Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize hsehukvainalp3 imgonline com ua resize hsehukvainalp3

Суспільство

Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Опубліковано

Як часто молодим батькам хочеться після важкого робочого дня випити гарячого чаю та подивитись улюблений серіал. Але ж ні, їх чадо із сусідньої кімнати буде кричати “хочу казочку”. І як тут відмовити, якщо ці великі оченята так просять послухати нову історію про улюбленого героя. А уявіть, що хтось розказуватиме казку за вас, поки ви насолоджуватиметесь відпочинком.

А якщо це зробить подушка, або ковдра вашого малюка. Думаєте, що це фантастика? А подружжя з Донецька Майя та Кирило Проскурня вигадали створити дитячу постільну білизну, що говорить, і будують на цьому бізнес. Вони мають двох малюків, які не можуть заснути без нової казки на ніч, а ковдри KAJKA SHOP тепер у цьому допомагають.

 А це Майя та Кирило Проскурня з своїми дітьми. П’ятирічний Федір та дворічна Поліна залюбки слухають казки, які розповідає їм постіль

Про унікальну “балакучу” постіль та всі труднощі такого бізнесу розповіла Майя Проскурня.

Як говорить постіль

На нашій постільній білизні зображені звірятка і поруч з ними QR-коди. Варто просто навести сканер з мобільного і почнеться казка про конкретного персонажа.

Читайте також: Як зробити бізнес на старих джинсах

Я думаю, зараз у кожної мами є смартфон. Але це зовсім не означає, що дитина знаходиться у ліжку з гаджетом. Мама відкриває камеру на телефоні і підносить до QR-коду. Далі – відкривається посилання з бібліотекою звуків, де можна прослухати всі історії казкових героїв. Тут телефон працює як динамік і є лиш доповненням до казки.  

Ось так біля кожного персонажа є QR-код, завдяки якому можна послухати казку

Дитина лежить у своєму ліжечку і торкається динозаврика на постілі вважає, що це саме він розповідає казку. Для них – це магія, яка розвиває дитячу уяву.

Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута

На наших ковдрах є 32 персонажа, з них записано вже 8 казок українською, 8 російською і одна англійською мовами. Ці “балакучі” звірята стають справжніми друзями для своїх власників. Батьки надсилають нам фото, як дітлахи малюють цих героїв, а з ковдрами не розлучаються.

Щоб розпочалась казка – варто просто піднести смартфон до коду

Ми робимо все з душею і для дітей. Також записуємо казки, ґрунтуючись на дитячу психологію. Наприклад, супергерой на ковдрі “оживає” і розказує дітям, що потрібно допомагати мамі і тоді ти отримаєш звання справжнього супергероя. А малюк думає, що цей персонаж є його захисником та оберігає сон.

До речі, ми також намагаємось урізноманітнювати асортимент: для дівчат одні малюнки, для хлопчиків – інші.

Як робили

Одного вечора ми з чоловіком задумались, що було б круто, якби хтось розповідав нашим маленьким двом дітям казку за нас. Посиділи, подумали і прийшла в голову спробувати зробити це за допомогою QR-кодів.

Читайте також: Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Я була власницею студії живопису, тому всю творчу частину взяла на себе. Малювала образи, вигадувала та писала нові казки. А чоловік – технічну частину, завдяки чому малюнки могли оживати.

Так розподілили обов’язки і почали роботу над втіленням задуманого в реальність. Але все виявилось не так просто. Я раніше думала, чому постільна білизна така дорога, а тепер зрозуміла, що це важкий процес виробництва. Ми зіштовхнулись з багатьма проблемами.

  • Озвучка. Ми довго шукали, хто буде озвучувати казки. Для дітей голос їх уявного персонажа повинен бути цікавим, а нам траплялись і незрозумілі голоси, і механічні. Все ж таки, знайшли гарного актора, який озвучує мультфільми, а тепер і наші казки. Зараз запис однієї казки коштує приблизно 300 гривень, залежно від об’єму.
  • Відсканування кодів.  Всі знають, що QR-код можна відсканувати з паперу, але як це зробити з тканини ми не розуміли. Спочатку ми не знали, як розмістити коди, щоб вони не виглядали дуже величезними. Перебрали багато варіантів. Однієї ночі я прибрала всіх звірів, поставила по центру коди, і потім додала ілюстрації. І от, нарешті вийшло!
  • Тканина. Наша дитяча постільна білизна вироблена з натуральної тканини – сатину. Але і закупівля тканини має свої труднощі. Є проблемою купити сатин різних кольорів, бо його швидко розбирають, а купувати у роздріб дорого.
  • Друк. Коли з попередніми етапами ми впорались, залишився друк. Але і тут проблема, бо в Україні не багато фабрик, які працюють з сатином. Тому що, аби тканина не зіпсувалась, її потрібно довго вимочувати перед друком. Так як у нас взагалі не було досвіду у цій сфері і ми не розуміли процес пошиття. Нам допоміг брат Кирила – дизайнер одягу. Він пояснив, як пошити перші зразки.

Коли ми отримали перший метр готової тканини, то зрозуміли, що ми йдемо правильним шляхом. А наші діти були у захваті від ілюстрацій.

Ціна

На повноцінний запуск проекту нам знадобилось $8000. Ці кошти пішли на принт, закупівлю матеріалів та пошив ковдри.

Зараз ми розширили свій асортимент. Основне – це комплект білизни, який коштує 2700 гривень. Також робимо простирадла – 600 гривень, ковдри з синтепоном всередині – 1700, ковдри з плюшем – 1560, подушки – 350.

Читайте також: Хімія та фізика без нудних підручників: як побудувати бізнес на наукових шоу

До речі, при купівлі будь-якого нашого виробу клієнт отримує приємний бонус – доступ до бібліотеки з усіма казками.

Звичайно, наші ціни більш фабричних, але сюди включені матеріали, зроблені роботи та озвучка.

“Де дроти?!”

Зараз люди навіть при покупці не розуміють, що крім якісної постільної білизни вони отримують ще й “балакучого” казкаря.

Ми вперше презентували свою продукцію на оффлайн-маркеті “Всі свої”.  Люди спочатку не були готові до такої продукції.

“Як це ковдри говорять, а де дроти, а як прати?” Такі питання ми чуємо дуже часто. Всі чомусь думають, що це як іграшки на батарейках.  

Не всі люди готові до сучасних технологій. Одна бабуся до нас підходила і питала “А на подушці немає кодів, щоб радіохвилі не попадали в голову, коли дитина спить?”. Довелось пояснювати, що це просто малюнок на тканині.

Ця постіль є абсолютно безпечною для дітлахів, більше того, натуральною

Інтернет-магазини висувають забагато вимог

Продукцію KAJKA SHOP можна придбати в інтернет-магазинах Rozetka, Pampik, Ipopo, Lamoda та на нашому сайті.

Співпраця з такими магазинами – це дуже важкий процес. Вони висувають купу вимог: від асортименту до фотографій.

Наприклад, з Rozetka переговори про співпрацю зайняли багато часу. Тому почали домовлятись з ними, коли ще не була готова вся продукція. Вони вимагали великий асортимент товарів та чималий відсоток від продажу.

А Lamoda, наприклад, не приймала наші фотографії, їм необхідне конкретне освітлення, кількість мегапікселів. Тому ми спеціально робили зйомку у фотографів для таких сайтів.

Щоб просувати продукцію на онлайн-платформах, потрібно 20-40% від продажу віддавати їм.

Ми плануємо виходити на іноземний ринок через Amazon і Ebay. Але для цього потрібно записати більше казок англійською мовою, щоб наші вироби замовляла не лише українська діаспора, а й іноземці цікавились нашими товарами.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі