Економіка і бізнес
І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ
У житті кожного бренду колись настає такий момент, коли він виходить за межі не тільки вчорашніх можливостей, але і географічних кордонів. Українські – не виключення. Вони здобувають собі шанувальників всюди: від далекої Азії і до центральної Європи. Від українського п’яного посуду шаленіють в ресторані Султанату Омана, українські кемпери популярні в Скандинавії, а від нижньої білизни вітчизняного виробництва у захваті досвідчені у питаннях моди француженки.
Можемо посперечатись на що завгодно: ви ще не чули про ці шість брендів, від яких давно у захваті увесь світ.
Конопляні шузи з України крокують Європою
Бренд взуття з конопель Hanftek заснували полтавські фермери, які наважились відроджувати традицію коноплярства в Україні. Сьогодні їх бренд впізнають не тільки в нас, а й в усьому світі.
Покупці надають перевагу цьому взуттю, бо в кросівках від полтавських ноги не пріють: конопляна тканина, з якої зроблене взуття – добре “дихаюча” .
Найбільше українське взуття з конопель купляють в Іспанії та Словаччині, Німеччині та Італії. Білорусь приєдналась до шанувальників нещодавно, у клієнтах – і Сполучені Штати, проте, власники кажуть: туди відправили поки що всього кілька посилок.
“Після того, як вдалося налагодити виробництво взуття, зробили трохи інше полотно – для шкарпеток. Нині активно працюємо над цією лінійкою”, – каже комерційний директор Денис Бурдейний.
Коробочки для ювелірних виробів, що варті королеви
Як зробити так, щоб про вас написали топові всесвітні видання на кшталт Vogue та Martha Stewart Weddings? Запустіть бренд коробочок для обручок, як молода бізнес-вумен Яна Анохіна! Її Voeu Du Coeur (франц. Бажання від серця — авт.) купують вже у 48 країнах світу.
Перші пів року дівчина створювала коробочки власноруч. Вона працює фотографом і тягала з собою все необхідне, буквально виконуючи замовлення в будь-якій точці світу. Але раптом потік замовлень різко виріс – і настав час шукати команду.
Сьогодні серед активних покупців – закохані Америки, Великобританії, Франції, Ірландії. Є замовлення навіть з Маврикія та Канади.
“Є поодинокі і з України. Але тут люди женуться за брендом. Тому я орієнтуюсь на закордонну публіку, яка цінує авторську роботу”, – каже дівчина.
Білизна, від якої в захваті навіть француженки
Валерія Жильйова, засновниця бренду Zhilyova Lingerie, як ніхто знає, наскільки складно здивувати закордонних клієнтів. Щоби викликати їх захоплене “вау”, потрібно щось ну зовсім екзотичне. Як моделі її бренду білизни.
Дівчина має економічну освіту, але шлях до власниці бренду luxury-білизни їй довелось починати з офіціантки, а потім – ще п’ять років відточувати майстерність у власному ательє.
Сьогодні бренд продається в Україні, Росії, Італії, Австралії – навіть Кувейті та Японії. Серед замовників ще Америка, а скоро додасться – увага, Франція!
“Вже знаю смаки клієнтів і враховую їх при розробці колекції. Коли розробляю нову лінійку, уже зрозуміло: ага, ця – сподобається француженкам”.
Валерія каже, що поки українська нижня білизна – це екзотика, навіть для сусідів-європейців.
Тому Валерія робить ставку на незвичайні тканини та моделі, які примусять клієнтку сказати: “Такого комплекту в мене ще не було!”.
Американська класика outdoor – в Україні
Якщо ви чуєте “Відпочинок на природі з комфортом”, точно лукавлять. Ну, якщо мова не про Lifestylecamper. Вони прийшлись до смаку Скандинавії, Новій Зеландії, а найприскіпливіші німці хотіли навіть забрати їх виробництво собі.
“У нас була ситуація, коли представники німецької компанії, не попереджаючи, приїхали подивитися на наше виробництво. І сказали “будемо купувати у вас причепи та продавати їх як свої”. Тоді наш власник сказав: купуватимуть кемпер тільки як український”, – розповідають у компанії.
Зараз вони мають дві моделі – дзеркальний LifeStylecamper Steeldrop та кемпер-позашляховик LifeStylecamper X-line для більш складних подорожей.
Тесла серед електробайків
“Коли виявилось, що ми створили найкращий продукт, що наразі є на ринку електровелосипедів, нам не повірили. Довелось встановлювати світовий рекорд”, – каже Данило Тонкопій, власник найвитриваліших у світі електробайків Delfast.
Один такий байк може на одному ж заряді проїхати 367 кілометрів.
Сьогодні серед покупців Delfast – кур’єрські компанії і… американська поліція.
“Ми зараз ведемо перемовини з поліцією Лос-Анджелеса, вони хочуть пересадити свої відділки на велосипеди, а це – тисячі байків. Таких підрозділів по всій Америці – 11,5 тисяч!”.
Проте, каже Данило, розраховують і на звичайних екологічно свідомих покупців.
П’яний посуд з Харкова популярний в Омані
Fomichev brothers – взагалі дизайн-студія. Але придумали робити незвичайні скляні чарки та стакани, кавові та чайні чашки, що деформовані під впливом високих температур. Від їхніх виробів в захваті усі: від простих робітників до оманських султанів.
Раніше Fomichev brothers продавали набори у Швейцарію. Там партнерство не розвинули, а от в Султанаті Оману ресторан замовив у студії увесь посуд.
“Бачив тисячі людей, які купували наш товар. У всіх викликає посмішку. Хоч портрет клієнта завжди різний – від інтелігентів до роботяг – але мову нашого мистецтва розуміють всі”, – каже Сергій Фомічов, співвласник дизайн-студії.
Тільки протягом 2018 року було продано більше 18 тисяч наборів посуду по всьому світі.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі