Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
57092914 2181096718643942 8530445287745912832 n 57092914 2181096718643942 8530445287745912832 n

Суспільство

Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям

Опубліковано

Фермери з Полтавщини відродили вирощування традиційної культури для України – конопель. А згодом вони почали розвивати еко-френдлі бізнес.

Тепер в Україні та світі впізнають бренд Hanftek, який пропонує якісне взуття із конопляної тканини.

Про бізнес, складнощі роботи з коноплями. виклики та перемоги розповів Денис Бурдейний. Денис займається просуванням бренду та розробкою модельного ряду компанії.

Історія

Компанії вже більше 15 років. Спочатку було акціонерне товариство Агро-Ханф, яке займалося посівом конопель та інших агрокультур. Ідея бізнесу полягала в тому, щоб відродити вирощування конопель, як це робили наші предки. Синтетика геть витіснила з ринку натуральні тканини і ми подумали, що це відкриває для нас перспективну нішу органіки.

На полях з коноплями, перед збором урожаю

Спершу вирішили, що робитимемо джгути і канати для мореплавства. Їх планували поставляти у Польщу та Словаччину. З часом це стало неактуально, тож вирішили переформатуватися.

Читайте також: Як взуття з Краматорська підкорило Європу

На Полтавщині маємо 100 гектарів полів, на яких вирощуємо технічні коноплі, у яких відсоток психотропної речовини менше ніж 0,06. Тому від неї ніякого наркотичного ефекту немає і законодавство дозволяє таке культивування.

Як працюємо з коноплями

Коноплі – невибаглива культура, яка росте без додаткових хімічних втручань і її не потрібно удобрювати. Проблеми виникають на етапі збору врожаю. Рослина надто міцна. Якщо кукурудзяне поле фермери збирають за тиждень. То на збір конопель витрачаємо цілий місяць. Волокно міцне, накручується на ножі комбайну. Потрібно часто зупинятися і вручну знімати. Механічним способом не очищується.

Неподалік від полів, у селі Лютеньки, маємо власний завод з первинної переробки. Із зібраної рослини робимо заготовку під полотно, яку віддаємо виробникам тканин. Вони і роблять конопляну тканину, із якої виготовляємо свої товари.

Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

Понад десять років тому, із першої партії конопляних тканин  ми пошили партію подушок та ковдр. Клієнти були в захваті. Схвальні відгуки надихнули на нові експерименти. Так ми прийшли до виробництва взуття.

Всього на компанію працює 30 людей. Коли починається сезон сівби та збору врожаю залучаємо до роботи позаштатних працівників.

Скільки коштують конопляні шузи

Вартість сліпонів починається від 749 гривень. За 680 гривень можна придбати моделі із тканини торічного запасу. Дешевше взуття робимо на автоматизованому виробництві.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Є дорожчий сегмент, вартістю 1400-1500 гривень. Зазвичай, це кросівки. У цій ніші взуття робимо вручну. Там є додаткова міжпідкладна тканина, підошва вищої якості, підсилений носок і п’ятка. Відповідно, це підвищує ціну.

Взуття з конопель роблять унісекс. Тканину обробляють спеціальним методом,від чого вона не промокає під час дощу

Наші товари – унісекс, підійде і жінкам і чоловікам. Розмірна сітка починається з 36 розміру і закінчується 47-им. Дитяче взуття поки не робимо. Лишили в планах на майбутнє.

Зовні тканину конопель піддають спеціальній обробці, яка захищає від промокання. Тому на дощову погоду взуття з конопель теж годиться.

Робити взуття з конопель – складно, але це нішево

Щоб виготовити три пари взуття, потрібно шмат конопляної тканини 1,6 метра шириною та 1 метр довжиною. Високий розхід пов’язаний з тим, що тканина не тримає форму, як шкіра. Крім того, матеріал на взуття вирізається із суцільного полотна, тому треба обрати місце на клаптеві, де не буде жодного дефекту. Структура тканини може бути нерівномірною, тому багато вибраковуємо.

На замовлення взуття не робимо, це нерентабельно. Зі шкіряним взуттям легше працювати. Шкіра по всякому розтягується і не розірветься. А конопляна тканина має волокнисту структуру і виходить так, що треба більші допуски давати, тому кожна модель – колосальна праця технологів на моменті розробки. Маємо враховувати властивості матеріалу. Тому займатися однією-двома парами ніхто не буде.

Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

Крім того, виготовляти натуральну пряжу – проблематично. У нашій тканині максимальний вміст конопель становить 96%. А на ринку популярніша синтетика, з якою легко працювати.

Коли роблять тканину із синтетичного матеріалу – немає пилу і бруду. І все з точністю навпаки, коли працюєш з коноплями. Та ще й нитка рветься. Технологічно – складний процес. То ж нам було складно переконати виробників тканин, щоб ті взялися робити натуральне.

Конопляний експорт

У нас є представники-реалізатори у Черкасах та Києві. Ведемо переговори з людьми зі Львова та Тернополя. Але 90% товарів продаємо через інтернет із доставкою Новою поштою.

Конопляна тканина дихає, ноги не пріють і немає неприємного запаху, коли довго носиш. І виробництво вважається екологічним. Цим нам вдається приваблювати клієнтів закордонних.

Так виглядає конопляне волокно, з якого роблять тканину

Маємо покупців із Іспанії, Словаччини, Німеччини та Італії. Було кілька відправок у Сполучені Штати. Тепер шукаємо представника там. Нещодавно почали співпрацю з Білоруссю.

Після того, як вдалося налагодити виробництво взуття – зробили трохи інше полотно для шкарпеток. Нині активно працюємо над цією лінійкою.

У планах – відкривати представництва по Україні, розвивати дилерську мережу і поступово виходити на міжнародний ринок.

Коментарі

Суспільство

Як українці зупиняють показ російської пропаганди за кордоном (ВІДЕО)

Опубліковано

Минулого тижня на Венеціанському кінофестивалі показали пропагандистський російський фільм, який виправдовує злочини росіян та присутність їхньої армії в Україні. Його планували поширювати на інших міжнародних фестивалях, але у справу втрутилися українці. Вчора, 10 вересня, наші люди влаштували у Торонто мітинг проти показу фільму «Росіяни на війні» на міжнародному фестивалі.

Відео: ШоТам

Українська кіноспільнота першою відреагувала на показ, надала події розголосу та створила відповідну петицію про заборону майбутніх показів російської стрічки за кордоном.

Фото: ШоТам

До справи долучився генеральний консул України в Торонто, Міністерство закордонних справ України та Верховна Рада, яка звернулася до колег з Парламенту Канади із закликом не допустити поширення пропаганди. А також обурені українці, які залишили на сторінках фестивалів тисячі коментарів.

Читайте також: Brave1 збільшує гранти для оборонних розробок: на які кошти можна розраховувати

Фото: ШоТам

А вчора, 10 вересня, наші люди влаштували у Торонто мітинг проти показу фільму «Росіяни на війні» на міжнародному фестивалі. І вже отримали перший результат — канадська організація, яка фінансувала створення російського фільму, більше не буде підтримувати та транслювати фільм. Відповідна заява з’явилася на сторінці організації TVO.

Нагадаємо, на Google Arts & Culture анонсували новий розділ проєкту «Україна поруч».

Фото: ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одяг із сенсом: 7 брендів, які популяризують українських діячів

Опубліковано

Хустка з піснями Івасюка чи футболка з цитатою Шевченка? ШоТам зібрав 7 брендів одягу й аксесуарів, які допомагають більше дізнатися про відомих українців.

byMe 

Бренд одягу byMe створило в Києві подружжя Аліни та Дмитра Сердюків понад вісім років тому. 

«byMe не лише виробник жіночого одягу, але й рушій культури, осередок нового погляду на вже знайоме чи давно забуте», — йдеться на сайті бренду.

Задля створення одягу бренд співпрацює з музеями й експертами та вивчає фахову літературу. Перша колекція, яку повʼязали з українським мистецтвом, називалася «Хто ми є?» — її бренд присвятив Шевченку та створив у співпраці з Національним музеєм Тараса Шевченка.

А  от одна з колекцій хусток бренду називається «Березіль», адже присвячена театру Леся Курбаса. Її запустили в співпраці з проєктом «Open Kurbas: цифрова колекція», який надав доступ до матеріалів.

Нову осінню колекцію бренду, присвячену Лесі Українці, створили за підтримки Музею видатних діячів української культури. Бренд зробив акцент на комірцях, адже поетеса любила доповнювати ними свої щоденні образи.

Де купити: сайт

Вартість: одяг з колекції «Леся Українка» — від 1190 гривень

Мерч від «Локальної історії»

Медіа «Локальна історія» створило власний мерч — футболки та худі на історичну тему. Зокрема, на футболках можна побачити зображення Степана Бандеру в горах, відтворене зі справжньої світлини, адже той дійсно любив походи в гори й активний відпочинок. 

Також є кілька варіантів, присвячених Русі, — наприклад, футболка «Іду на Ви» є присвятою героїчним походам руського князя Святослава, що попереджав своїх ворогів про початок воєнних дії цим легендарним висловом.

Де купити: сайт 

Вартість: від 550 гривень

Nesamovyto

Nesamovyto — український бренд одягу та аксесуарів, який поєднує повсякденні речі з мистецтвом. Одну з найбільших колекцій «Несамовиті обличчя» бренд створив у співпраці з ілюстраторкою Марією Оз — це чотири шовкові хустки: «Леонтович», «Курбас», «Плитка-Горицвіт» та «Крушельницька», а також їхні утеплені варіанти, які візуально розповідають про цих постатей.

Наприклад, на хустку, присвячену Леонтовичу, нанесли такі сенси: нотний стан, який символізує його діяльність; різдвяну зірку, адже Леонтович написав відомого «Щедрика»; голуба — символа миру та свободи, якому присвячена композиція «Ой у саду голуби гудуть». 

Також у бренду є окремі хустки, пов’язані з мистецтвом, як-от весняна «Я піду в далекі гори», присвячена творчості Володимира Івасюка.

Де купити: сайт

Вартість: хустки — від 2 800 гривень

Marmur

«Твій культурний одяг!» — так описує себе бренд одягу з цитатами українських класиків, який робить «літературу видимою». 

Зокрема, бренд пропонує футболки з висловами Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Івана Багряного, Лесі Українки та Григорія Сковороди, а також худі зі словами Івана Франка.

«Я був поза політикою до 17 років, а потім якось почав диивитись на цей світ з-під окулярів українця під проводом Бандери. Зняв рожеві окуляри малоросійства і почав пірнати в українську культуру. У 2019 році започаткував культурний проєкт Marmur, крамницю Marmurstore і перейшов остаточно на спілкування українською», — розповідає засновник бренду Роман Алімаскін у своїх соцмережах.

Де купити: Інстаграм

Вартість: від 550 гривень

«Авіація Галичини»

«Ми — це український бренд одягу, натхненний новою українською армією. Армією, яку ми мали колись і знову маємо зараз через потребу захищати свої кордони», — пишуть на сайті бренду.

Більшість одягу бренду присвячена бригадам цивільної та військової авіації. Також серед колекцій є серія футболок, худі та поло «Ігор Сікорський», що вшановує українського винахідника.

Інша колекція «Індіанець» присвячена українському пілоту Івану Даценку, який став вождем індіанського племені ірокезів, хоча всі вважали його загиблим у роки Другої світової війни.

Де купити: сайт

Вартість: одяг для дітей — від 500 гривень, для дорослих — від 850 гривень

Literaturniy store

Це літературно-просвітницька онлайн-крамничка одягу й аксесуарів, де можна не лише купити вбрання із зображеннями українських класиків, але й більше дізнатися про них. 

«Щоб не плакать, я сміялась» Лесі Українки, «Цілую з першого рядка, бо до останнього не втерплю дуже скучив» Василя Симоненка чи «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями» Тараса Шевченка — ці та інші футболки з цитатами видатних українських постатей в історії можна придбати в Literaturniy store.

Де купити: інстаграм

Вартість: від 770 гривень

Luckyhumanoid

Український бренд повсякденного одягу випустив футболку «Розстріляне відродження» про дев’ятьох українських митців, яких знищила радянська влада у 30-х роках XX століття. 

«”Розстріляне відродження” — це громада, в яку об’єднано понад 260 тисяч митців, закатованих більшовицьким тоталітарним режимом. Тоді було знищено 80% української творчої інтелігенції. Ми згадали лише маленьку частину, та наш обов’язок — пам’ятати кожного!» — зазначає бренд в описі до футболки.

Де купити: сайт

Вартість: 1100 гривень

Усі фото в статті — із сайтів та соцмереж брендів.

Читайте також: Футболка як донат: це 5 колекцій брендів, які закривають збори для військових

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Місія МВФ погодила виділення Україні траншу в $1,1 мільярда

Опубліковано

Місія МВФ узгодила виділення Україні траншу у 1,1 млрд дол. Серед подальших умов – боротьба із ухилянням від сплати податків, відновлення діяльності незалежної наглядової ради «Укренерго» та аудит НАБУ

Про це повідомляє пресслужба МВФ.

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ), які працювали в Києві з 4 вересня, погодили позитивний перегляд чотирирічної програми для України та виділення нового траншу в розмірі 1,1 мільярда доларів.

Керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей повідомив, що Україна виконала всі умови для цього перегляду.

Щодо підвищення податків, МВФ не встановлював конкретних вимог, але рекомендував Україні вживати заходів для боротьби з ухиленням від сплати податків і тіньовою економікою.

Читайте також: Вцілілі квартири на Сирці підключать до комунікацій: компенсація на ремонт

Також МВФ закликав реформувати митницю, зокрема надати Міністерству фінансів більший контроль і забезпечити прозорий вибір керівників митниці.

Серед найближчих завдань – створення Вищого адміністративного суду, реформування Рахункової палати, проведення аудиту НАБУ та відновлення наглядової ради «Укренерго» до кінця грудня.

Нагадаємо, Україна отримала €70 мільйонів від Банку розвитку Ради Європи.

Коментарі

Читати далі