

Суспільство
На Волині відкрили Ситуаційний центр для відстеження становища на кордоні з Білоруссю
Для прикордонників Волинського загону відкрили оновлений Ситуаційний центр управління. Його облаштування коштувало близько 2 мільйонів гривень.
Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ.
Зазначається, що ділянка відповідальності прикордонного загону становить майже 450 кілометрів кордону з Польщею та Білоруссю. Безпосередньо через Ситуаційний центр здійснюється збір інформації щодо ситуації на тому чи іншому напрямку.
Центр обладнаний сучасними засобами комп’ютерної та спеціальної техніки, яка дає можливість здійснювати приймання й обробку інформації, що надходить з різних джерел. Тут встановлено нову відео систему за допомогою якої персонал центру може вести віддалений онлайн моніторинг зображень з камер, розміщених безпосередньо на лінії кордону, в пунктах пропуску та прикордонних підрозділах.
Читайте також: Кам’яні джунглі Троєщини і застигла в часі Петрівка. 10 фільмів, де Київ – у головній ролі
Так, наразі на українсько-білоруській ділянці встановлено камери відеоспостереження, зокрема й тепловізійні, які дають можливість спостерігати за лінією кордону в темний час доби, а також виявляти різноманітні об’єкти на дальніх відстанях.

«Завдяки цій системі ми зможемо своєчасного реагувати на будь-які провокаційні дії з боку суміжної держави, спроби незаконного перетину кордону ворожими елементами, а також здійснювати дистанційний контроль за діями підпорядкованих підрозділів», – зазначив начальник прикордонного загону Сергій Лозінський.
Крім того, у Центрі обладнано дві кімнати для відпочинку персоналу зміни оперативно-чергової служби, яка чергує упродовж доби.
Читайте також: Починаємо все з нуля. Як маріупольська фабрика іграшок «Марі і Поль» відновлює роботу в Дніпрі
Наголошується, що в умовах сьогодення Ситуаційний центр є ключовим механізмом управління підрозділами та забезпечення оперативного ухвалення рішень керівництвом прикордонного загону у разі зміни або загострення обстановки на кордоні.

Нагадаємо, на українсько-польському кордоні стартував проєкт єЧерга.
Також ми повідомляли, що Австралія передала ІТ-обладнання для українських прикордонників.
Фото: dpsu.gov.ua.
Суспільство

На території ВДНГ у Києві з’явиться терапевтичний сад — простір для зцілення, реабілітації та соціалізації людей, які постраждали від війни. Над проєктом працюють команди Big City Lab та PUPA.
Про це повідомила CEO Big City Lab Вікторія Тітова.
Для чого створюють сад
Сад стане місцем для внутрішнього відновлення через взаємодію з природою, адаптивний спорт, творчість і спільні практики. Простір створюють насамперед для ветеранів, людей із ПТСР, пацієнтів реабілітаційних центрів та їхніх родин.
Команда розробляла концепцію саду протягом п’яти місяців за участі психологів, психотерапевтів, ботаніків, ландшафтних архітекторів з ЄС і Великобританії, працівників шпиталів, волонтерів, ветеранів і членів їхніх сімей.
Читайте також: У Києво-Печерській лаврі встановили останній відреставрований хрест (ФОТО)

Новий сад складатиметься з:
- майданчика для тілесних практик, ерготерапії та адаптивного спорту;
- зони садівничої терапії;
- простору для арттерапії, лекцій, майстер-класів і групової роботи;
- індивідуальних зон відпочинку;
- окремої зони для дітей.
Проєкт реалізує ВДНГ спільно з Міністерством у справах ветеранів у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Тітової
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила