
Нагадаємо, в Україні з’явиться перший гастрогід «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України».
Як ми повідомляли раніше, в Україні запрацював інформаційний бот про подорожі за кордон.
Усі фото: zt.gov.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі