Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
51933352 2237606476462626 694377352838250496 n 51933352 2237606476462626 694377352838250496 n

Суспільство

Як зробити бізнес на старих джинсах

Опубліковано

Переселенка із Донецька заснувала власний еко-бренд, шиє сумки та рятує довкілля. Наталя Кобзар у 2014 році виїхала разом з родиною до Кривого Рогу, рятуючись від війни.

Перебуваючи в декреті, жінка не могла відлучатися на роботу на цілий день. Тож вирішила шукати способи підробітку на дому. Так їй прийшла ідея шити сумки зі старих джинсів.

Читайте також: Горішки в шоколаді. Як розпочати свій бізнес у 19 років?

Тепер її екофрендлі вироби купують українські та закордонні модниці. А в планах – вихід на міжнародні платформи продажу хендмейду.

Наталя Кобзар шиє екосумки зі старих джинсів. Щомісяця робить 30-80 таких виробів

“Війна зробила з мене бізнесвумен”

2014 року переїхала з родиною із Донецька до Кривого Рогу. Було складно фінансово перший час на новому місці. Наші донечки були зовсім маленькими. Я шукала варіанти роботи, якими можна займатися в декреті.

Я виросла у творчій родині. Мама була художницею і швачкою. Навчила мене шити і подарувала спеціальну машинку. Тато теж працював у творчій сфері. Тому ця тема мені близька з дитинства. Хоча за освітою я соціальна психологиня і бухгалтерка.

Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Виявилось, що робота – актуальна. Не сиджу і не чекаю, коли будуть замовлення. Працюю весь час. Так би шила 2-3 сумки для себе і подруг. А тепер це бізнес.

Почала з пари ношених джинсів

Скільки потрібно грошей для такої справи – складно сказати. Я почала, маючи лише просту побутову швейну машину і кілька пар джинсів. Її мені передали друзі з Донецька у 2015 році. Ще мала праску. Але не було навіть прасувальної дошки, коли починала працювати.  

Кілька сотень гривень витратила на фурнітуру, флізелін і дублюючі матеріали. Думаю, що старт такого бізнесу може потягнути на 5 тисяч гривень.

Екосумка із принтом Мерлін Монро. Кожен такий вирбі унікальний, адже шиється із комбінованих клаптиків тканини

Деякий час орендувала майстерню у соціальному центрі, але вона закрилась. Довелося перенести виробництво додому. Поки працюю у тій же кімнаті, де і спимо. Не дуже зручно. Зараз в процесі пошуку зручного куточка.

Читайте також: Як переселенка з Горлівки озеленює Донбас і робить бізнес на цьому

Перші сумки перешивала з власних джинсів. Потім кинула запит серед друзів. Вони допомогли зі збором матеріалів. Цього було достатньо, аби вийти з першою партією сумок на місцевому ярмарку і продавати.

Продавала у Францію і Польщу

Сезон продажів триває з квітня по вересень, у цей час продається найбільше. Попит на текстильні сумки зростає, коли тепло.

Середня вартість 250-400 гривень. Шию на замовлення. Бувають запити на дуже функціональні сумки, тоді і ціна відповідно зростає.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Вироби можна придбати через групу у Facebook, або на ярмарках. Були перші продажі закордон. Клієнтки замовляли із Франції і Польщі.

Кожна сумка унікальна. Хоча є лекала, але двох однакових створити не вдасться. Вироби прикрашаю цікавими аплікаціями.

30 – 80 сумок щомісяця

Одні джинси 42 розміру вдасться перетворити на одну сумку. Маленькі джинси підходять для пошиву невеликих прогулянкових сумок. Із цієї тканини не використовується від 10 до 20%. Чоловічі джинси великих розмірів можна перетворити на великі шопери (сумки для покупок).

Наталя власноруч оздоблює сумки різними незвичайними аплікаціями

Фішка моїх виробів – комбіную тканини. Не роблю так, щоб сумка була повністю пошита з одного фасону. Роблю це для того, аби вони були більш гармонійними на вигляд і пасували по кольору під ті джинси, які є у вашому гардеробі.

Читайте також: Кафе як соціальний бізнес. Приклад Добропілля

Протягом місяця шию від 30 до 80 виробів. Попит є. Поки працюю самостійно. На аутсорс знайомим швачкам віддаю деякі вироби. А, наприклад, розпустити джинси, уже допомагають донечки, хоча вони ще маленькі.

Ектотренд і порятунок довкілля

Коли вперше прийшла на виставку хендмейду – була єдиною продавчинею екосумок із вторсировини. Згодом тренд підхопили інші рукоділлі.

Приймаю старі джинси, яким вже час на смітник, але рука не підіймається викинути. Зі мною можна зв’язатися через Facebook чи Instagram.

Основний потік використаних джинсів присилають знайомі з усієї України, майже, 70%. Виходить, що я їх з користю для довкілля позбавляю від сміття. Решту добираю у секондхенді.

Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя

Було так, що принесла на пошту виріб для відправки, поштарки роздивлялися сумку. А потім вияснили, що я їх шию зі старих джинсів. Вирішили допомогти з матеріалами. Принесли великий пакет зі штанами.

Якось мені пощастило, і волонтери з гуманітарного складу передали велику партію речей, які не були придатними для носіння. Я тоді завалила джинсами весь свій балкон.

“Старі джинси можна повторно використати із користю для довкілля”, – переконана Наталя Кобзар

Підходять будь-які джинсові матеріали, навіть стрейчеві. Хоча найкращі матеріали у старих штанах. Такі використовую на великі сумки, щоб збільшити вантожопідйомність.

У планах – міжнародна торгівля

Планую вийти у жовтні на міжнародний сайт Етсі. Зараз там дуже висока конкуренція сумок. Те, що подобається українцям, може не сподобатися європейській аудиторії. Тому зараз шукаю ідеї, які спрацюють.

А ще хочу собі знайти помічника, якому можна делегувати частину своїх обов’язків. Хочу більше займатися творчістю. Маю багато задумів, які треба втілити.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі