Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/ZL5lVIzTBwMSSSSSS

Суспільство

Кияни заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти” (ВІДЕО)

Опубліковано

Кияни підтримали один одного на самоїзоляції і заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти”.

Так сусіди вирішили підтримати одне одного. Надихнулися прикладом італійців, що співають на самоізоляції.

Заздалегідь домовилися про те, що саме і скільки співати. Але були і ті, для кого це стало приємною несподіванкою.

Читайте також: Як під час карантину українці співають на балконах (ВІДЕО)

Співочі сусіди розчулили до сліз Тіну Кароль. Саме вона написала слова пісні.

“Музика завжди об’єднувала і підтримувала людей в найскладніші моменти життя” – каже Тіна Кароль.

Читайте також: Карантин у Запоріжжі: чоловік для сусідів показує фільми на стіні будинку

Нагадаємо, військові оркестри США і України виконали «Запорізький марш» у джазовому стилі.

Як ми повідомляли раніше, відомий український оркестр дистанційно записав кліп, підтримавши всіх у самоізоляції.

Суспільство

Напередодні війни: історик показав архівне фото юних українок в 1938 році

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію дівчаток з села Черче біля Рогатина на Івано-Франківщині 1938 року. Він поділився історією світлини зі своєю авдиторією.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

Історія фотографії

На цій світлині, якій майже дев’яносто років, ви бачите гурт гарно вбраних дівчаток зі села Черче біля Рогатина на теперішній Івано-Франківщині. Дане фото підписане, що це 1938 рік і виставлене сьогодні на сторінці Robert Erik.

П’ятеро з тих дівчаток взуті, а одна – боса. Босеньке дівча серед них, мабуть, найстарше. А, які парадні строї на тих маленьких черчененянках.

Крайня ліворуч дівчинка, яка щось тримає у руці, не має вишитої запаски і такого імпровізованого киптарика, як інші діти на цьому фото, що стоять поруч. Та й сорочка у неї прикрашена цілком іншим декором. Але усіх їх, які стали до знимки, об’єднує, що вони мають пов’язані на головах такі ж вишиті хустини.

Читати також: В Україні відбудеться фестиваль кіно, яке було створено за допомогою ШІ

Акценти фотографії

Невідомо, з якої оказії їхні батьки так гарно вбрали своїх дітей.

Може, у той день у них був Великдень і вони саме йшли з церковної відправи або ж був який інший празник. Ще одне: на задньому плані (на світлині) можна розпізнати кілька дорослих жінок, які так само святково вбрані і підходять до дітей доволі швидкою ходою (про що свідчать їх розмашисті і впевнені кроки). А, праворуч на тій знимці бачимо бабцю у дуже ладному вишитому строї, яка підіймається стежкою до дівчаток, які стоять на дорозі.

Не менш цікавими є дерев’яні стовпи із поруччям вздовж дороги (можливо, щоб худоба не сходила вниз до річки або ж для безпеки автотранспорту), а також телеграфні стовпи, які засвідчують технічну комунікативність мешканців тутешньої громади.

Ця світлина із далекого 1938 року дає нам можливість на хвильку зазирнути у наше галицьке село за рік перед початком Другої Світової війни.

Нагадаємо, що випустили англомовний курс про українську культуру: де ознайомитися.

Читати далі

Суспільство

Пісня, яку не помічають: українські студенти презентували альтернативний трек Євробачення, який об’єднує Європу

Опубліковано

До Євробачення, яке 68 років об’єднує світ музикою, студенти Української академії лідерства презентували в Європі унікальний аудіо-перфоманс під назвою «The Unnoticed Song».Пісня про мир без слів, яка щодня звучить на вулицях європейських міст  і стає потужним втіленням слогана фестивалю — United By Music. Трек не потребує конкурсу й покликаний нагадати про цінність та крихкість миру, який залежить від того, як закінчиться розпочата росією війна в Україні.

Одягаючи навушники та очікуючи почути на сингл, європейці зіштовхувалися лиш з посиленим звуком міста в реальному часі: метушня вулиць, дитячий сміх, спів птахів, гул машин – всі ці звуки і є «Непоміченою піснею». Звук переривався голосом, що нагадував про крихкість та цінність миру, а також про те, як важливо його захищати. Це був голос України, який наголошував – майбутнє Європи залежить від кожного з нас.

