Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize hsehukvainalp3 imgonline com ua resize hsehukvainalp3

Суспільство

Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Опубліковано

Як часто молодим батькам хочеться після важкого робочого дня випити гарячого чаю та подивитись улюблений серіал. Але ж ні, їх чадо із сусідньої кімнати буде кричати “хочу казочку”. І як тут відмовити, якщо ці великі оченята так просять послухати нову історію про улюбленого героя. А уявіть, що хтось розказуватиме казку за вас, поки ви насолоджуватиметесь відпочинком.

А якщо це зробить подушка, або ковдра вашого малюка. Думаєте, що це фантастика? А подружжя з Донецька Майя та Кирило Проскурня вигадали створити дитячу постільну білизну, що говорить, і будують на цьому бізнес. Вони мають двох малюків, які не можуть заснути без нової казки на ніч, а ковдри KAJKA SHOP тепер у цьому допомагають.

 А це Майя та Кирило Проскурня з своїми дітьми. П’ятирічний Федір та дворічна Поліна залюбки слухають казки, які розповідає їм постіль

Про унікальну “балакучу” постіль та всі труднощі такого бізнесу розповіла Майя Проскурня.

Як говорить постіль

На нашій постільній білизні зображені звірятка і поруч з ними QR-коди. Варто просто навести сканер з мобільного і почнеться казка про конкретного персонажа.

Читайте також: Як зробити бізнес на старих джинсах

Я думаю, зараз у кожної мами є смартфон. Але це зовсім не означає, що дитина знаходиться у ліжку з гаджетом. Мама відкриває камеру на телефоні і підносить до QR-коду. Далі – відкривається посилання з бібліотекою звуків, де можна прослухати всі історії казкових героїв. Тут телефон працює як динамік і є лиш доповненням до казки.  

Ось так біля кожного персонажа є QR-код, завдяки якому можна послухати казку

Дитина лежить у своєму ліжечку і торкається динозаврика на постілі вважає, що це саме він розповідає казку. Для них – це магія, яка розвиває дитячу уяву.

Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута

На наших ковдрах є 32 персонажа, з них записано вже 8 казок українською, 8 російською і одна англійською мовами. Ці “балакучі” звірята стають справжніми друзями для своїх власників. Батьки надсилають нам фото, як дітлахи малюють цих героїв, а з ковдрами не розлучаються.

Щоб розпочалась казка – варто просто піднести смартфон до коду

Ми робимо все з душею і для дітей. Також записуємо казки, ґрунтуючись на дитячу психологію. Наприклад, супергерой на ковдрі “оживає” і розказує дітям, що потрібно допомагати мамі і тоді ти отримаєш звання справжнього супергероя. А малюк думає, що цей персонаж є його захисником та оберігає сон.

До речі, ми також намагаємось урізноманітнювати асортимент: для дівчат одні малюнки, для хлопчиків – інші.

Як робили

Одного вечора ми з чоловіком задумались, що було б круто, якби хтось розповідав нашим маленьким двом дітям казку за нас. Посиділи, подумали і прийшла в голову спробувати зробити це за допомогою QR-кодів.

Читайте також: Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Я була власницею студії живопису, тому всю творчу частину взяла на себе. Малювала образи, вигадувала та писала нові казки. А чоловік – технічну частину, завдяки чому малюнки могли оживати.

Так розподілили обов’язки і почали роботу над втіленням задуманого в реальність. Але все виявилось не так просто. Я раніше думала, чому постільна білизна така дорога, а тепер зрозуміла, що це важкий процес виробництва. Ми зіштовхнулись з багатьма проблемами.

  • Озвучка. Ми довго шукали, хто буде озвучувати казки. Для дітей голос їх уявного персонажа повинен бути цікавим, а нам траплялись і незрозумілі голоси, і механічні. Все ж таки, знайшли гарного актора, який озвучує мультфільми, а тепер і наші казки. Зараз запис однієї казки коштує приблизно 300 гривень, залежно від об’єму.
  • Відсканування кодів.  Всі знають, що QR-код можна відсканувати з паперу, але як це зробити з тканини ми не розуміли. Спочатку ми не знали, як розмістити коди, щоб вони не виглядали дуже величезними. Перебрали багато варіантів. Однієї ночі я прибрала всіх звірів, поставила по центру коди, і потім додала ілюстрації. І от, нарешті вийшло!
  • Тканина. Наша дитяча постільна білизна вироблена з натуральної тканини – сатину. Але і закупівля тканини має свої труднощі. Є проблемою купити сатин різних кольорів, бо його швидко розбирають, а купувати у роздріб дорого.
  • Друк. Коли з попередніми етапами ми впорались, залишився друк. Але і тут проблема, бо в Україні не багато фабрик, які працюють з сатином. Тому що, аби тканина не зіпсувалась, її потрібно довго вимочувати перед друком. Так як у нас взагалі не було досвіду у цій сфері і ми не розуміли процес пошиття. Нам допоміг брат Кирила – дизайнер одягу. Він пояснив, як пошити перші зразки.

Коли ми отримали перший метр готової тканини, то зрозуміли, що ми йдемо правильним шляхом. А наші діти були у захваті від ілюстрацій.

Ціна

На повноцінний запуск проекту нам знадобилось $8000. Ці кошти пішли на принт, закупівлю матеріалів та пошив ковдри.

Зараз ми розширили свій асортимент. Основне – це комплект білизни, який коштує 2700 гривень. Також робимо простирадла – 600 гривень, ковдри з синтепоном всередині – 1700, ковдри з плюшем – 1560, подушки – 350.

Читайте також: Хімія та фізика без нудних підручників: як побудувати бізнес на наукових шоу

До речі, при купівлі будь-якого нашого виробу клієнт отримує приємний бонус – доступ до бібліотеки з усіма казками.

Звичайно, наші ціни більш фабричних, але сюди включені матеріали, зроблені роботи та озвучка.

“Де дроти?!”

Зараз люди навіть при покупці не розуміють, що крім якісної постільної білизни вони отримують ще й “балакучого” казкаря.

Ми вперше презентували свою продукцію на оффлайн-маркеті “Всі свої”.  Люди спочатку не були готові до такої продукції.

“Як це ковдри говорять, а де дроти, а як прати?” Такі питання ми чуємо дуже часто. Всі чомусь думають, що це як іграшки на батарейках.  

Не всі люди готові до сучасних технологій. Одна бабуся до нас підходила і питала “А на подушці немає кодів, щоб радіохвилі не попадали в голову, коли дитина спить?”. Довелось пояснювати, що це просто малюнок на тканині.

Ця постіль є абсолютно безпечною для дітлахів, більше того, натуральною

Інтернет-магазини висувають забагато вимог

Продукцію KAJKA SHOP можна придбати в інтернет-магазинах Rozetka, Pampik, Ipopo, Lamoda та на нашому сайті.

Співпраця з такими магазинами – це дуже важкий процес. Вони висувають купу вимог: від асортименту до фотографій.

Наприклад, з Rozetka переговори про співпрацю зайняли багато часу. Тому почали домовлятись з ними, коли ще не була готова вся продукція. Вони вимагали великий асортимент товарів та чималий відсоток від продажу.

А Lamoda, наприклад, не приймала наші фотографії, їм необхідне конкретне освітлення, кількість мегапікселів. Тому ми спеціально робили зйомку у фотографів для таких сайтів.

Щоб просувати продукцію на онлайн-платформах, потрібно 20-40% від продажу віддавати їм.

Ми плануємо виходити на іноземний ринок через Amazon і Ebay. Але для цього потрібно записати більше казок англійською мовою, щоб наші вироби замовляла не лише українська діаспора, а й іноземці цікавились нашими товарами.

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі