

Суспільство
Укравтодор відремонтував трасу стратегічного значення Р-69 «Київ – Чернігів»
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Чернігівщині завершили ремонт 90 км дороги стратегічного значення Р-69 «Київ-Вишгород-Десна-Чернігів».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Укравтодору.
Зазначається, що ця дорога була суттєво пошкоджена бойовими діями в Чернігівській області, проте залишилась фактично єдиним транспортним коридором між Києвом та Черніговом. Відновити її потрібно було якнайшвидше.
Що зробили?
Дорожники на найбільш пошкоджені ділянки влаштовували основу щебенево-піщаної суміші та вкладали суцільний шар асфальтобетону.
Також відновили зруйновані узбіччя. На більш-менш цілих ділянках дороги зробили ямковий ремонт.
Окрім ремонту покриття, на трасі Р-69 зробили ще два тимчасові об’їзди на місці зруйнованих під час бойових дій мостів. Наголошується, що в місцях виконання робіт організований реверсивний рух. Потоки транспорту пропускають поступово.
Дивіться відео: Волонтер виготовляє сувеніри зі збитого винищувача і допомагає ЗСУ

«Застерігаємо, в межах дорожнього покриття та в смугах відведення автомобільних доріг можуть знаходитись вибухонебезпечні предмети. Просимо учасників дорожнього руху бути особливо обережними, а про небезпечні знахідки обов’язково повідомляти відповідні служби», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, на Київщині відновили проїзд більшістю пошкоджених мостів.
Як ми повідомляли раніше, Укренерго відремонтувало 100% магістральних мереж на півночі та в центрі України.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Німеччині на одній з баз Військово-повітряних сил Люфтваффе підготували другу групу українських військових для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot. Курс пройшли близько 70 солдатів і офіцерів ЗСУ. Він тривав понад шість тижнів.
Про завершення курсу підготовки повідомив у п’ятницю, 1 грудня, командувач багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенант Андреас Марлоу, пише німецьке видання Deutsche Welle.
Він відзначив, що у навчаннях брали участь досвідчені українські військові — у них за плечима роки служби в підрозділах протиповітряної оборони і досвід роботи з радянськими системами ППО С-300.
«Всі вони мають бойовий досвід, а також раніше служили в протиповітряній обороні», – сказав німецький інструктор.
Читайте також: «Ми перестали доїти своїх корів». На Хмельниччині розвивають незвичайну ферму та мріють відродити покинуте село
Курс розпочався 30 жовтня, після оголошення федерального канцлера Олафа Шольца і посла ФРН, що Україна отримає в зимовому пакеті військової допомоги ще один ЗРК Patriot.
Наголошується, що захист повітряного простору України є головним завданням, оскільки російські удари цілеспрямовано нищать цивільну інфраструктуру в Україні.
За словами Марлова, досягнуто такого рівня компетенції, який дозволить українцям самостійно працювати з цим комплексом ППО і виконувати бойові завдання.
Commander of the multinational #STC Lieutenant General Andreas Marlow attended the @Team_Luftwaffe training of Ukrainian soldiers on the Patriot weapon system. Air defense is crucial for 🇺🇦 to defend key infrastructure.#EUMAM_UA#StandWithUkraine pic.twitter.com/CppPHgLfaW
— Special Training Command (@STC_EUMAM_UA) December 1, 2023
Про Patriot
Комплекси Patriot уперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та перебуває на озброєнні понад 10 країн, зокрема США, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії. Його роль – захищати від повітряних та ракетних загроз у складі інтегрованої системи ППО.
Залежно від модифікації цей комплекс ППО здатний прикривати радіус 100 км, а балістичні ракети – збивати в зоні 15-20 км. Максимальна висота – 20+ км, швидкість – 5000 км/год.
Нагадаємо, в Іспанії стартували навчання для українських військових на ЗРК Hawk.
Раніше ми повідомляли, що українські інженери пройшли навчання із захисту критичної інфраструктури у Британії.
Фото: twitter.com/STC_EUMAM_UA.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
5 грудня, у Міжнародний день волонтера, в Україні проведуть Національний онлайн-урок волонтерства із почесними гостями та експертами. Організатори запрошують заклади освіти підтримати проєкт і доєднатися до трансляції.
Про це повідомила ШоТам ініціатива «Шкільний урок волонтерства».
Національний онлайн-урок волонтерства відбудеться в рамках ініціативи «Шкільний урок волонтерства»: у закладах освіти проходять 45-хвилинні уроки, на яких досвідчені активісти, вчителі й знаменитості розповідають школярам, як маленькими кроками досягти значних результатів, та діляться інструментами, що допоможуть їм долучитися до волонтерського руху.
Як долучитися?
Доєднатися до трансляції можна за посиланням.
Долучитися до ініціативи та провести Шкільний урок волонтерства можна, залишивши заявку на сайті.
Освітянам, які захочуть провести Шкільний урок волонтерства, нададуть усі необхідні матеріали: посібник для вчителя, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. Також можна запросити професійного тренера від УВС. План уроку легко адаптувати під умови аудиторії та проводити як офлайн з презентацією та проєктором, навіть в умовах укриття, так й онлайн на будь-якій платформі для навчання.
Чому це важливо
Наразі в Україні та за її межами провели вже понад 1600 «Шкільних уроків волонтерства». Згідно зі звітами, 40 000 школярів дізналися більше про волонтерський рух і зрозуміли власний потенціал. У першій хвилі 10 найактивніших учасників ініціативи отримали подарунки від партнерів: павербанки та колонки.
За даними U-Report, 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, зокрема — як волонтери. Ініціатива покликана залучити їх до волонтерської роботи, розвивати лідерські якості, організаційні здібності, наполегливість і впевненість. Організатори сподіваються, що проєкт допоможе підтримувати психічне та фізичне здоров’я школярів під час війни.
Читайте також: Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку
«Шкільні уроки волонтерства» триватимуть до червня 2024 року й охоплять територію всієї України: як школи у великих містах, так і заклади освіти в менших населених пунктах, зокрема — у селах. Також заплановані онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають за кордоном.
Про організаторів
До Національного шкільного уроку волонтерства долучаться заступник міністра молоді та спорту Владислав Яцук, засновниця ГО «Українська Волонтерська Служба» Анна Бондаренко, засновник руху JuniorS Олександр Педан і координатор із залучення молоді проєкту U-Report Дмитро Бурак.
Ініціаторами заходу є ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту.
Нагадаємо, у Рівному британець безкоштовно навчає англійської всіх охочих.
Також ШоТам розповідав, як студентка зі Львова перетворює кульбаби та фіалки на допомогу для ЗСУ.
Фото: скриншот school.volunteer.country.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Сполучені Штати надали Україні два автотрансформатори.
Про це повідомили у пресслужбі Укренерго.
У компанії зазначили, що міжнародні партнери продовжують вкладатися у безпеку та стійкість української енергосистеми.
«Ще два нові потужні автотрансформатори працюватимуть в українській мережі та посилять надійність енергопостачання споживачів взимку», — вказали у пресслужбі.
В Укренерго висловили вдячність уряду і посольству США, а також USAID «Проєкт енергетичної безпеки» за допомогу в придбанні та доставленні ключового обладнання, яке необхідно українській енергетичній інфраструктурі у період високих зимових навантажень.
Читайте також: «Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює
Своєю чергою пані посол Сполучених Штатів Бріджит Брінк наголосила, що у той час, як Росія посилає ракети та безпілотники на енергетичну систему України, США допомагають зберігати потужності.
«Разом з Укренерго ми доставили два автотрансформатори, аби підтримати жителів України цієї зими. Далі буде більше», — додала дипломатка.
While Russia sends missiles and drones at Ukraine’s energy grid, the U.S. is helping keep the power on. Together with @NPCUkrenergo, we delivered two autotransformers this week to support the people of Ukraine this winter. More to come. pic.twitter.com/lxQJOFo1K1
— Ambassador Bridget A. Brink (@USAmbKyiv) November 30, 2023
Про USAID в Україні
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.
Нагадаємо, Українські енергооб’єкти отримали три рівні захисту від повітряних атак ворога.
Також ми розповідали, що Німеччина надає Україні 76 млн євро гранту для захисту енергосистеми.
Фото: twitter.com/USAmbKyiv.