Суспільство
Анімаційний фільм «Прізвище в кишені» про голодомор виклали онлайн
До Дня пам’яті жертв Голодоморів Novatorfilm відкрили до публічного перегляду короткометражний анімаційний фільм Степана Коваля «Прізвище в кишені». Фільм доступний до 5 грудня.
Про це пише Нове українське кіно.
Команда анімаційної студії Novatorfilm пропонує на своїй facebook-сторінці подивитися короткометражний фільм Степана Коваля «Прізвище в кишені», заснований на реальних подіях.
Читайте також: «Червоні рюкзаки». Як створювали проєкт для підлітків, що розповідає про рідкісних тварин України
«Це історія на документальній основі про жінку, що йде на відчайдушний крок задля порятунку власної дитини. Це емоційно глибоке занурення в трагічну тему національної пам’яті», – йдеться в описі.
Перегляд анімації буде доступний онлайн на Vimeo студії Novatorfilm до 5 грудня 2021 року за посиланням.
Сюжет
За сюжетом, жінка йде довгим шляхом від одного села, де всі померли від голоду, до іншого, де не лишилося жодної живої душі. Вона ховається від усіх і все, про що вона може думати, – як врятувати сина від голоду. Єдиний спосіб зробити це – посадити дитину на поїзд, який прямує до якогось міста.
Нагороди
Фільм у 2020 році отримав 1 місце в категорії «Український професійний короткометражний фільм» на Кам’янець-Подільському МКФ «БРУКІВКА». Також головний приз у номінації анімаційного кіно Київського фестивалю короткометражного кіно «Відкрита ніч». В 2021 році – Спеціальний приз журі «Особливий погляд» в конкурсі короткометражних національних фільмів та дипломних робіт – Трускавецький МКФ «Корона Карпат» (Степан Коваль).
Читайте також: 5G та зміна ДНК. Чи вмієш ти відрізняти фейки про вакцинацію від правди? (ТЕСТ)
Фільм «Прізвище в кишені» цьогоріч також був представлений у номінації «Найкращий короткометражний анімаційний фільм» на V Національну кінопремію «Золота Дзиґа». Також був номінований на Найкращий анімаційний фільм третьої Національної премії кінокритиків «Кіноколо».
Автори стрічки
Стрічка створена за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України та Музею Голодомору. Режисер-постановник: Степан Коваль. Сценарист: Степан Коваль. Оператор-постановник: Ольга Бабицька. Художник-постановник: Сергій Кужельний. Аніматори: О. Турська, Анастасія Фалілеєва, А. Недашківська-Мартиросян, І. Лисенко, А. Кіндрицький. Композитори Богдан Решетілов, Ігор Саєнко, Галина Менкуш. Режисери монтажу: Степан Коваль, Надія Лімова, О. Голубова, Анна Ігнатова, Ольга Бабицька, О. Цибко, О. Джелмач. Продюсер: Ганна Полоніченко.
Нагадаємо, вийшов перший епізод мультсеріалу «Дивосвіт» за мотивами творчості Марії Примаченко.
Фото: cinema.in.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі