Суспільство
Екологічні подарунки на Новий рік: 10 крутих варіантів
Новорічні свята — це та пора, коли всі оббивають пороги магазинів, скуповують купу подарунків та обгорток для них. В погоні за цим, ми забуваємо про екологію. Щоб зробити нашу планету трохи чистішою, можна підібрати для друга еко-подарунок на Новий рік. Благо, таких варіантів в українських виробників вистачає. А якщо ваш товариш вже еко-френдлі, то у цій підбірці ви знайдете відповідь на питання: а що подарувати?
1. Прикраси з переробленого пластику від Re-beau
Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки від Re-beau — усе це в минулому пластикові пляшки від миючих засобів. Засновниця бренду Марія Сорокіна переробляє стару тару від шампунів у стильні прикраси та презентує їх на модних показах.
“З одного флакону з-під шампуню може вийти 3-5 аксесуари. Шлях від вторинної сировини до прикраси починається з вибору матеріалу. Ми використовуємо пластик з маркуванням №2 і №5. Це поліетилен і поліпропілен. Цей пластик використовують при виготовленні посуду, який можна ставити у мікрохвильову. Тому носити на собі такі прикраси абсолютно безпечно”, — каже Марія Сорокіна.
Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію
Аксесуари виглядають дуже стильно і вашому еко-френдлі другу точно сподобаються. Адже завдяки таким прикрасам наша планета стає трохи чистішою. А ще 10% прибутку від продажу товару Марія інвестує у прибирання лісів та водойм.
2. Еко-подарунок на Новий рік — чашка від Ozero
Щодня ми п’ємо дві-три порції кави. Але через одноразові стаканчики, які не підлягають переробці, у великих містах багато сміття. Тому, варто обзавестись багаторазовою чашкою чи невеликим термосом. А ще краще — купити собі та подарувати другу на свята.
У магазині Ozero можна придбати чашки з бамбукового волокна. На відміну від пластикових склянок, бамбукова чашка Ecoffee повністю натуральна, тобто не буде отруювати напій або псувати смак. А ще вона повністю розкладається. Ціна такої чашки — 400 гривень.
Крім того, в Ozero є багато екологічного товару, який чудово підійде на подарунок — посуд та трубочки, авоськи та шопери, твердий шампунь та натуральна косметика. Або можна підібрати готовий подарунковий набір.
3. Dotyk — натуральна екологічна косметика
Чудовим подарунком на новорічні свята стане натуральна екологічна косметика. Саме таку можна придбати в українського бренду “Dotyk”. Тут є дерев’яні гребінці, які спеціально виготовляє майстер в Карпатах з міцного дуба, відшліфовує зубці, щоб розчісування волосся було легким і приємним. А ще бренд виготовляє натуральні олії для тіла, креми для тіла, декоративну косметику, а також багаторазові альтернативи пластиковим товарам для ванної. Вся продукція продається в екологічному упакуванні з дерева, а також є подарункові бокси.
Читайте також: Не гірша за корейську. Шість брендів української натуральної косметики
Натуральна косметика — це чудовий варіант подарунку не тільки для жінок, а й для чоловіків. Адже бренд “Dotyk” має гелі після гоління, гелі для душу, гребінці.
Подарункові набори коштують, в середньому, 500 гривень, олії для тіла — 240 гривень, крем для обличчя — 200 гривень, дубовий гребінець — 70 гривень.
4. Дерев’яні іграшки від “Зробив Тато”
Замість пластикових іграшок можна придбати прикраси та ялинку з екологічно чистої деревини. Саме такі є у львівській сімейній мануфактурі “Зробив Тато”.
“Ми беремо до уваги не лише піклування про власний добробут, а й про навколишнє середовище. Довкілля страждає від надмірної кількості пластику, який ми знаходимо фактично у кожній сфері нашого життя. А дерев’яні вироби є повністю безпечними як для нашого життя, так і життя планети”, — кажуть у майстерні.
До Нового року у “Зробив Тато” можна придбати окремі іграшки та колекції святкових прикрас. А ще тут є вертеп-розмальовки зі шліфованої фанери. Ця річ стане чудовою нагодою для спільної творчості батьків та дітей, адже ви зможете самі розфарбувати різдвяних персонажів, обираючи кольори, стиль та техніку. Ціна такої розмальовки — 200 гривень, а набір ялинкових прикрас з 12 штук коштує 308 гривень.
5. Соєві свічки від TEPLO CANDLE SHOP
Запах кедрового дерева, ігристого та прянощів — все ще навіює святковий настрій. А додати новорічну атмосферу у будинок допоможуть ароматичні свічки. Бренд TEPLO CANDLE SHOP виготовляє свічки з натурального соєвого воску, який при плавленні перетворюється на зволожувальний засіб для рук.
“Для свічок ми використовуємо натуральний соєвий віск, який імпортуємо з Великобританії. Він не містить токсини і відмінно підходить людям, які страждають на алергію на продукти бджолиної життєдіяльності, а також вегетаріанцям і веганам. При горінні соєві свічки не підвищують рівень СО2 в атмосфері, немає кіптяви і горіння в атмосфері”, — кажуть засновники бренду.
Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок
Свічки мають неймовірний аромат, який спеціально створювали парфумери з натуральних ароматичних олій Німеччини, США і Франції. Засновники кажуть, що їх бренд про почуття, чуттєвість та людське тіло. До Нового року виробник пропонує набори з трьох свічок, які коштують 500 гривень.
6. Екологічний кейс телефон від COOLECO
І чохол на телефон може бути екологічний! Натуральні, виготовлені з рослинної сировини кейси є в українського бренду COOLECO. Чохли для iPhone та Samsung на 45% складаються з біопластику та розкладаються в компості за період від 6 місяців до 3 років. Тут є безліч кольорів, а ціна таких екологічних кейсів — 960 гривень.
COOLECO — це величезний магазин екотоварів. Від пакетів з крохмалю до натуральної косметики — тут є все. До Нового року бренд підготував різні варіанти подарункових наборів. Наприклад, бокс в крафтовій коробці складається із натуральної солі для ванни, натурального мила та чаю в екологічному пакованні. Представлений в чотирьох варіантах. А його ціна — 400 гривень.
7. Майстерня “Rere:sklo” — посуд з скляних пляшок
З використаних пляшок також можна створювати красу. Львівська майстерня апсайклінгу скляної тари Rere:Sklo знайшла їм застосування та почала виготовляти прикраси, дзеркала та інші елементи декору.
“В 2019 році тема зі сміттям була актуальна у Львові. Тому ми взялися за скло, бо треба було з цим щось робити. Збирали самі біля смітників дуже багато тари. Друзі та знайомі вже знали, що після вечірок пляшки не варто викидати. Особливо рідкісні: блакитні, синенькі яскравої форми. І це все поступово переродилося в майстерню”, — кажуть засновники Rere:Sklo.
Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів
Зі старих пляшок майстерня виготовляє вази, склянки, тарілочки, баночки і пляшки-тарілки. Їх ціна, в середньому, 800 гривень. Такий креативний еко-подарунок на Новий рік точно порадує вашого товариша. А ще у майстерні є унікальні дзеркала-портрети, які виготовляють за індивідуальним замовленням.
8. Шопери з шедеврами мистецтва від Karman
В Україні з’являється все більше брендів, які виступають проти пластику, тому виготовляють екологічні шопери. Один з таких — Karman. Тут є унікальні сумки з картинами відомих художників. Наприклад, можна придбати шопер з картиною з 1480 року прямо з епохи італійського Відродження, або з зображенням “Дівчини з перловою сережкою” від Яна Вермеєра.
Погодьтесь, що така унікальна сумка — це чудовий еко-подарунок на Новий рік. Та й не обов’язково дарувати пустий шопер, можна покласти у нього бокс з фруктами. Сумка може витримати до 20 кг речей чи продуктів. Вона йде в комплекті з маленьким чохлом, легко переться, швидко висихає і до того ж є водонепроникною. Шопер виготовлений з 100% поліестеру. Ціна — 550 гривень. Крім того, у бренду можна придбати ще бамбукові зубні щітки та вушні палички.
9. Живі рослини від Екокуб
Найкращим подарунком для екосвідомої людини стане рослина, яку можна виростити самостійно. У Екокуб є готові набори, де є все необхідне для вирощування — спеціальний живильний грунт, насіння, інструкція і горщик з натурального дерева.
На власному підвіконні можна посадити гранат, ромашку, базилік, кінзу, соняшник та ін. Але головне — ви самостійно зможете виростити ялинку, яку потім будете прикрашати на новорічні свята, або пересадите на подвір’я. Ціна таких кубів — 200 гривень.
10. Декор з переробленого пластику від Zelenew
Те, що ми викидаємо на смітник, у такий спосіб забруднюючи довкілля, для дизайнерів є джерелом натхнення на створення нових речей.
Zelenew — це “recycling-лабораторія”, яка дає друге життя пластику шляхом його вторинної переробки. З цього матеріалу майстри створюють мильниці, горщики для рослин, вази, підставки і різні ємності.
Люди, які турбуються про екологію, точно зацінять такий подарунок, адже завдяки такому декору наша планета стала трохи чистішою. На сторінці бренду ви можете не тільки замовити товар, а й прочитати багато цікавого про різні види пластику. Ціна таких кошиків та горщиків, в середньому, 300-400 грн.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі