Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
51933352 2237606476462626 694377352838250496 n 51933352 2237606476462626 694377352838250496 n

Суспільство

Як зробити бізнес на старих джинсах

Опубліковано

Переселенка із Донецька заснувала власний еко-бренд, шиє сумки та рятує довкілля. Наталя Кобзар у 2014 році виїхала разом з родиною до Кривого Рогу, рятуючись від війни.

Перебуваючи в декреті, жінка не могла відлучатися на роботу на цілий день. Тож вирішила шукати способи підробітку на дому. Так їй прийшла ідея шити сумки зі старих джинсів.

Читайте також: Горішки в шоколаді. Як розпочати свій бізнес у 19 років?

Тепер її екофрендлі вироби купують українські та закордонні модниці. А в планах – вихід на міжнародні платформи продажу хендмейду.

Наталя Кобзар шиє екосумки зі старих джинсів. Щомісяця робить 30-80 таких виробів

“Війна зробила з мене бізнесвумен”

2014 року переїхала з родиною із Донецька до Кривого Рогу. Було складно фінансово перший час на новому місці. Наші донечки були зовсім маленькими. Я шукала варіанти роботи, якими можна займатися в декреті.

Я виросла у творчій родині. Мама була художницею і швачкою. Навчила мене шити і подарувала спеціальну машинку. Тато теж працював у творчій сфері. Тому ця тема мені близька з дитинства. Хоча за освітою я соціальна психологиня і бухгалтерка.

Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Виявилось, що робота – актуальна. Не сиджу і не чекаю, коли будуть замовлення. Працюю весь час. Так би шила 2-3 сумки для себе і подруг. А тепер це бізнес.

Почала з пари ношених джинсів

Скільки потрібно грошей для такої справи – складно сказати. Я почала, маючи лише просту побутову швейну машину і кілька пар джинсів. Її мені передали друзі з Донецька у 2015 році. Ще мала праску. Але не було навіть прасувальної дошки, коли починала працювати.  

Кілька сотень гривень витратила на фурнітуру, флізелін і дублюючі матеріали. Думаю, що старт такого бізнесу може потягнути на 5 тисяч гривень.

Екосумка із принтом Мерлін Монро. Кожен такий вирбі унікальний, адже шиється із комбінованих клаптиків тканини

Деякий час орендувала майстерню у соціальному центрі, але вона закрилась. Довелося перенести виробництво додому. Поки працюю у тій же кімнаті, де і спимо. Не дуже зручно. Зараз в процесі пошуку зручного куточка.

Читайте також: Як переселенка з Горлівки озеленює Донбас і робить бізнес на цьому

Перші сумки перешивала з власних джинсів. Потім кинула запит серед друзів. Вони допомогли зі збором матеріалів. Цього було достатньо, аби вийти з першою партією сумок на місцевому ярмарку і продавати.

Продавала у Францію і Польщу

Сезон продажів триває з квітня по вересень, у цей час продається найбільше. Попит на текстильні сумки зростає, коли тепло.

Середня вартість 250-400 гривень. Шию на замовлення. Бувають запити на дуже функціональні сумки, тоді і ціна відповідно зростає.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Вироби можна придбати через групу у Facebook, або на ярмарках. Були перші продажі закордон. Клієнтки замовляли із Франції і Польщі.

Кожна сумка унікальна. Хоча є лекала, але двох однакових створити не вдасться. Вироби прикрашаю цікавими аплікаціями.

30 – 80 сумок щомісяця

Одні джинси 42 розміру вдасться перетворити на одну сумку. Маленькі джинси підходять для пошиву невеликих прогулянкових сумок. Із цієї тканини не використовується від 10 до 20%. Чоловічі джинси великих розмірів можна перетворити на великі шопери (сумки для покупок).

Наталя власноруч оздоблює сумки різними незвичайними аплікаціями

Фішка моїх виробів – комбіную тканини. Не роблю так, щоб сумка була повністю пошита з одного фасону. Роблю це для того, аби вони були більш гармонійними на вигляд і пасували по кольору під ті джинси, які є у вашому гардеробі.

Читайте також: Кафе як соціальний бізнес. Приклад Добропілля

Протягом місяця шию від 30 до 80 виробів. Попит є. Поки працюю самостійно. На аутсорс знайомим швачкам віддаю деякі вироби. А, наприклад, розпустити джинси, уже допомагають донечки, хоча вони ще маленькі.

Ектотренд і порятунок довкілля

Коли вперше прийшла на виставку хендмейду – була єдиною продавчинею екосумок із вторсировини. Згодом тренд підхопили інші рукоділлі.

Приймаю старі джинси, яким вже час на смітник, але рука не підіймається викинути. Зі мною можна зв’язатися через Facebook чи Instagram.

Основний потік використаних джинсів присилають знайомі з усієї України, майже, 70%. Виходить, що я їх з користю для довкілля позбавляю від сміття. Решту добираю у секондхенді.

Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя

Було так, що принесла на пошту виріб для відправки, поштарки роздивлялися сумку. А потім вияснили, що я їх шию зі старих джинсів. Вирішили допомогти з матеріалами. Принесли великий пакет зі штанами.

Якось мені пощастило, і волонтери з гуманітарного складу передали велику партію речей, які не були придатними для носіння. Я тоді завалила джинсами весь свій балкон.

“Старі джинси можна повторно використати із користю для довкілля”, – переконана Наталя Кобзар

Підходять будь-які джинсові матеріали, навіть стрейчеві. Хоча найкращі матеріали у старих штанах. Такі використовую на великі сумки, щоб збільшити вантожопідйомність.

У планах – міжнародна торгівля

Планую вийти у жовтні на міжнародний сайт Етсі. Зараз там дуже висока конкуренція сумок. Те, що подобається українцям, може не сподобатися європейській аудиторії. Тому зараз шукаю ідеї, які спрацюють.

А ще хочу собі знайти помічника, якому можна делегувати частину своїх обов’язків. Хочу більше займатися творчістю. Маю багато задумів, які треба втілити.

Суспільство

Патріотичні пісні, співи та смаколики: у Чернівцях студенти проведуть благодійний ярмарок

Опубліковано

Цієї неділі, 28 квітня, у Чернівцях студенти організують благодійний ярмарок. Усі зібрані кошти будуть передані на ремонт авто для 80 ОДШБр 3 батальйону.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Захід розпочнеться о 16:00 на вулиці Ольги Кобилянської.

“На вас чекають – патріотичні пісні, світові хіти, смаколики та неймовірна атмосфера. На ярмарку ви зможете скуштувати домашню випічку та придбати вироби ручної роботи від наших студентів”, – повідомили в облраді.

Читайте також: Як ком’юніті жінок-переселенок змінюють Самбірську громаду

До ярмарку може долучитися кожен охочий, для цього потрібно принести свою випічку.

Нагадаємо, у Києві відкрилася виставка про Японію.

Фото: Чернівецька обласна рада

Читати далі

Суспільство

«Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

Опубліковано

У Києві, сьогодні, 25 квітня  – Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні запускає подкаст «Цифровізаторки» про жінок, які працюють у державному секторі та створюють електронні продукти для мільйонів українців. Новий проєкт розкриватиме досвід фахівчинь, які просувають цифрову трансформацію у країні, та надаватиме практичні поради щодо протидії гендерним упередженням.

Подкаст «Цифровізаторки» познайомить слухачів та слухачок з лідерками цифрової трансформації, допоможе розвінчати гендерні стереотипи щодо жінок у технічних галузях та надихатиме ще більше дівчат не боятися вивчати IT-cпеціальності і будувати кар’єру в цій галузі.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Гостями подкасту будуть фахівчині, які працюють у сфері діджиталізації та створюють державні електронні послуги. Ведучий – спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» UNDP та гендерний експерт Микола Ябченко.

Перший епізод опублікували до Міжнародного дня дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях (ІКТ), який у світі відзначають 25 квітня. Нові епізоди подкасту публікуватимуться раз на місяць.

Де можна послухати подкаст

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: «Цифровізаторки»

Читати далі

Суспільство

У Британії українка створила арт-інсталяцію з речами із постраждалих від війни будинків

Опубліковано

Переселенка з України Юлія Головатюк-Унгуряну створила у Великій Британії арт-інсталяцію з речами, зі зруйнованих під час російсько-української війни будинків. Вона переїхала до Великої Британії ще у 2022 році, коли Росія вторглася в Україну, і нині живе в Трент-Вейлі.

Про це повідомляє BBC.

«Я вважаю, що у Великій Британії надто мало інформації про війну, особливо у світі мистецтва. Мені дуже хотілося привезти артефакти війни, тому що вони, як мені здається, говорять самі за себе», – розповіла Головатюк-Унгуряну.

Читайте також: Як організувати діяльність робочої групи в евакуації: досвід Соледарської громади

Її арт-інсталяція в Стаффордширському університеті включає частини розбитих будівель, плюшевого ведмедика, чашку для чаю та туфлі на високих підборах.

Для створення інсталяції Головатюк-Унгуряну на початку квітня відвідала кілька українських міст, зокрема Київ і Харків, де вона побувала в будинках, що постраждали від війни.

«Мій спосіб служіння своїй країні зараз полягає в тому, щоб показати це як художник», – додала вона.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: ВВС

Читати далі