Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні з’явиться перший гастрогід «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України»

Опубліковано

До 30-річчя Незалежності України усі охочі побачать гастрономічну карту невеликих фермерських господарств.

Про це ШоТам повідомила команда Havas PR Kyiv.

За їхньою інформацією, проєкт «Дороги гурманів» познайомить шукачів нових смаків з місцевими виробниками крафтової їжі.

Яка крафтова Україна на смак?

Локальних фермерських господарств та виробництв з кожним роком стає дедалі більше. Дехто вже налагодив збут продукції великим торговельним мережам, а хтось тільки починає свій шлях зі знайомства з українцями під час проведення тематичних фестивалів. Проєкт «Дороги гурманів» допоможе виробникам знайти поціновувачів справжньої української продукції, а мандрівникам — познайомитись з крафтовою їжею прямо на місці її виробництва.

Читайте також«Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників

Туристи завдяки новій їжі та напоям яскравіше запам’ятовують свої поїздки. Вони привозять із подорожей смаколики, щоб пролонгувати свої враження та емоції. Частіше мандрівники влаштовують гастротури лише по закладах міст. Тому гастрогід «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» допоможе отримати яскраві гастрономічні враження саме від фермерських господарств та невеликих виробництв.

Як виглядатиме гастрогід?

Це буде зручний друкований путівник та сайт з гастрономічною картою найяскравіших представників крафтових виробництв з різних куточків країни. Друкований гастрогід складатиметься із п’яти розділів:

  • «Центр і Північ»,
  • «Карпати»,
  • «Захід»,
  • «Південь»,
  • «Схід».

Путівник об’єднає крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м’яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

Читайте такожСироварня на вогні: як українка заснувала бренд Formaggio olive і використала європейський досвід

У гастрогіді «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» будуть зібрані не всі крафтові виробники України — їх набагато більше ніж 100. До того ж, кожен рік з’являються нові ферми. А вже наявні — відкривають свої двері для гостей. Тому разом із друкованим гастрогідом  буде створено сайт. Додати своїх улюблених локальних виробників на першу в Україні гастрокарту крафтової їжі може кожен бажаючий, заповнивши форму на лендингу dorogygurmaniv.com.

Проєкт створений з метою розвитку гастротуризму в Україні та формування знання про крафтових виробників. Слідкуйте за підготовкою першого гастрогіду «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» в Instagram та Facebook, а також на вебсторінці проєкту.

Інформаційна довідка

Проєкт «Дороги гурманів» створений групою компаній RDS як подарунок українцям до 30-річчя Незалежності. RDS виконує повний спектр дорожньо-будівельних робіт та входить до ТОП-3 компаній в Україні. Будуючи уже 15 років автошляхи, компанія покращує інфраструктуру заради розвитку держави. RDS як соціально відповідальний бізнес має на меті — надати кожному українцю можливість подорожувати якісними дорогами та відвідати найсмачніші куточки нашої країни.

Нагадаємо, створили перший рослинний стейк українського виробництва GreenBeefSteak.

Як ми повідомляли раніше, киян запрошують на гастрономічний фестиваль крафтових виробників True&Local.

Суспільство

В Україні запустили гру з кібергігієни: які правила безпеки

Опубліковано

У рамках другої хвилі інформаційно-освітньої кампанії з підвищення кіберграмотності в Україні стартувала гра, яка допомагає перевірити знання з кібергігієни. Гра спрямована на допомогу мешканцям багатоквартирного будинку у покращенні їхніх навичок у цій області.

Про це повідомляє Game.shotam

Наприклад, у грі розглядаються ситуації, коли Марія Петрівна отримала електронний лист про виграш у сумі 1000 доларів та повинна надіслати свої банківські реквізити та дані пенсійної картки, або коли студент Віталік втратив ноутбук з усіма своїми паролями.

Крім гри, учасникам пропонується ознайомитися з основними принципами кібергігієни, такими як регулярна зміна паролів, перевірка посилань перед переходом та безпека мережі Wi-Fi. Для цього створено короткі навчальні відео з поясненнями.

Кампанія охоплює різні вікові групи:

  • Підлітки (11-17 років),
  • дорослі (18-59 років)
  • люди похилого віку (60+)

Кожна група має свої особливості в користуванні технологіями та потребує підтримки в питаннях кібербезпеки.

Кампанію реалізує Представництво Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США та сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України й МОН України.

Нагадаємо, у Києві розкажуть про історію реставрації Андріївської церкви.

Фото: Game.shotam

Читати далі

Суспільство

Український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції

Опубліковано

У Венеції на вулицях розмістили мапи й буклети з інструкціями, де знаходити укриття у разі бомбардувань. Це нагадує мешканцям про наближення військової загрози та важливість готовності до можливої війни.

Про це повідомляє Суспільне.

фото: SKVOT

Читати також: У Торонто з’явиться новий магазин українських товарів

Про проєкт

Карту підготували у співпраці з креативною агенцією Bickerstaff.734. Мапи та буклети розвішали по вуличках Венеції. Цей різкий контраст слугує потужним нагадуванням про те, що війна поруч, та ніхто не застрахований від того, що вона може прийти до рідного міста.

фото: SKVOT

Неподалік від українського павільйону знаходиться Bunker II Guerilla Mondliale – бомбосховище з епохи Другої світової війни. На карті Google цей бункер відзначений як “закритий назавжди”, але акція українців заставляє європейців замислитися над тим, наскільки це “назавжди” є реальним.

Також з картою можна ознайомитися в онлайн-форматі.

Нагадаємо, що в “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися.

Також ми повідомляли, що в Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток.

Фото: SKVOT

Читати далі

Суспільство

Батько загиблого льотчика збудував ветлікарню (ВІДЕО)

Опубліковано

Втративши на війні сина-льотчика, Микола пережив інсульт, але вистояв і втілив спільну з сином мрію — добудував власну ветеринарну клініку… Микола Бондаренко — батько військового льотчика Сергія Бондаренка, який поклав своє життя, захищаючи українське небо над Миколаївщиною. Ще до повномасштабної війни вони разом почали будувати єдину ветеринарну клініку в селищі, і тепер Микола довів справу до кінця! Клініка «БМВ» допомагає власникам одразу кількох сусідніх сіл, які роками чекали на ветеринарні послуги неподалік.

Детальніше у відео ШоТам!

До повномасштабної війни Микола Бондаренко працював ветеринаром на підприємстві. Разом із сином Сергієм трудився над відкриттям ветеринарної клініки. Та все змінилося 24 лютого, після того, як син став на захист неба…

Читайте також: Підтримка інших надихнула на власну справу. На Львівщині жінки створили потужний психологічний хаб

У березні 2022 року в сім’ю Миколи прийшла страшна звістка – їхній син загинув на Миколаївщині. Посмертно президент нагородив його Орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. А батько неймовірно важко переживав втрату сина.

“Постійно їздив на кладовище, а потім я захворів, у мене стався інсульт”, – розповідає Микола Бондаренко.

Для Миколи стала опорою його родина та відродження ідеї відкрити ветеринарну клініку. На той момент приміщення перебувало в аварійному стані та потребувало серйозної добудови. Але Микола знайшов у собі сили продовжити їхню з сином справу – спочатку власним коштом.

“Підпиляли дах, розвалювали, накривали, тому що шиферу більше половини не було. Все що можна було робити за свої кошти і своїми руками ми все робили”, – згадує Микола.

Пізніше чоловік подався на грант. Проєкт переміг у конкурсі ветеранів і родин військових. Отримавши 698 000 гривень, чоловік вклав у ремонт та купив УЗД-апарат для тварин. І ось Микола вже відчиняє двері у свою власну ветеринарну клініку! Тепер разом з командою він працює на стаціонарі та на виїздах. А господарі тваринок з наближених сіл дочекалися – поруч є клініка для тварин.

Справа Миколи та його Сергія продовжує жити та приносити користь суспільству!

Нагадаємо, в Україні пройде фестиваль американського кіно “Незалежність”.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: