Суспільство
На Рівненщині знайшли артефакти бронзової доби
У селі Пересопниця Рівненської області знайшли артефакти бронзової доби та ХІІ століття. Знахідки виявили під час розкопок на території Культурно-археологічного центру «Пересопниця».
Про новину повідомили у Рівненській обласній військовій адміністрації.
Зокрема на території заповідника вдалося знайти чимало археологічних артефактів як бронзової доби, так і приблизно ХІІ століття – знаряддя праці, предмети домашнього вжитку. Наприклад, посудину городоцько-здовбицької культури мідного віку ІV тис. до н.е.
Під час робіт було закладено три шурфи. У них знайшли:
- пломбу,
- печатку,
- скляний браслет,
- залізні ножі, а також посудини та крем’яні знаряддя.
Читайте також: Місяць – і на місці руїн з’являється нове житло, або Як я створила компанію з виробництва модульних будинків
Усе знайдене ще вимагає ретельного наукового дослідження, але експонати для музейної експозиції будуть, адже археологічний сезон ще продовжується.
Цього літа вперше після початку повномасштабної війни музей організував комплексну археологічну експедицію.
Про музей
Культурно-археологічний комплекс «Пересопниця» — це трирівневий конструктивістський будинок, що нагадує храм.
Тут розміщений Музей Першокниги, присвячений історії створення Пересопницького Євангелія, а також конференц-зал та кімнати для археологів.
В експозиції представлено 9-кілограмову факсимільну копію Пересопницького Євангелія та макет давньоруського городища Пересопниця.
Неподалік розташований музейний комплекс просто неба «Княжий град»: реконструкція житлової садиби та фортифікаційної споруди XII-XIII століть, коли Пересопниця була столицею удільного князівства.
У селі працює постійно діюча археологічна експедиція, долучитися до якої зможуть студенти та навіть туристи. Знайдені раритети поповнять експозицію Музею Першокниги.
Нагадаємо, археологи показали унікальне відео брами Галицького замку, де ніхто не був 300 років.
Також ми розповідали, як на Волині археологи знайшли перстень, що носили шляхтичі у ХІІІ столітті.
Крім того, українські археологи розкопали житло, якому понад 3300 років, та артефакти епохи бронзи й скіфського часу.
Фото: facebook.com/RivneODA.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі