Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Екологічні подарунки на Новий рік: 10 крутих варіантів

Опубліковано

Новорічні свята — це та пора, коли всі оббивають пороги магазинів, скуповують купу подарунків та обгорток для них. В погоні за цим, ми забуваємо про екологію. Щоб зробити нашу планету трохи чистішою, можна підібрати для друга еко-подарунок на Новий рік. Благо, таких варіантів в українських виробників вистачає. А якщо ваш товариш вже еко-френдлі, то у цій підбірці ви знайдете відповідь на питання: а що подарувати?

1. Прикраси з переробленого пластику від Re-beau

Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки від Re-beau — усе це в минулому пластикові пляшки від миючих засобів. Засновниця бренду Марія Сорокіна переробляє стару тару від шампунів у стильні прикраси та презентує їх на модних показах.

“З одного флакону з-під шампуню може вийти 3-5 аксесуари. Шлях від вторинної сировини до прикраси починається з вибору матеріалу. Ми використовуємо пластик з маркуванням №2 і №5. Це поліетилен і поліпропілен. Цей пластик використовують при виготовленні посуду, який можна ставити у мікрохвильову. Тому носити на собі такі прикраси абсолютно безпечно”, — каже Марія Сорокіна.

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Аксесуари виглядають дуже стильно і вашому еко-френдлі другу точно сподобаються. Адже завдяки таким прикрасам наша планета стає трохи чистішою. А ще 10% прибутку від продажу товару Марія інвестує у прибирання лісів та водойм.

2. Еко-подарунок на Новий рік — чашка від Ozero

Щодня ми п’ємо дві-три порції кави. Але через одноразові стаканчики, які не підлягають переробці, у великих містах багато сміття. Тому, варто обзавестись багаторазовою чашкою чи невеликим термосом. А ще краще — купити собі та подарувати другу на свята.

У магазині Ozero можна придбати чашки з бамбукового волокна. На відміну від пластикових склянок, бамбукова чашка Ecoffee повністю натуральна, тобто не буде отруювати напій або псувати смак. А ще вона повністю розкладається. Ціна такої чашки — 400 гривень.

Крім того, в Ozero є багато екологічного товару, який чудово підійде на подарунок — посуд та трубочки, авоськи та шопери, твердий шампунь та натуральна косметика. Або можна підібрати готовий подарунковий набір.

3. Dotyk — натуральна екологічна косметика

Чудовим подарунком на новорічні свята стане натуральна екологічна косметика. Саме таку можна придбати в українського бренду “Dotyk”. Тут є дерев’яні гребінці, які спеціально виготовляє майстер в Карпатах з міцного дуба, відшліфовує зубці, щоб розчісування волосся було легким і приємним. А ще бренд виготовляє натуральні олії для тіла, креми для тіла, декоративну косметику, а також багаторазові альтернативи пластиковим товарам для ванної. Вся продукція продається в екологічному упакуванні з дерева, а також є подарункові бокси.

Читайте також: Не гірша за корейську. Шість брендів української натуральної косметики

Натуральна косметика — це чудовий варіант подарунку не тільки для жінок, а й для чоловіків. Адже бренд “Dotyk” має гелі після гоління, гелі для душу, гребінці.

Подарункові набори коштують, в середньому, 500 гривень, олії для тіла — 240 гривень, крем для обличчя — 200 гривень, дубовий гребінець — 70 гривень.

4. Дерев’яні іграшки від “Зробив Тато”

Замість пластикових іграшок можна придбати прикраси та ялинку з екологічно чистої деревини. Саме такі є у львівській сімейній мануфактурі “Зробив Тато”.

“Ми беремо до уваги не лише піклування про власний добробут, а й про навколишнє середовище. Довкілля страждає від надмірної кількості пластику, який ми знаходимо фактично у кожній сфері нашого життя. А дерев’яні вироби є повністю безпечними як для нашого життя, так і життя планети”, — кажуть у майстерні.

До Нового року  у “Зробив Тато” можна придбати окремі іграшки та колекції святкових прикрас.  А ще тут є вертеп-розмальовки зі шліфованої фанери. Ця річ стане чудовою нагодою для спільної творчості батьків та дітей, адже ви зможете самі розфарбувати різдвяних персонажів, обираючи кольори, стиль та техніку. Ціна такої розмальовки — 200 гривень, а набір ялинкових прикрас з 12 штук коштує 308 гривень.

5. Соєві свічки від TEPLO CANDLE SHOP

Запах кедрового дерева, ігристого та прянощів — все ще навіює святковий настрій. А додати новорічну атмосферу у будинок допоможуть ароматичні свічки. Бренд TEPLO CANDLE SHOP виготовляє свічки з натурального соєвого воску, який при плавленні перетворюється на зволожувальний засіб для рук. 

“Для свічок ми використовуємо натуральний соєвий віск, який імпортуємо з Великобританії. Він не містить токсини і відмінно підходить людям, які страждають на алергію на продукти бджолиної життєдіяльності, а також вегетаріанцям і веганам. При горінні соєві свічки не підвищують рівень СО2 в атмосфері, немає кіптяви і горіння в атмосфері”, — кажуть засновники бренду.

Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок

Свічки мають неймовірний аромат, який спеціально створювали парфумери з натуральних ароматичних олій Німеччини, США і Франції. Засновники кажуть, що їх бренд про почуття, чуттєвість та людське тіло. До Нового року виробник пропонує набори з трьох свічок, які коштують 500 гривень.

6. Екологічний кейс телефон від COOLECO

І чохол на телефон може бути екологічний! Натуральні, виготовлені з рослинної сировини кейси є в українського бренду COOLECO. Чохли для iPhone та Samsung на 45% складаються з біопластику та розкладаються в компості за період від 6 місяців до 3 років. Тут є безліч кольорів, а ціна таких екологічних кейсів — 960 гривень.

COOLECO — це величезний магазин екотоварів. Від пакетів з крохмалю до натуральної косметики — тут є все. До Нового року бренд підготував різні варіанти подарункових наборів. Наприклад, бокс в крафтовій коробці складається із натуральної солі для ванни, натурального мила та чаю в екологічному пакованні. Представлений в чотирьох варіантах. А його ціна — 400 гривень.

7. Майстерня “Rere:sklo” — посуд з скляних пляшок

З використаних пляшок також можна створювати красу.  Львівська майстерня апсайклінгу скляної тари Rere:Sklo знайшла їм застосування та почала виготовляти прикраси, дзеркала та інші елементи декору.

“В 2019 році тема зі сміттям була актуальна у Львові. Тому ми взялися за скло, бо треба було з цим щось робити. Збирали самі біля смітників дуже багато тари. Друзі та знайомі вже знали, що після вечірок пляшки не варто викидати. Особливо рідкісні: блакитні, синенькі яскравої форми. І це все поступово переродилося в майстерню”, — кажуть засновники Rere:Sklo.

Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів

Зі старих пляшок майстерня виготовляє вази, склянки, тарілочки, баночки і пляшки-тарілки. Їх ціна, в середньому, 800 гривень. Такий креативний еко-подарунок на Новий рік точно порадує вашого товариша. А ще у майстерні є  унікальні дзеркала-портрети, які виготовляють за індивідуальним замовленням.

8. Шопери з шедеврами мистецтва від Karman

В Україні з’являється все більше брендів, які виступають проти пластику, тому виготовляють екологічні шопери. Один з таких — Karman. Тут є унікальні сумки з картинами відомих художників. Наприклад, можна придбати шопер з картиною з 1480 року прямо з епохи італійського Відродження, або з зображенням “Дівчини з перловою сережкою” від Яна Вермеєра.

Погодьтесь, що така унікальна сумка — це чудовий еко-подарунок на Новий рік. Та й не обов’язково дарувати пустий шопер, можна покласти у нього бокс з фруктами. Сумка може витримати до 20 кг речей чи продуктів. Вона йде в комплекті з маленьким чохлом, легко переться, швидко висихає і до того ж є водонепроникною. Шопер виготовлений з 100% поліестеру. Ціна — 550 гривень. Крім того, у бренду можна придбати ще бамбукові зубні щітки та вушні палички.

9. Живі рослини від Екокуб

Найкращим подарунком для екосвідомої людини стане рослина, яку можна виростити самостійно. У Екокуб є готові набори, де є все необхідне для вирощування — спеціальний живильний грунт, насіння, інструкція і горщик з натурального дерева.

На власному підвіконні можна посадити гранат, ромашку, базилік, кінзу, соняшник та ін. Але головне — ви самостійно зможете виростити ялинку, яку потім будете прикрашати на новорічні свята, або пересадите на подвір’я. Ціна таких кубів — 200 гривень.

10. Декор з переробленого пластику від Zelenew

Те, що ми викидаємо на смітник, у такий спосіб забруднюючи довкілля, для дизайнерів є джерелом натхнення на створення нових речей. 

Zelenew — це “recycling-лабораторія”, яка дає друге життя пластику шляхом його вторинної переробки. З цього матеріалу майстри створюють мильниці, горщики для рослин, вази, підставки і різні ємності.

Люди, які турбуються про екологію, точно зацінять такий подарунок, адже завдяки такому декору наша планета стала трохи чистішою. На сторінці бренду ви можете не тільки замовити товар, а й прочитати багато цікавого про різні види пластику. Ціна таких кошиків та горщиків, в середньому, 300-400 грн.

Коментарі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО)

Опубліковано

Гуртожиток відкрили у селі Дорогинка, що знаходиться у Фастівському районі. У ньому житимуть сім родин.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Родини житимуть у п’яти двокімнатних помешканнях, одному трикімнатному та одному однокімнатному. Їх обладнали меблями та побутовою технікою. У гуртожитку збудували два санвузли, кухню та зону відпочинку.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: На Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО)

У нових квартирах житимуть сім’ї з таких областей:

  • Запорізької;
  • Дніпропетровської;
  • Донецької;
  • Сумської;
  • Херсонської.

У КОВА додали, що це житло надали без будь-яких термінів проживання.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

Підтримка ВПО на Київщині

Цей проєкт реалізовували за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та благодійної організації «Благодійний фонд РОКАДА».

Також у Київській області вже реалізували кілька спільних проєктів для розміщення тих, хто покинув свій дім через війну. В Ірпені, Богуславі та Сквирі реконструювали гуртожитки, а в селах Бориспільського, Бучанського та Фастівських районів переобладнали помешкання для проживання родин. На сьогодні створили 500 нових місць для поселення ВПО.

Нагадаємо, що в чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі