Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize cjiln4bdsdwd imgonline com ua resize cjiln4bdsdwd

Суспільство

Хімія та фізика без нудних підручників: як побудувати бізнес на наукових шоу

Опубліковано

Нудні уроки з хімії та фізики у школі мало кому були до вподоби. Та й собі думаєш, що ці формули та задачки з товстого підручника явно не для тебе. Але наука може бути цікавою. Саме це доводить Антон Донцов, який вирішив створити прибутковий бізнес на наукових шоу для дітей. Чоловік вже три роки гастролює Україною та запустив франчайзингову програму.

Антон розповів, як без спеціальної освіти заробити гроші на хімічних експериментах для дітей та як заснував Лабораторію професора Антошки.

Антон Донцов, засновник наукових шоу для дітей “Лабораторія професора Антошки”

Забиваємо бананом цвяхи та розбиваємо троянди об голову

Навколо панує весела атмосфера та дитячий сміх. Все немов у тумані – захоплююче видовище. Чоловік в образі професора з-за спини дістає гарну білу троянду. Здається, що ось-ось подарує її якійсь красуні. Але ні, троянду опускають у ємність з якої парує, виявляється, рідкий азот. І на очах у глядачів ця троянда перетворюється у кристал, немов у казці.

І що ж відбувається далі? Малий глядач, бере цю квітку і розбиває професору об голову і троянда перетворюється у сотні маленьких уламків. Думаєте, це магія? Зовсім ні, це наукові шоу для дітей, які проводяться по всій Україні.

Читайте також: Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

Фокус з кришталевою трояндою входить у програму виїзної лабораторії професора Антошки, які проводять наукові шоу для дітей. Та це зовсім і не фокуси, а хімічні та фізичні експерименти, завдяки яким відбуваються такі видовища.

💥ЛУЧШЕЕ НАУЧНОЕ ШОУ В УКРАИНЕ💥Планируете Выпускной?🥳В начальной школе или детском саду?🤩Пригласите профессора Антошку, и мы сделаем ваш праздник лучшим✅Наш сайт 👉http://an-show.com.ua/❗️Эксклюзив❗️Эксклюзив❗️Эксклюзив❗️

Geplaatst door Лаборатория профессора Антошки op Woensdag 19 december 2018

У арсеналі професора Антошки є декілька програм шоу. Тут є і “Льодяне шоу”, де роблять лід, але не такий, який ви можете знайти у себе в морозилці, а сухий.

“Що таке сухий лід? Вуглекислий газ, який має температуру -70 градусів. Коли я опускаю його у теплу воду, то він не розтає, а виділяє пару. Це дуже яскравий ефект. Ба-бах азотної бомби, пара підлітає вверх і навколо утворюється димова хмара”.

У програмі “Цікава хімія та фізика” дітлахи знайомляться зі справжніми реактивами та дізнаються, що з них виходить. І найгарячіше шоу – “Хімія вогню”.

Такий шоу-бізнес Антон Донцов заснував у Запоріжжі, а зараз їздить з ним по всіх куточках України.

Читайте також: В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

Вражаючі експерименти проводять переважко для дітей 5-8 років. Для них наука – це щось нове і незрозуміле, тому кожен експеримент проводиться як мультфільм чи казка. Свято інтерактивне, тому діти разом з ведучим можуть похімічити і зробити для себе подарунки: популярні лизуни, або черв’яки, виготовлення штучного снігу або кристалів.

Професор презентує готові лизуни, які готуються з полімерного розчину та розчину борної кислоти

Та це далеко не все, на що спроможна виїзна лабораторія. Чи думали ви колись, що фруктом можна забити цвях? Лабораторія доктора Антошки проводить експерименти, де завдяки рідкому азоту заморожують фрукти чи будь-які продукти. Наприклад, замороженим бананом можна забити цвях. Дуже зручно, коли немає під рукою молотка.

“Окрім незабутніх вражень, наші маленькі глядачі можуть скуштувати і смачне морозиво. Ми готуємо його з вершків, згущеного молока і заморожуємо за допомогою азоту. Дітям не тільки цікаво споглядати як готується морозиво, а й смачно куштувати”.

Також заморозити можна будь-які продукти. Наприклад, кукурудзяні палички. І коли їх куштуєш, то маєш свіже дихання, як від відомої м’ятної жуйки.

Франшиза для великих міст

Щоб порадувати дітей науковим видовищем потрібно викласти зі своєї кишені від 2000 до 4000 гривень. Шоу триває годину-півтори. Але вартість залежить від міста, наприклад, для киян таке шоу буде дорожче на 30%.

“У нас дорожче, ніж у інших компаній, які займаються дитячими святами. Але наголошую – ми не агентство, яке робить які завгодно види свят, наш бізнес побудований саме на науці. У нас професійні ведучі, я не беру людей з вулиці. Мені потрібні люди, які вже мали певний досвід роботи ведучим, а проводити експерименти я навчаю. Але це кропітка робота триває мінімум півроку”.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Коли Антон лише засновував свій бізнес на шоу, то працював сам. Клієнтами були лише знайомі.

Щоб розширити свій бізнес та зробити його рентабельним, чоловік підключив рекламу. Зараз Лабораторія професора Антошки має свій сайт та регулярно рекламує свій бренд. На рекламу витрачає чималий бюджет – 30% від вартості шоу.

Ще одним напрямком бізнесу на наукових шоу є виготовлення наборів для домашніх експериментів для дітей від 6 років. Вартість такого набору юного хіміка від 80 до 450 гривень

“Зараз ми запустили франшизу і будемо продавати її в різні міста, щоб люди могли працювати під нашим брендом і популяризувати нашу Лабораторію на всю Україну”.

Але маленькі містечка не матимуть змогу утримувати такі шоу. Франшиза продаватиметься у місто, де населення не менше 20000 осіб. Інакше, за словами Антона, немає сенсу, марна трата коштів та часу. Франшиза коштує від 60 до 120 тисяч гривень.

Без спеціальної освіти побудував бізнес на хімії

Коли Антон розповідає про свої експерименти, то складається враження, що ця людина не один рік провела в обіймах з книжками та колбами, вивчаючи науку. Але, як виявилось, чоловік не має спеціальної освіти, всьому навчився сам.

Каже, що люди з хімічною освітою просто не здатні проводити наукові шоу. Адже тут як у шоу бізнесі, потрібна харизма, артистичність та вміння зацікавити свою аудиторію.

Антон Донцов проводить майстер-класи для дітей з проведення хімічних та фізичних експериментів

“Ведучий професор – це актор, який повинен у веселій грайливій формі подати сценарій. Адже дітей не зацікавлять незнайома термінологія з хімії чи якісь незрозумілі формули, все повинно бути просто і весело. Тому тут найголовніше вміти спілкуватись з дітьми і знаходитись з ними на одній хвилі”.

Ідею проводити такі наукові шоу Антон запозичив з Америки. У той момент, коли колишнє заняття дитячим мобільним кінотеатром перестало приносити дохід, хлопець шукав нову нішу. В Америці вже давно ведучі заробляли на наукових шоу, а в Україні діти вивчали науку лише на рівні шкільної програми.

“Я почав поглиблено вивчати хімію та фізику. Все почалось з 5-ти експериментів, які я намагався робити регулярно і на цьому вчитись”.

Читайте також: Бізнес на брухті: як сміття може допомогти стати дизайнером

Щоб навчитись проводити експерименти, хлопець звертався за порадами до хіміків. Навіть їздив до своєї шкільної вчительки хімії.

“Вчителька спочатку скептично віднеслась до цього, бо назвати мене зразковим учнем було важко, але те, що я все ж таки зацікавився хімією, було для неї, як бальзам на душу.  Вона демонстративно показала мені експерименти і навчила того, що в школах не показують. Наприклад, що буде, коли змішати перекис водню та марганцівку, як отримати необхідний колір тощо”.

На звичайних уроках у школах цього не вчать, зазвичай там – зазубрювання шкільного підручника, купа незрозумілих формул і вивчення значення атома та молекули. Можливо, тому ці науки мало кого цікавлять і дуже важко даються.

Наука для всіх

Лабораторія професора Антошки існує вже 5 років. Все почалось з Запоріжжя. Але зараз наукові шоу можуть завітати у будь-яку частину міста, області та країни.

Шоу можна проводити де завгодно, у себе вдома, у кафе, ресторані, школі і навіть у дитячому садку. А влітку свято влаштовують на літньому майданчику або у дитячому таборі. Єдине, що просять ведучі – це стіл та теплу воду. Все інше є у загашнику веселого професора.

Антон також займається благодійністю і є частим гостем у дитячих будинках, або лікарнях. Адже всі дітлахи заслуговують на свято, де б вони не знаходились.

“Ми часто їздимо з благодійними шоу, або за підтримки спонсорів, або просто, коли просять приїхати і порадувати дітей. На жаль, таких звернень є дуже багато. Але ми намагаємось не ігнорувати і обов’язково хоча б раз на місяць робити такі візити”.

Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя

Поринути у світ науки можуть абсолютно всі дітки. Але є деякі нюанси: наприклад, для особливих дітей краще не проводити експерименти з вибухами чи вогнем. Проте задля безпеки такий вид шоу не проводиться і у звичайних школах.

Якщо ви досі вважаєте, що такі наукові шоу можуть завдати шкоду вашій дитині, то дуже помиляєтесь.

“Всі реактиви у нас сертифіковані, закуповуємо у Америці. Ми суворо дотримуємося техніки безпеки і перед кожним шоу пояснюємо правила дітям. Я не розробляю сам експерименти, адже, як вже сказав, не маю спеціальної освіти. Звичайно, звертаюсь до хіміків, щоб зрозуміти як правильно змішувати елементи та що може вийти з тих чи інших реагентів”.

Вуглекислий газ, який має температуру -70 і при контакті з теплою водою утворюється така димова хмара

За словами Антона, якщо підійти до науки безвідповідально і проводити шоу абияк, то звичайно може відбутись форс-мажор. Але у практиці Лабораторії професора Антошки такого не було.

“Звичайно, хімічні реагенти можуть давати побічну реакцію. Якщо, наприклад, ми працюємо з перекисом водню 30% і вона потрапить на шкіру, то може бути легкий опік, який пройде за 5 хвилин без наслідків. Тому важливо працювати у рукавичках”.

Антон прагне надалі розвивати свій бізнес і стати першими в Україні, адже розваги для дітей є прибутковою нішею. Але крім цього шоу-мен має на меті привчати дітей до науки, щоб ті менше сиділи за сучасними гаджетами, а цікавились саме фізикою чи хімією, бо наука – це круто.

Суспільство

«Лісова пісня» Лесі Українки вийшла італійською

Опубліковано

П’єса-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» (Il canto della foresta) вийшла італійською мовою. Книжка вийшла друком в серії Oscar Classici у найбільшому італійському видавництві Mondadori.

Про це повідомила публіцистка і перекладачка книжки Ярина Груша.

«Це посприяє відповідному розголосу навколо видання, адже саме там місце шедевра Лесі Українки», — зазначила Ярина Груша, яка також працює викладачкою курсу української мови й літератури в державних університетах Мілана й Турина.

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

«Чотири роки тому я проекспериментувала і поставила в програму з української літератури в Міланському університеті “Лісову пісню” Лесі Українки. Перекладу, який я б могла використовувати під час лекції, не було і я пристрасно розказувала студентам, які прекрасні на Волині ліси, як зачаровувала Мавка Лукаша і як експресивно сварилися між собою Килина та мати Лукашева. Це була одноразова акція з мого боку, адже не маючи тексту, студенти дуже мляво реагували, хоча запам’ятали гарно біографію Лесі Українки», — розповіла Груша. 

Проте «Лісову пісню» Лесі Українки довелося вилучити з університетської програми, адже не було італійського перекладу.  Також вона зазначила, що читатиме лекцію про «Лісову пісню» Лесі Українки в Міланському університеті.  

Видавчиня — італійська перекладачка Елізабета Рісарі. Вичитував переклад п’єси-феєрії й післямови лектор україністики Алессандро Ачіллі. Післямову написала письменниця й літературознавиця Саша Довжик. Передмову до книжки написала Ярина Груша.

Наразі книжку можна придбати на сайті видавництва й на Амазоні.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Ярина Груша

Читати далі

Суспільство

Публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку

Опубліковано

Культурний центр “Спаська 13”, що вже дев’ять років працює над розвитком громадського простору, оголосив про організацію нового поп-ап парку на Подолі. Акція передбачає спільне прибирання та садівництво для створення комфортного місця для відпочинку та спілкування.

Про це повідомляє Публічний простір.

“Ми плануємо висадити квіти, встановити лавки та створити атмосферу, де кияни зможуть відпочити з друзями або відпочити серед робочого дня після відвідування кіносеансу в “Жовтні” або попити кави”, – розповіли організатори заходу.

Читайте також: У Києві запускають групи психологічної підтримки у школах

Всі охочі можуть приєднатися до ініціативи, принісши з собою рукавички, садові інструменти, їжу та воду. Зустріч запланована на 28 квітня о 12:00 на перехресті вулиць Костянтинівської і Щекавицької. “Самосад” вже дев’ять років допомагає створювати комфортні та затишні місця для мешканців міста.

Доєднатись до робочої групи самосаду можна за посиланням.

Нагадаємо, стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН.

Читати далі

Суспільство

Зірка українських фільмів захищає країну на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Знявся у найдорожчому українському блокбастері та змінив знімальний майданчик на фронт! По ньому гатив танк, влучав ворожий снайпер, але він вижив, відновлюється, а разом із цим встиг знятися в серіалі!

Яків Ткаченко український актор театру та кіно з Дніпра. За його плечима – гра у низці українських стрічок: “Червоний”, “Безславні кріпаки”, “Припутні”. А також – роль опришка Сабата у найдорожчому в історії України фільмі “Довбуш”. Утім найголовніша в його житті роль, вважає Яків, це роль захисника України, до якої він повернеться, щойно відновиться після поранення. Детальніше у матеріалі ШоТам!

“Завжди хотів займатися акторською професією, можливо, надалі режисурою. Ніколи не гадав, і навіть думки такої не мав, що може початися велика війна”, – ділиться Яків Ткаченко.

Яків – український актор театру та кіно з Дніпра. Ви точно його бачили в українських кінострічках “Червоний”, “Безславні кріпаки”, “Довбуш”.

“Довбуш” нині найдорожчий в історії України, в ньому Яків зіграв опришка Сабата.

Та головну свою роль, як вважає Яків, він зіграв пізніше: 1 березня 2022 року.

“Росіяни вже були під Києвом, і була загроза, що вони зайдуть у Дніпро. Я просто прийняв рішення і пішов служити”, – згадує Яків.

Читайте також: Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Він вступив до Дніпровської ТРО, а пізніше у складі ЗСУ, дав відсіч ворогу у Вугледарі. Раніше Яків не мав військового досвіду, тому перші дні військових дій стали для актора шоком. Ворог гатив мінометами, артилерією та авіацією, але це актора загартувало. У серпні 2022 відбувся найважчий бій: Яків гатив ворога із кулемета. Саме тоді куля ворожого снайпера поцілила у його броню, а уламки влучили у воїна.

Та вже за місяць Яків був у строю і у готовності виконувати нові завдання, як виявилося це було не останнє його поранення. Тоді Яків отримав контузію, зараз відновлюється та знову грає у кіно. Нещодавно зіграв роль у серіалі “Перевізниця”. Однак думки про іншу роль – Захисника України не полишають Якова!

“Хочу, щоб ця війна відпустила те відчуття, яке ніколи не відпустить… Як буду відчувати себе здоровим, то повернуся на фронт!” – підсумовує Яків.

Нагадаємо, на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії.

Фото: ШоТам!

Читати далі