Студенти Академії представили перформанс представникам НАТО, Європейської Ради, Європейського Суду з прав людини, Єврокомісії, мерам європейських міст та міністрам європейських країн, з якими зустрічалися в межах експедиції країнами ЄС. Акції «The Unnoticed Song» пройшли на площах міст Чехії, Бельгії, Німеччині, Франції, Данії та Словаччини. 

«The Unnoticed Song» – це не просто перфоманс, а заклик до всесвітнього єднання та солідарності, а також подяка європейській спільноті за підтримку. Студенти Української академії лідерства кілька років адвокатують інтереси України в Європі. Звісно, цьогоріч закликаємо підтримувати Україну у війні за мир, демократію та інші європейські цінності. Проте говорячи про війну, нам було дуже важливо відійти від традиційної негативної конотації. Відтак було вирішено говорити про мир. Адже мир в європейських країнах можливий доти, доки Україна протистоїть росії і собою закриває решту країн», – прокоментувала Євгенія Матейчук, в.о. керівника Української академії лідерства.   

Ідея акції належить команді бренд ательє Tobto. 

Читати також: Українсько-британська команда, що працювала в прямому ефірі “Євробачення–2023”, отримала нагороду BAFTA TV

«Цей аудіоперформанс через вуха відкриває очі європейців на саме мирне життя, що їх оточує. Нашим перформансом ми віддзеркалюємо європейцям Європу. Після нерозуміння від почутого шуму міста, разом із аудіо-повідомленням в навушниках, приходить усвідомлення: ”Пісня Миру в містах ЄС звучить доти, доки Україна стримує російську агресію”. Судячи з відгуків слухачів, для багатьох цей досвід був трансформаційним»,засновник Tobto, Андрій Міщенко.

Під час акцій студенти також записували звуки кожного міста, щоб після завершення акції разом на основі зібраної фонотеки створити унікальну «Пісню Миру». 

Захід є частиною волонтерської адвокаційної місії Української академії лідерства в країнах Європи за підтримки уряду України, Western NIS Enterprise Fund та партнерів.

Нагадаємо, що McDonaldʼs відкриється в трьох містах на Київщині: де саме.

Читати далі

Суспільство

Українсько-британська команда, що працювала в прямому ефірі “Євробачення–2023”, отримала нагороду BAFTA TV

Опубліковано

Церемонія вручення телевізійної премії Британської академії кіно- та телевізійних мистецтв (BAFTA) відбулася у неділю, 12 травня, у Королівському фестивальному залі в Лондоні. Ведучими цього заходу були Роб Беккет і Ромеш Ранганатан. Пісенний конкурс “Євробачення-2023”, який від імені України приймала Велика Британія, переміг у номінації “Найкраще шоу в прямому ефірі”.

Про це повідомляється на сайті Премії.

Українське представництво на Євробаченні конкурувало з коронаційним концертом Чарльза III та Королівським фестивалем пам’яті Британського легіону. Нагороду за участь у шоу отримала Ганна Ваддінґем, одна з ведучих.

На сцені вона приймала нагороду разом з командою британського мовника BBC, а також українська співачка Юлія Саніна, яка також брала участь у веденні конкурсу.

Читати також: В Україні презентували посібник, який допоможе зробити заклади реабілітації безбарʼєрними

Про Євробачення

Минулорічне Євробачення відбулося у Ліверпулі від імені України та з участю української команди й артистів. Разом з BBC, який був мовником-організатором шоу, над реалізацією конкурсу працювала команда “Суспільного мовлення”, очолювана головою делегації України на Євробаченні Оксаною Скибінською, креативним директором Євробачення-2023 від України Германом Нєновим та виконавчою продюсеркою групи з реалізації проєкту “Євробачення” Тетяною Семеновою.

Нагадаємо, що українські розробники створили мобільну гру з кримськотатарською поезією.

Також ми повідомляли, що McDonaldʼs відкриється в трьох містах на Київщині: де саме.

Фото: Євробачення

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості4 дні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості5 днів тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство2 тижні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: