Суспільство
Історія українки, яка стала останньою принцесою Кореї (ВІДЕО)
Як українка з родини шахтаря стала останньою принцесою Кореї.
Про невигадану історію Попелюшки розповідає ШоТам.
Заради неї нащадок корейського імператора пішов проти традицій і вчив українську мову.
«Невтямки, як я, українська дівчина з шахтарської Пенсильванії без жодних зв’язків, могла опинитися в такому місці. Таке не сплануєш — це неможливо спланувати», — Юлія Муллок, принцеса Кореї.
Майбутня принцеса народилася в родині українських емігрантів
Юлія Муллок народилася в 1923 році у Філадельфії в багатодітній родині українських емігрантів. Її батько працював у шахтах Пенсильванії, а мати була домогосподаркою. Коли США вступили у Другу світову, 19-річна Юлія пішла служити до війська.
«Я колись натрапила на статтю американської журналістки Шейли Мікаелс. Зі слів Юлії Муллок і того, що Шейла записує у статті, Юлія була однією з перших жінок у ВМС США, якій дозволили працювати з навігацією кораблів», — Уляна Скицька, журналістка.
Читайте також: Трагедія чи перемога? Дізнайся правду про бій під Крутами та зруйнуй історичні міфи (ТЕСТ)
Після закінчення війни Юлія отримала статус ветеранки, і це відкрило їй можливості для навчання. Адже статки родини не дозволили б їй отримати вищу освіту.
Юлія вивчилася на дизайнерку інтер’єрів і працювала бібліотекаркою в найкращій архітектурній компанії Нью-Йорка. Саме ця компанія розробляла скляну піраміду для Лувру. Але Юлія не відчувала себе реалізованою, тому наважилась на переїзд.
«Щось у житті не складалося: їй вже було за 30 років, вона неодружена, без творчої реалізації, і вже дуже хотілося змін. Її друг запропонував поїхати в Іспанію та розробляти інтер’єр одного з готелів. Юлія погодилася», — Уляна Скицька, журналістка.
Знайомство з останнім принцом Кореї
Перед від’їздом жінка шукала орендаря для квартири, і на оголошення відгукнувся її колега — кореєць Ї Гу. Але вона навіть не здогадувалася про справжні наміри чоловіка…
«Під час вечері сказав, що вже багато часу шукав приводу для знайомства. Під час цієї розмови, щоб показати, мабуть, серйозність своїх намірів, Ї Гу сказав декілька фраз українською мовою», — Уляна Скицька, журналістка.
Ї Гу зізнався в коханні, і Юлія погодилася заради нього залишитися в США. Уже потім вона дізналася, що її коханий — останній принц Кореї, нащадок монаршої династії Чосонів. Маєтки родини націоналізували, а Корея вже була президентською республікою.
Одружилися в українській католицькій церкві
Проте родина зберегла імператорські титули. У 1959 році заради Юлії Ї Гу погодився одружитися в українській католицькій церкві в Нью-Йорку. Пара жила на Гаваях, а в 1963 році монаршій родині дозволили повернутися до Південної Кореї.
Вони жили в Сеулі. Юлія займалася благодійністю — за добрі справи її навіть називали «великою матір’ю». Власних дітей у пари не було, і Юлія вирішила вдочерити дівчинку, яку назвала Євгенією.
«Це був шок, тому що клан Часонів правив Кореєю з 1392 року й до початку 20 століття. І сказати клану, що їхній рід не матиме прямого нащадка, а натомість продовжиться сиротою — це було нечувано. Але Юлія на це пішла», — Уляна Скицька, журналістка.
Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько
Родина принца не схвалила вчинок Юлії та вважала, що Ї Гу потрібен законний нащадок. Стосунки Юлії та Ї погіршилися. Вони почали жити окремо, а за 8 років офіційно розлучилися. Але Юлія продовжувала носити обручку… І через роки, коли давала інтерв’ю журналістам, пояснила чому.
«Так, мені здається, що я досі кохаю його», — Юлія Муллок, принцеса Кореї.
Ні Юлія, ні Ї не одружилися вдруге, і в принца не народився нащадок. Ї помер у Японії у 2005 році. Юлія дізналася про це з новин і приїхала попрощатися. Вона прожила ще 12 років і померла на Гаваях, коли їй було 94.
Жінка завжди відчувала себе українкою та дивувалася тому, якою непередбачуваною може бути доля.
«Юлія ніколи не була в Україні — Корея фактично стала її другою батьківщиною. Але вона себе описувала як українську дівчину з шахтарської Пенсильванії, якій доля зробила ось такий подарунок як принц і життя в палаці. І вона вважала, що таке не придумаєш — таке тільки стається. Життя цікавіше, ніж будь-який фільм», — Уляна Скицька, журналістка.
Нагадаємо, модель українського походження Кароліна Шіїно перемогла на конкурсі «Міс Японія-2024».
Раніше ми повідомляли, що Юлія «Тайра» Паєвська у Білому домі отримала нагороду «Найхоробріша жінка світу».
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі