Суспільство
На Одещині стартував аварійний ремонт траси Т-16-27 на кордоні з Молдовою
В Одеській області дорожники почали ремонтувати автодорогу Т-16-27 на кордоні з Молдовою.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Укравтодору.
«В Одеській області в прикордонному селищі Серпневе ремонтуємо автодорогу Т-16-27 КПП Серпневе – Тарутине – Арциз – Сарата. Поліпшуємо 4 кілометри від пропускного пункту», — йдеться в повідомленні
Нині шляховики укріплюють основу дороги. Наступним етапом стане влаштування вирівнювального шару покриття по всій протяжності ділянки.
На відремонтоване покриття буде нанесено розмітку та встановлено дорожні знаки.
В Укравтодорі нагадали, що дорогу Т-16-27 також ремонтують між селищем Тарутине та містом Арциз. Там роботи вже на фінішному етапі.
Читайте також: Фермер із Донеччини евакуював на Волинь 150 кіз та сироварню. Як йому це вдалося
Наголошується, що забезпечити якісний та сталий проїзд цією дорогою вкрай важливо, адже цим шляхом, що сполучає Україну з Молдовою, ми експортуємо різноманітні товари.
Аварійний ремонт ділянки дороги Т-16-27 виконується виключно за рахунок експлуатаційного утримання.
Довідка
Укравтодор відповідає за стан автомобільних доріг загального користування державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні) в Україні, протяжність яких становить 46,6 тис. км. За стан доріг місцевого значення (обласні, районні) протяжністю 122,8 тис. км відповідають обласні державні адміністрації.
Нагадаємо, Укравтодор відремонтував важливу ділянку траси «Одеса-Миколаїв».
Окрім того, на Львівщині капітально відновлюють автодорогу до кордону з Польщею.
Також ми повідомляли, що Укравтодор відремонтував трасу стратегічного значення Р-69 «Київ – Чернігів».
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі